105.2585

Медитеранске игре: Србија освојила још шест одличја

26.06.2018. 18:32 18:37
Извор: Велимир Стјепановић, фото: ОКС

После четири дана такмичења, на листи земаља освајача медаља, Србија заузима пето место са освојених осам златних медаља.

Још један успешан такмичарски дан су започели пливачи који су опет бриљирали у својим дисциплинама. Велимир Стојановић је у дисциплини 200м делфин, временом 1:56.93 освојио још једно златно одличје на овом такмичењу и са Медитеранских игара се враћа са освојених укупно пет медаља од којих су три златне и две сребрне.

Чаба Силађи је до сребрне медаље у дисциплини 50м прсним стилом дошао временом 27.31 секунде. Мушка штафета 4х100м мешовито је још једном дошла до сребрне медаље са временом 3:38,44. Ања Цревар је у финалу трке на 400м слободним стилом освојила 5. место. Андреј Барна је у финалу трке на 50м заузео 7, а Урош Николић је у квалификацијама исте дисциплинезаузео 11. место. У дисциплини 200м делфин стилом је Алекса Бобар са временом 2:06.12  у коначном пласману заузео 14. место.

Данашањим наступима су пливачи завршили такмичење на Медитеранским играма са освојених укупно 8 медаља, од којих су три златне и пет сребрних.

Рвачи грчком римским стилом су у току првог дана наступа освојили четири одличја. Олимпијски шампион из Рија у рвању грчко римским стилом Давор Штефанек је у категорији 77кг дошао до сребра у мечу против Басара из Турске. Владимир Станкић је у категорији 87кг освојио бронзану медаљу као и Михаил Кајала у категорији 97кг.

Гиманстичар Бојан Дејановић је у вишебоју са 73.850 поена заузео 18. место у коначном пласману, а голфери Михаило Димитријевић и Бранимир Гудељ, који су први пут наступали на Медитеранским играма су се палсирали на 28. односно 34. место у индивидуалном делу такмичења.

И мушка и женска рукометна селекција су поражене од репрезентација Македоније. Рукометашице су утакмицу завршиле резултатом 21:28, док су мушкарци дошли до резултата 29:31.

Спортистима Србије се у Тарагони прикључио и Божидар Маљковић, председник Олимпијског комитета Србије, који је са другом групом спортиста данас отпутовао на Медитеранске игре. Са њим је у Тарагону су отпутовали атлетичари, теквондисти, бициклисти, џудисти, ритмичка гимнастичарка, веслачи, ватерполисти, чланови екипе баскет 3×3 и одбојке на еску у мушка и женска селекција, боћари.

Медитеранске игре: Прегршт одличја за Србе

25.06.2018. 17:55 18:08