10.09.2024. 16:46 16:48
Izvor: pixabay.com

Fudbalski derbi žitištanske opštine pravazišao je  sva očekivanja.

Begej – Jedinstvo (BK) 1:1 (0:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 500. Sudija: Marković (Pančevo). Strelci: Umićević u 71. za Begej, a Kujundžić u 76. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Čabrilo, Vukoje, Golijanin, Trivunović (Begej), a Radišić i Korać (Jedinstvo).

BEGEJ: Trivunović 7, Rapaić 7, Čabrilo 7 (od 76. Golijanin -), Umićević 8, Mijatović 7,5, Grbić 8, Mladen Novak 7,5, Vukoje 7, Nikolić 7, Daraboš 6,5 (od 57. Puškaš 6,5) i Novaković 6,5 (od 65. Marko Novak 7).

JEDINSTVO: Kašlik 6, Korać 7, Radišić 8, Kujundžić 7,5, Milanović 7, Šer 6,5 (od 61. Jeftić 7), Sučević 6 (od 46. Kovačević 7), Turkulj 7,5, Šušnjar 7,5, Dučić 7 (Stojisavljević), Babić 7.

Odavno na stadionu Begeja nije bilo ovoliko gledalaca koji su s pravom očekivali kvalitetan meč. A igrači su svojim odnosom prema igri na terenu i korektnim ponašanjem opravdali ova očekivanja.

Sama igra je bila sa obe strane otvorena i puna dinamike i tempa, ali u granicama dozvoljenog. Posle ekoliko propuštenih prilika sa obe strane domaći su došli u vođstvo nakon slobodnog udarca kapitena Grbića , a Mladen Novak je glavom prebacio do Umićevića, a ovaj rezantnim udarcem smestio u gornji desni ugao. Međutim, nisu se domaći dugo radovali. Golman Trivunović je bespotrebno istračao i Kujundžić je rutinski loptu lob udarcem poslao u mrežu.

D. Milićev

Sloboda - Proleter 3:0 (0:0)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca 150, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: Galić u 59. Terzin u 62. i 80. minutu.

SLOBODA: Đaković, Marković 7,5, Jovandić 7,5, Galić 7,5 (Ljubojević), Popović 7,5, Karanović 6 (Terzin 7,5), Misić 7, M. Bogojević 7 (Francuski 7), Ćosić 7,5 (Radulaški), Vokić 7, Cvijanović 7 (L. Bogojević 7).

PROLETER: Tešović 6,5, Milovanov 6, Tadić 6, Tomić 6,5 (S. Jevtić), V. Čkonjević 6,5 (Čekerevac), Ivljanin 7, Milošević 6,5, Bogojević 6, D. Čkonjević 6, Timić 7, M. Jevtić 6 (Ilić).

Novokozarčani su bez mnogo napora došli do prvog trijumfa. Prvo je Galić posle skoro sat igre iskoristio pravu priliku i glavom pogodio cilj. Posle toga na scenu je stupio rezervista centarfor Terzin pa su Novokozarčani sasvim mirno dočekali kraj duela sa starim rivalom iz Banatskog Karlovca koji nije pružio očekivani, jači otpor.

P. Trnić

Jedinstvo (V) - Napredak 4:0 (2:0)

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: S. Pjevač (Zrenjanin), strelci: Vranić  u 20. Jankov u 36. i 82. Petrović u 71. minutu. Žuti karton: Gligić (Napredak).

JEDINSTVO: Uzelac 7, B. Tešić 7 (Nikolić), Necin 7, Kojić 7,5 (Sekulić 7,5), Milićević 8, Graure 7,5, Vranić 8,5, Jankov 8 (Ciganović), Ćirka 7,5, Caran 7 (L. Tešić), Stanisavljev 7,5 (Petrović 7,5).

NAPREDAK: Magda 7, Stanić 6, Bogić 7, Vujinović 6,5, Peka 6 (Gligić 6), Tatić 7, Tasić 6,5, Oljača 6,5 (Vukajlović), Mikić 6,5, Mitrović 6 (Otašević 6,5), Jevremov 6,5.

Vlajkovčani su novi lideri vojvođanskog istoka. Protiv novajlije iz Česterega imali su kontrolu meča do poslednjeg minuta i zasluženo ostvarili ubedljiv trijumf.

Vodeći gol delo je najboljeg igrača Nikole Vranića u 20. minutu, ali velike zasluge ima i mladi Caran koji je zabeležio prvu asistenciju u seniorskom fudbalu. U 36. minutu gol je postigao Jankov, posle šuta Stanisavljeva lopta se odbia na nogu napadaču Vlajkovčana koji je loptu lako smestio u praznu mrežu.

U nastavku meča Vlajkovčani su postiglči još dva pogotka.

B. St.

Crvena zvezda - Polet (N) 3:0 (2:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 350, sudija: A. Cvetković (Pančevo), strelci: Popeskov u 7. i 62. i Kresoja u 45 1. minutu

CRVENA ZVEZDA: Mijatov, Adamović, Đorić (Barbul), Popeskov, Čudanov 7, Latković 7, Reljić 7, Kockar, Čubrilo, Kresoja, Knežević (Vojvodić).

