Mediteranske igre: Srbija osvojila još šest odličja

26.06.2018. 18:32 18:37
Izvor: Velimir Stjepanović, foto: OKS

Posle četiri dana takmičenja, na listi zemalja osvajača medalja, Srbija zauzima peto mesto sa osvojenih osam zlatnih medalja.

Još jedan uspešan takmičarski dan su započeli plivači koji su opet briljirali u svojim disciplinama. Velimir Stojanović je u disciplini 200m delfin, vremenom 1:56.93 osvojio još jedno zlatno odličje na ovom takmičenju i sa Mediteranskih igara se vraća sa osvojenih ukupno pet medalja od kojih su tri zlatne i dve srebrne.

Čaba Silađi je do srebrne medalje u disciplini 50m prsnim stilom došao vremenom 27.31 sekunde. Muška štafeta 4h100m mešovito je još jednom došla do srebrne medalje sa vremenom 3:38,44. Anja Crevar je u finalu trke na 400m slobodnim stilom osvojila 5. mesto. Andrej Barna je u finalu trke na 50m zauzeo 7, a Uroš Nikolić je u kvalifikacijama iste disciplinezauzeo 11. mesto. U disciplini 200m delfin stilom je Aleksa Bobar sa vremenom 2:06.12  u konačnom plasmanu zauzeo 14. mesto.

Današanjim nastupima su plivači završili takmičenje na Mediteranskim igrama sa osvojenih ukupno 8 medalja, od kojih su tri zlatne i pet srebrnih.

Rvači grčkom rimskim stilom su u toku prvog dana nastupa osvojili četiri odličja. Olimpijski šampion iz Rija u rvanju grčko rimskim stilom Davor Štefanek je u kategoriji 77kg došao do srebra u meču protiv Basara iz Turske. Vladimir Stankić je u kategoriji 87kg osvojio bronzanu medalju kao i Mihail Kajala u kategoriji 97kg.

Gimanstičar Bojan Dejanović je u višeboju sa 73.850 poena zauzeo 18. mesto u konačnom plasmanu, a golferi Mihailo Dimitrijević i Branimir Gudelj, koji su prvi put nastupali na Mediteranskim igrama su se palsirali na 28. odnosno 34. mesto u individualnom delu takmičenja.

I muška i ženska rukometna selekcija su poražene od reprezentacija Makedonije. Rukometašice su utakmicu završile rezultatom 21:28, dok su muškarci došli do rezultata 29:31.

Sportistima Srbije se u Taragoni priključio i Božidar Maljković, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, koji je sa drugom grupom sportista danas otputovao na Mediteranske igre. Sa njim je u Taragonu su otputovali atletičari, tekvondisti, biciklisti, džudisti, ritmička gimnastičarka, veslači, vaterpolisti, članovi ekipe basket 3×3 i odbojke na esku u muška i ženska selekcija, boćari.

Mediteranske igre: Pregršt odličja za Srbe

25.06.2018. 17:55 18:08