Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SELEKTOR KAJAKAŠA SRBIJE DOBIO JASNU SLIKU ZA SVETSKI KUP: Tim će se u Segedinu boriti za finala

19.04.2025. 12:18 12:21
Piše:
Izvor:
Dnevnik
спорт
Foto: Kajakaški savez Srbije

Prva nacionalna izborna kontrola u sprintu za kajakašku sezonu 2025. održana je prošlog vikenda na Adi Ciganliji.

Nakon trka poznat je i preliminarni sastav reprezentacije za Svetski kup u Segedinu od 15. do 18. maja. 

Iznenađenja nije bilo – kao i u finalu na 500 metara, Marko Dragosavljević je i na 400 m potvrdio superiornu formu, ostvarivši još jednu pobedu. 

Njegov rezultat ohrabruje selektora Pavla Jovanova, koji se osvrnuo na kompletne rezultate trodnevne kontrole

Zadovoljan sam onim što su momci prikazali tokom ove izborne kontrole. Bilo je jasno vidljivo ko je trenutno najspremniji, a posebno raduje forma pojedinih takmičara koji su pokazali stabilnost i brzinu u sva tri dana. Trka na 400 metara bila je važna za konačnu selekciju posada i sada imamo jasnu sliku sa kojom ekipom idemo na prvi Svetski kup. Pred nama je još dosta posla, ali verujem da ćemo u Segedinu nastupiti sa posadama koje mogu da se bore za finala – rekao je Jovanov. 

Posebnu pažnju selektor je posvetio i učinku Milice Novaković, koja je na svim kontrolama pokazala visok nivo spremnosti

Milica Novaković je potvrdila da je i dalje najstandardnija i najspremnija seniorka koju imamo u ovom trenutku. Njena forma je konstantna, tehnički čamac izgleda odlično, a ostvarena vremena pokazuju da se nalazi u uzlaznoj putanji. Njena prisutnost u timu daje sigurnost i predstavlja snažan oslonac za ženski deo reprezentacije u nastavku sezone.

Jovanov je takođe istakao da su se mlađi seniori potpuno ravnopravno uključili u borbu za mesto u seniorskoj postavi

Mlađi seniori su ovim kontrolama pokazali da su stasali za najveće izazove i da više ne predstavljaju samo budućnost, već i vrlo ozbiljan deo sadašnjosti seniorskog tima. Njihov odnos prema radu, pristup trkama i ostvareni rezultati jasno govore da su spremni da se ravnopravno bore rame uz rame sa iskusnijim reprezentativcima. To je odličan signal za budućnost naše reprezentacije.

Selektor nije imao mnogo dilema u vezi sa formiranjem posada za Segedin, oslanjajući se na sveobuhvatnu sliku formiranu na osnovu rezultata od septembra prošle godine do danas. Na osnovu toga, sastav posada je definisan i saopšten takmičarima, dok će konačan spisak reprezentacije Srbije za Svetski kup biti zvanično objavljen u narednim danima.

Pripreme za Segedin startuju u ponedeljak u Beogradu, dok će se Svetski kup održati u Mađarskoj od 15. do 18. maja. Ovo takmičenje biće prva velika međunarodna provera forme srpskih kajakaša i kanuista u 2025. godini, i važan korak ka nastupu na Evropskom prvenstvu u Račicama koje sledi.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
TITULE BOJANU ZDELARU I KRISTINI BEDOČ: Kajakaška sezona počela državnim prvenstvom na 5.000 metara
спорт

TITULE BOJANU ZDELARU I KRISTINI BEDOČ: Kajakaška sezona počela državnim prvenstvom na 5.000 metara

15.04.2025. 12:20 12:23
POTVRĐENE KVOTE ZA OI U LOS ANĐELESU 2028: Ukupno 16 disciplina u kajaku i kanuu, ostvarena rodna ravnopravnost
спорт

POTVRĐENE KVOTE ZA OI U LOS ANĐELESU 2028: Ukupno 16 disciplina u kajaku i kanuu, ostvarena rodna ravnopravnost

10.04.2025. 18:01 18:03