Mediteranske igre: Pregršt odličja za Srbe

25.06.2018. 17:55 18:08
Izvor: Prvo zlato za Srbiju na MI: Jelena Milivojčević, foto: OKS

Srpski sportisti su do sada osvojili pregršt odličja na Mediteranskim igrama koje se održavaju u Španiji. Do sada je osvojeno 14 medalja.

Prvo najsjajnije odličje na Mediteranskim igrama reprezentaciji Srbije donela je karatistkinja Jelena Milivojčević u kategoriji  do 50 kilograma pobedom nad  Marokankom Sayah u borbi za zlato.

Srpski strelci su odlično počeli, a još bolje završili učešće na Mediteranskim igrama u Taragoni. Andrea Arsović je osvojila zlato vazdušnom puškom kod žena, a Milutin Stefanović je bio najprecizniji među muškarcima. Lazar Kovačević je bio četvrti, a Milica Babić peta vazdušnom puškom. U subotu, prvog dana nadmetanja Damir Mikec je pobedio, a Zorana Arunović osvojila srebro vazdušnim pištoljem. Na MI su Srbiju predstavljali i Bobana Veličković (4. mesto pištolj) i Dimitrije Grgić (6. mesto pištolj).

Borko Vasiljević je bio vrlo blizu finala u disciplini trap. Oborio je 118 letećih meta i zauzeo sedmo mesto. Kao šesti u finale, sa 119 pogođenih „golubova“ prošao je olimpijski vicešampion Đovani  Peljielo (Italija). Naš drugi predstavnik Dušan Nikolić je zauzeo 12. mesto (116 oborenih meta) u konkurenciji 25 strelaca.

Kajakašica Milica Starović je osvojila zlatnu medalju u trci K1 500 metara sa rezultatom 1:53,637 nakon čega su i ostali kajakaši nastavili sa osvajanjem novih odličja. Marko Dragosavljević osvajanjem srebra u disciplini K1 200 metara i vremenom 34.603 i dvosed u sastavu Ervin Holpert i Vladimir Torubarov koji su sa vremenom 01:30.168 osvojili treće mesto u trci na 500 metara. Sa još dva nastupa u finalima K1 200 za žene, i K1 500 za muškarce su Milica Starović i Stefan Vekić zauzeli 4. i 6 mesto u konačnom plasmanu, čime su završena takmičenja u kajakaškim diciplinama na ovim Mediteranskim igrama.

Osvojenjem bronzane medalje karatista Slobodan Bitević u kategoriji preko 84 kilograma, i plasmanom Dejana Cvrkote na 5. mesto u kategoriji do 80 kilograma karatisti Srbije su završili takmičenje u Taragoni. Pre toga Dina Durmiš je u kategoriji do 55 kilograma osvojila četvrto mesto, dok su Marko Antić u kategoriji do 60 i Sanja Cvrkota u kategoriji do 68 kilograma zaustavljeni u eliminacijama.

U finalu discipline 100 metara prsnim stilom, Čaba Silađi je osvojio srebrnu medalju. Bez odličja su ostali Velimir Stjepanović na 100 slobodnim stilom, koji je bio četvrti, a Andrej Barna šesti u istoj disciplini, zatim Anja Crevar koja je na 200 mešovito zauzela peto mesto i Ivan Lenđer koji je na 50 delfin bio šesti. Kraj plivačkog dana je obeležilo osvajanje još jedne medalje naše muške štafete koja je u disciplini 4h200 slobodnim stilom osvojila srebro sa vremenom 7:18.57, iza Italijana koji su trijumfovali u ovoj disciplini.

Prvog dana u disciplini 200 slobodno Velimir Stjepanović je rezultatom 1:47,13 osvojio zlato, kao i muška štafeta 4h100 slobodno koja je trku završila sa vremenom 3:15,76. Srebrnu medalju je osvojila Anja Crevar u disciplini 400 meštovito sa vremenom 4:40,62. Aleksa Bobar je u disciplini 200 slobodnim stilom zauzeo 12, dok  je Ivan Lenđer u trci 100 delfin stilom zauzeo 8. mesto.

Nastupili su i rvači: Davor Štefanek (GR 77kg), Kristian Fris (GR 67kg), Vladimir Stankić (GR 87kg), Mihail Kajala (GR 7kg).  Davor Štefanek se posle dve borbe plasirao u finale.

Triatlonac Ognjen Stojanović je nastupio na sprint distanci i osvojio četvrto mesto nakon što mu je bronza izmakla za 40 sekundi. Dizač tegova Stevan Vladisavljev je takmičenje završio na 6. mestu u kategoriji dizača do 62 kilograma rezutltom 135 kilograma.