23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ШАМПИОНСКИ ПРЕОКРЕТ:Алкараз надиграо Пола и пласирао се у полуфинале Вимблдона (ВИДЕО)

09.07.2024. 22:37 22:41
Извор: Tanjug (AP Photo/Alberto Pezzali)

Шпански тенисер Карлос Алкараз је резултатом 5:7, 6:4, 6:2, 6:2 победио Томија Пола у четвртфиналу Вимблдона и пласирао се у полуфинале.

У наредном мечу играће против Данила Медведева који је савладао првог играча света Јаника Синера. Шпанац против Руса води 4:2 у међусобним сусретима.

Алкаразу ће ово бити друго узастопно полуфинале Вимблдона, пошто је играо и прошле године, што је и логично јер је освојио титулу победивши Новака Ђоковића у финалу престижног Гренд слема. Интересантно, али је Алкараз 2023. године у полуфиналу победио управо Данила Медведева, свог наредног полуфиналног противника.

Цео меч је трајао три сата и 10 минута, а први сет је био дуг сат времена и 12 минута и показао нам је какву драму можемо да гледамо у Лондону. Управо тај први сет је припао Томију Полу и то после велике драме резултатом 7:5, али се ретко ко усудио да помисли да је то било све што је Пол имао да прикаже. Алкараз је рано дошао до брејка, али му је Пол моментално вратио и онда се играло гем по гем, поен по поен до краја првог сета, а у једном гему виђено је чак 24 поена! Преко сат времена (сат и 12 минута тачније) трајао је овај први сет који је брејком окончао Томи Пол у своју корист, 7:5. Пол је одлично стартовао и наредни сет, освојио сервис-гем, направио брејк, а онда је Алкараз одмах вратио брејк за 2:1, да би потом Шпанац наставио даље истим темпом и резултатом 6:4 долази до изједначења. У наредна два гема је Алкараз дозволио Полу укупно четири освојена гема. Чак 28 брејк шанси је себи створио актуелни шампион Вимблдона, прилично је опала енергија Полу и самим тим се видело да неће моћи да испрати игру до краја. Алкараз је знао како то да искористи. Сваким новим гемом ломио је Американца и онда га на крају сломио и преокретом дошао до полуфинала.