RUKOMETAŠI VOJVODINE OSVAJAČI SVESRPSKOG KUPA: Vorkapić i društvo bez premca

24.12.2023. 19:33 19:56
Izvor: rss

Rukometaši Vojvodine savladali su banjalučki Borac u finalu Svesrpskog kupa sa 37:28 (18:13) i tako sedmi put osvojili ovo takmičenje.

Voša je dobro počela susret i igrala je kao i obično, veoma čvrsto u odbrani, na ivici faula i efektno u napadu. S druge strane Banjalučani se iako svesni uloge autsajdera nisu predavali i igrali su hrabro protiv očigledno kvalitetnijeg rivala. Nakon deset minuta Vojvodina je vodila 6:3, a mrežu Borca triput je tresao Vukašin Vorkapić, dva puta Bojan Rađenović dok je jedan gol postigao Mohamed Aziz. Ulaskom Borisa Puhovskog Voša je počela da igra raznovrsnije u napadu i Banjalučanima je pretila opasnost sa svih pozicija. Iako nisu uspeli da naprave osetniju razliku Novosađani su konstatno vodili i imali makar tri gola više od ,,velikana iz Gospodske".

Gde je stao u prvom Vukašin Vorkapić je nastavio u drugom poluvremenu. Pored uobičajenih kontri u kojima je nezaustavljiv, osmelio se pa je napadao i sa bekovske pozicije. Nakon 35 minuta crveno-beli su vodili sa 21:14. Sredinom drugog perioda igre Voša je igrala odlično i kad ne bi uspeli da zatresu mrežu Borca Nocosađani su iznuđivali sedmerce i postalo je jasno da će osvojiti novi trofej. Banjalučani su pred poslednjih 10 minuta zaigrali mnogo bolje i imali su samo pet golova zaostatka, ali su ubrzo usledile dve kontre Vojvodine i pogotci Borisa Puhovskog i Vukašina Vorkapića, pa je bilo jasno da će pehar namenjen osvajaču Svesrpskog kupa završiti u rukama šampiona Srbije.

V. Gvozdenović

SVESRPSKI KUP ZA RUKOMETAŠE: Vojvodina ubedljivo savladala Dinamo i zakazala borbu za titulu sa Borcem

23.12.2023. 18:35 19:27