VOJVOĐANSKA LIGA–SEVER Treća pobeda Palančana

03.09.2024. 12:35 12:37
Izvor: pixabay.com

Nakon cengaršuta Bajića sa leve strane, Kovačević je sa četiri – pet metara udarcem glavom pogodio mrežu gostiju.

OFK Bačka  -  Srbobran  2:1 (1:0)

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin Vava“, gledalaca 150, sudija: Carić (Sombor), strelci: Kovačević u 28. i Đokić u 75. minutu za Bačku, a Miković u 67. minutu za Srbobran. Žuti klartoni: Bobak (Bačka), Panović i Miković (Srbobran). Crveni karton: Jelić (Srbobran).

OFK BAČKA: Ćulibrk 7, Gluvić 7, Plavšić 8, Nijemčević 7 (Vojvodić), Bajić 8, Bobak 7 (Jevtić 7), Balinović 8, Balabanović 7, Kopanja 6,5 (Đokić 7,5), Crnojački 7, Kovačević 8.

SRBOBRAN: Ađanski 6, Jelić 7, Milivojević 7, Miščević 6, Čiča 7, Panović 6 (Milanović -), Adamović 7, Đisalov 7 (Kaplarski -), Adamek 6 (Filipović -), Miković  7 (Peruničić -), Komlenić 6.

Nakon nesporazuma Ćulibrka i Gluvića, Miković je u 67. minutu izjednačio rezultat.  Gol odlukle, postigao je „rezervista“ Đokić, posle dobre sakcije domaće ekipe.

M. Đ. Kremenović

Bajša - Iskra 2:0 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 200, sudija: Jakić (Bač), strelci: Marjanović u 43. i Morović u 70. minutu.

BAJŠA: Šmit 7, Kosovac 7,5, T. Nađ 8, Krivokapić 7, Šorak 7 (Vučković), Lekaj 7 (O. Nađ 7), Batori 7 (Vujačić), Kangrga 7,5, Marjanović 7,5, Jokić 7, Morović 7,5.

ISKRA: Hromiš 6,5, Sekulić 7, Efendić 6,5, Milovanović 7, Sedlar 6,5, Adamović 7, Gubaš 6,5 (Grubišić), Vajagić 7 (Bujila 6), Godžić 6,5 (Bajčić 6), Hardi 6,5 (Nedeljković 6,5), Čoks 6,5.

Bajša je došla do zaslužene pobede protiv novog vojvođanskog ligaša Iskre. Od prvog minuta je krenula ofanzivno i došla u vođstvo minut pre kraja prvog poluvremena, lepim golom Marjanovića, na asistenciju Kangrge.

Gosti su pokušavali da izjednače, ali nisu uspeli. Na 2:0 je povisio Morović u 70. minutu.

S. St.

Bačka (S) - Hajduk 0:2 (0:1)

SUBOTICA: Gradski stadion gledalaca 150, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Žeželj u 6. i Đurđev u 59. minutu. Žuti kartoni: Gnjatović, Malenčić (Bačka), a Žeželj, Kucurski, Glamočanin (Hajduk).

BAČKA: Sabo 6,5, Šafranj 6,5, Gnjatović 7, Ivković 6,5, Bašić Palković 6,4 (Delić 6,5), Arežina 7, Manojlović 7, Malenčić 6,5, (Bakić 6.5), Šijačić 6,5 (Milijašević 6,5), Nenadović 6,5, Đuranović 6,5.

HAJDUK: Šepić 7, Žeželj 7,5 (Martonoški), Jančić 6,5, Đurđev 7 (Kovačev), Đustebek 6,5 (N. Kovačev 7), Stojšić 7, Lukić 7, Rašković 6,5 (Glamočanin), Kucurski 6,5 (Čvokić 6,5), Purić 6,5), Erdei 6,5.

I posle trećeg kola na saldu Bačke je nula a bodove iz Subotice u Stapar je ponela ekipa Hajduka.

Prednost gostima doneo je Žeželj, a Bačka je do kraja poluvremena pokušavala da pronađe put do mreže golmana Šepića. Najbolju priliku imao je Gnjatović u 21. minutu, ali pogodio je stativu.

Kad se činilo da bi izjednačenje moglo da stigne, usledila je brza akcija Staparaca i gol Đurđeva u 59. minutu.

S. St.

Mladost (A) - Hajduk 1:3 (0:0)

APATIN: Gradski stadion, gledalaca 250, sudija: B. Vukanović (Subotica), strelci: A. Jović u 54. za Mladost, a Bogićević u 59. Vladisavljević u 75. i Davidović u 93. minutu za Hajduk.

MLADOST (APA): Jeličić 6,5, Balać 6,5, K. Jović 7, Arsović 6,5, Popović 6,5 (Đumić), Uzelac 6,5 (Bačić 6), Đukić7, A. Jović 7,5, Rapajić 6,5, Štrbac 7, Majstorović 6,5 (Basarić 6,5).

HAJDUK: Pehelj 7, Radović 7, Radmanović 7,5, Slepčević 7, Bogićević 8, Novkvoić 7 (Božović 7), Vladisavljević 8, Kočiš 7, Cicmil 7 (Malecko 6,5), Radović 7 (Davidović 7).             S. St.

Tisa - Obilić (Z) 3.0 (0:0)

ADORJAN: Stadio Tise, gledalaca 150, sudija: P. Dražić (Bačka Palanka), strelci: Šveljo u 49. i 68. i Tomić u 74. minutu. Žuti kartoni: Msaroš (Tisa), Koprivica (Obilić). Crveni karton: Avdalović (Obilić).

TISA: Voland 7, Kolundžija 7, Kostić (N. Tomić 7), Mesaroš 7, Slavuljica 7,5, Stanimirov 7, Šveljo 8 (Suknović), Stanković 7 (Borbelj), Tomišić 7,5, M. Tomić 7, Bošnjak 7,5.

OBILIĆ: Vučetić 6, Knežević 6 (Zorić), Kecman 6, Jušković 5,5, Krstić 5,5 (Avdalović), Kobilarov 6,5, ŽŽivojnov 6, Simić 6, Lazić 6,5, Jokić 6, Koprivica 6.

S. St.

Budućnost - Radnički (B) 0:1 (0:1)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca 150, sudija: Radulović (Crvenka). Strelac: D. Tosenberger u 17. minutu.

BUDUĆNOST: Ivanović 7, Ignjatović 7, Jerić 6 (N. Trifunović 7), Gajdobranski 7 (Ikrašev 6), Tokić 6 (N. Petković 6), Radaković 7, Nedeković 7, Ne. Petković 7, D. Trifunović 7 (Milanov 6).

RADNIČKI: S. Lebović 8, Lukić 7, D. Tosenberger 8, F. Tosenberger 7,5, L. Lebović 7,5, Babić 7, Ljubojčić (Stojanović 7,5), Miletić 7 (Maravić 7), Budinčević 7 (Drobina), Petrović 7, Oblaković 8.

Rezultati i tabela:

Bačka - Hajduk (S) 0:2, Bajša - Iskra 2:0, OFK Bačka - Srbobran 2:1, Mladost (BP) - Radnički 1:4, Tisa - Obilić 3:0, Budućnost (P) - Radnički (B) 0:1 Mladost (T) - Vojvodina (BG) 3:0, Mladost (A) - Hajduk 1:3.