ALKARAZ PREŽIVEO FRANCUZA AMBERA: Šampion Vimbldona u četvrtfinalu

07.07.2024. 18:18 18:22
Izvor: Tanjug (AP Photo/Alberto Pezzali)

Španski teniser Karlos Ankaraz je uspeo da savlada Francuza Iga Ambera sa 3:1 u setovima i plasira se četvrtfinale Vimbldona.

Alkaraz će u četvrtfinalu odmeriti snage sa boljim iz duela Amerikanca Tomija Pola i njegovog sunarodnika Roberta Bautista Aguta.

Posle izjednačene borbe na startu prvog seta, Alkaraz je uspeo da dođe prvi do brejka i prednosti. U petom gemu, Španac je došlo do tri brejk lopte, nije  uspeo da iskoristi prvu, ali jeste drugu. Potom je potvrdio brejk i poveo sa 4:2. Uspeo je Francuz na kratko da se vrati u prvi set, došao je do 5:3, servirao je za ostanak u setu. Posle potvrde, napravio je još jedan brejk, koji je potvrdio i poveo sa 5:1. Servirao je Alkaraz za ostanak u trećem setu, ali nije uspeo da se odbrani. Francuz je došao do brejk i set lopte, iskoristio je i smanjio na 2:1 u setovima (6:1).

Usledila je zanimljiva borba u četvrtom setu. Alkaraz je sa nulom dobio prvi gem i napravio brejk, ali nije uspeo da ga potvrdi. Odmah je uzvratio Francuz. Potom je usledio još jedan brejk, koji je Alkaras uspeo da potvrdi i povede sa 3:1. Ipak, nije se predavao Amber, stigao je do novog brejka i izjednačenja 3:3. Siguran je bio na svoj servis za 4:3 i imao tri brejk lopte da povede sa 5:3, Alkaraz je uspeo da se odbrani. Na kraju su došli do izjednačenja u trećem setu (5:5). Alkaraz je u tom momentu iskoristio nekoliko grešaka Ambera, napravio brejk, a potom servirao za pobedu. Siguran je bio, dobio je četvrti set sa 7:5 i plasirao se u četvrtfinale.

(B92)

SRPSKI TENISER ODLUČIO: Novak Đoković definitivno igra na Vimbldonu, prvi rival Čeh Vit Kopriva, sa Alkarazom može tek u finalu

28.06.2024. 12:49 12:50