POLET: Glišin, Nadlački (Bucalo), Detari, Nešić (Vukobrat), Budai, Kočiš, Babić, Lakić (Krnić), Đorić (Radulović), Kenjalo.

Četvrta pobeda ruskoselaca u nizu. Ovoga puta bolji od komšija iz Nakova. Za ubedljivu i sigurnu pobedu Crvene zvezde pobrinuli su se dvostruki strelac Popeskov i iskusni Stefan Kresoja koji je vrlo lepim golom doneo svom timu vođstvo već u 45. minutu i tako dokazao da je Ruskoselcima ovom četvrtom pobedom mesto u samom vrhu tabele.

M. Račić

Budućnost - Kozara 1:0 (1:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 100,  sudija: N. Markov (Zrenjanin), strelac: Vlaučin u 7. minutu.

BUDUĆNOST: Živkov 7, Markov 7, Kuburović 7, M. Tomin 6,5 (Kovačević 6,5), Hovanec 6,5, Matić 7, Vlaučin 8 (Rakas), Ajdarić 7,5 (J. TOmin), Mastilo 8, Dragović 7 (Kondić 6,5).

KOZARA: Jelić 7, Mirkonj 6,5, Bunić 6,5, Spahić 7, Ratko 6 (Rofa), Labus 6,5 (Latinović 6,5), Penavski 7, Plavšić 6,5 (Bajić 7), Ferković 6 (Knežević 7), Tomić 6,5, Zeljković 6,5.

Goran Vlaučin, golteter proškogodišnjeg prvenstva rešio je meč. Na asistenciju Srđana Matića, utrčao je prema drugoj stativi i pogodio iza leđa golmana Alekse Jelića. Imali su rivali dobre šanse, Matić i Vlaučin kod domaćina a gosti su u 66. minutu pogodili prečku. Matić je promašio dve prilike, a gosti u nastojanju da iz kontranapada ugroze Crnjane, nisu uspeli i minimalac je bio dovoljan za trijumf.

P. T.

Mladost (O) - BAK 1:1 (1:1)

OMOLJICA: Stadion Mladosti, gledalaca 150, sudija: N. Knežević (Banatsko Karađorđevo), strelci: Mišović u 26. za Mladost, a Kračunjel u 31. minutu za BAK.

MLADOST: Todorović 7, Lukić 7, Lunc 6,5, Starčević7, Maksimović 6,5 (Točilovac), Mišović 7,5, Klještan 7, Petković 6,5, Đukić 6,5 (Kovačević 6,5), Ergarac 6,5 (Stanković 6,5), V. Radisavljević 6,5 (Ivanović).

BAK: Irović 7,5, Koci 7, Jožić 7, Marić 6,5 (Paunović), Simić 6,5 (Mihajlović), Anđelić 7, Kračunjel 7, Milković 7,5, Anka David 6,5, D. Jungić 6,5, Sekulović 7 (Manesku).

Domaći fudbaleri imali su inicijativu i prilike pred golom Irovića, ali na kraju meča morali su da se zadovolje bodom.

B. St.

Polet (I) - Borac 2:2 (0:0)

IDVOR: Stadion Poleta, gledalaca 150, sudija: D. Laka (Seleuš), strelci: Đuričić u 62. Marković u 85. za Polet, a Lukić u 81. i 87. minutu za Borac.

POLET: Jan 7, Tanasković 7, Ratković 7,5, Đuričić 7, Vasić 7, Josimov 7, Marković 7,5, Skokna 7,5, Kovačević 7, Sanader 7 (Milin 7), Mladenović 7.

BORAC: Mandić 7, Topalović 6,5 (Živković), Trajković 7, Popović 6,5, Lukić 8, Mađarov 7, Alakabiane 7, Turkulj 7, Lukić 7 (Jovanović 6,5, Avramović 6,5), Jovanov 7 (Mitić 6,5), Raković7, Miletić 6,5.

R. D.

Rusanda - Dolovo 1:0 (0:0)

MELENCI: Stadion Rusande, gledalaca 50, sudija: N. Rankov (Kikinda), stralac: Odžin u 73. minutu.

RUSANDA: Matković 7, Davidov 7, Janković 7,5, Popov 7,5 (Škondrić 7), Odžin 8, Stanković 7,5, Vidić 7, Trajković 6 (Vlačić 6,5), Adamov 6 (Češljarov, Kovačević), Stevanov 6, Josimović 6.

DOLOVO: Tomić 7, Jaćimovski 6,5 (Janković), Cvetković 6,5 (Radović), Nedučić 7, Đorđević 7, Savkov 6,5, Karanfilovski 7, Gigović 6, Ševo 6,5, Joković 6,5 (Jaćimović), Dečermić 6,5 (Lekić 7).

V. P.

Rezultati i tabela:

Budućnost (SC) - Kozara 1:0, Rusanda - Dolovo 1:0, Begej - Jedinstvo (BK) 1:1, Polet (I) - Borac (S) 2:2, Crvena zvezda - Polet (N) 3:0, Mladost (O) - BAK 1:1, Jedinstvo (V) - Napredak (Č) 4:0, Sloboda (NK) - Proleter (BK) 3:0.