Vojvođanska liga – Jug: Terzić promašio penal

03.10.2018. 08:24 08:26

Gosti iz Kaća, u prvom poluvremenu, nisu prikazali, ono što se od njih očekivalo.U 10. minutu promašili su i penal.

Radnički (Š) - Jugović 0:0

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija Pavićević (Novi Sad).Žuti kartoni: Matić, Bošnjaković (Radnički), Ćeran Terzić (Jugović).

RADNIČKI: Tomašević, Nonković, Mijatović, Bibić (Vasić), J. Sarić, Bošnjaković, Stojšić, Derajić, Krajnović, Matić, Perović.

JUGOVIĆ: Martinović, Makivić (Ostojić), Dubroja, Ćeran, Vučković, Vuletić, Antonić, Srdić (Đaković, Bibić), Terzić, Nikolić, Plavšić.

Terzić je loptom pogodio samo u stativu.

A, u drugom poluvremenu, golobradi i mladi domaćini bili su mnogo bolji rival.Ali, jednostavno, njihova lopta, danas, nije htela da uđe u mrežu golmana Martinovića.

B. R.

LSK - Sloga (E) 0:4 (0:3)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 200, sudija Graovac (Ruma).Strelci: Grković u 11, B. Považan u 17, Rosić u 45. (iz penala) i Ristić u 75. minutu. Žuti kartoni: D. Bojić, Lađevac (LSK), Lovrić (Sloga).

LSK: Barać 6, Đilas 7, Vuletić 7, Lađevac 7, Trubić 7, Bosančić 7, Šćurk 7, D. Bojić 6 (Dsavagić), Dronić 6 (Jošić), Oparušić 6 (N. Bojić), Vasilić 7.

SLOGA: Petrović 7, Đurkić 7, Halilović 7, Rosić 8, Ristić 8, Smiljanić 7, Grković 8, B. Považan 8 (Simeunović), Grubiša 7 (Šarić), Mikić 7, Lovrić 7 (Drobac).

Odlična igra, Erdevičana, donela im je i ubedljiviju pobedu.A, da su gostujći strelci bili malo precizniji Barać bi zasigurno vadio loptu, iz svoje mreže još nekoliko puta. Uistinu, domaćini su bili bolji do prvog gola Grkovića

U nastavku, gost i dalje mnogo bolji rival. Za konačnih 4:0, najzaslužnijije Ristić. Jakim i preciznim šutem, loptu, je poslao pored samog golmana Baraća.

M. Plavšić

Hajduk (D) - Podunavac 1:0 (0:0)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Gaćinović (Novi Sad).Strelac: Savićević u 84. minutu. Žuti karton: Radić, Sovilj (Hajduk), Šolaja (Podunavac).

HAJDUK: Radić 8, A. Simić 7, Stević 7 (Radinović 7), Lukić 7, Kremenović 7 (Puškaš 7), D. Simić 7, Skorupan 7, Milenković 7 (Kovačević 7), Savićević 7, Sovilj 7.

PODUNAVAC: Adrović 7, Šolaja 8, Vujasinović 8, Đuričić 7, Tintor 7 (Petković 7), Balašević 7, Anđelković 7 (Vukmirović 7), Brtka 7, Milanović 7, Mandić 7, Petronijević 7.

Domaćini su bili mnogo bolji rival, ali pobedu su osigurali tek u 84. minutu.Sovilj je idealno centrirao na pravom mestu Savićević, i sa osam metara glavom poslao loptu u nebranjenio deo mreže gostiju.U 82.gosti nisu iskoristili penal.Mandić je slabo izveo penaltik, pa je golman domaćih Radić odbranio šut.

R. Maričić

Prvi maj - Tatra 2:1 (2:0)

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 200, sudija Samac (Futog).Strelci: Mačvanski u 16. i 32.za Prvi maj, Gayić u 91. minutu za Tatru. Žuti kartoni: Stojčić, Ristić (Prvi maj), Pavlović, Petrović, Nastić (Tatra).

PRVI MAJ: Šegavac 7, Lazić 7, Pendo 7, Mačvanski 8 (Novaković), Krstić 7 (Ristić), Lacković 7 (Milojević), Radišić 7, Čupeljić 7, Đokić 7, Stojčić 7, Zec 7.

TATRA: Kosturanov 6, Apić 6, Pavlović 6 (Stojčić), Dražić 6, Petrović 6, Stevanović 6, Sapunyyć 6 (Ušćimlić 6), Gayić 7, Barić 6, Pilipović 6 (Klaić), Nastić 6.

Iako, su domaćini bili bolji rival, u toku celog meča, nisu, ni gosti, bili loši. Poveli su Rumljani posle odbijene lopte. Lacković je izveo slobodan udarac s 30 metatra.Snažan šut, golman Kosturanov, je odbio. Lopta je došla do Mačvanskog koji je loptu rutinski poslao u mrežu gostiju. Mačvanski je bio strelac i drugog gola. Golman Kosturanov je ispucao loptu, Radišić, je loptu vratio glavom u kazneni prostor gostiju, gde ju je primio Mačvanski, i odmah iz prve poslao pod samu prečku.

U samom fimišu utakmice Gayić je iskoriostio opušanje u domaćoj odbrani, i lepim šutem, smanjio je rezultat za konačnih 2:1.

J. Đorđević

Sremac - Hajduk (Č) 2:0 (1:0)

VOJKA: Stadion Sremca, gledalaca 150, sudija Dimoski (Novi Sad).Strelci: Krstović u 39. i Babić u 86. minutu. Žuti kartoni: Radivojević (Sremac), Trninić, Stjepanović (Hajduk).

SREMAC: Starević 7, Kuburović 7, Belak 7, Milojević 7, Draganović 7, Spalović 7 (Kovačević), Popović 7, Babić 7, Krstović 7, Grujić 7, Radivojević 7 (Bešović).

HAJDUK: Plemić 7, Zeljko 7, Srećkov 6, Markov 6, Damjanović 7, Ubović 6 (Ninković), Radin 6, Trninić 6 (Stanišić), Markov 6, Stjepa nović 7, Brkić 6.

U Vojci je odigrana kvalitetna fudbalska utakmica, ali i dosta, borbena. Domaćini su pre svog prvog gola propustili nekoliko pravih šansi. A, gosti, uglavnom su igrali fudbal na sredini terena.Na pas Popovića, Krstović, je prihvatio loptu na 17 metara, i preciznim šutem je prosto matirao golmana gostiju Plemića. I, u drugom poluvremenu, domaćini su bili bolji rival, i uspeli  su tu bolju igru krunisati i golom Babića, koji, je zaobišao gostujuće štopere, izašao sam ispred Plemića, usledila je varka telom, Plemić je otišao u jednu stranu, a lopta u drugu.

L. Kovačević

Sloga (T) – Podrinje 1:2 (1:2)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Ranković (Jarak), strelci: Đorđević u 44. za Slogu, Đurđević u 10. i Trebovac u 17. minutu za Podrinje, žuti kartoni: Slijepčević, Nik. Tomić, Zelić, Nk. Tomić (Sloga), Gačić, Pavlović (Podrinje).

SLOGA: Slijepčević 7,5, Zelić 7, Pastor 7,5, Dašić 7, Nem. Tomić 6,5 (od 46. Nk. Tomić 7), Bajić 7, Svitić 7, Nik. Tomić 7 (od 55. Mijailović 7), Đorđević 7,5, Milovac 7, Subašić 6 (od 74. Tucakov - ).

PODRINJE: Relić 7,5, Gačić 6,5 (od 53. Živković 7), Teodorović 8, Radovanović 7, Pršić 7,5, Rogo 7 (od 70. Tomić - ), Đurđević 8, Arsenović 7, Pantić 6,5, Ivić 7, Trebovac 8 (od 83. Pavlović - ).

Neshvatljivo slabo su domaći ušli u meč i to im se brzo osvetilo, jer je Lazar Đurđević imao dovoljno vremena da prihvati loptu, pogleda poziciju golmana i da topovskim udarcem, sa deset metara, nacilja metu.. Dva puta je, za manje od 120 sekundi, Tomislav Trebovac pokušao da probije led, najpre iz teške pozicije, kada su akciju kreirali Nikola Pršić i Lazar Đurđević, a potom sa distance, posle dijagonale Ivana Ivića, ali upornost je naplatio iz trećeg pokušaja. Rudarski deo posla, obavio je Lazar Đurđević, loptu je preneo preko pola terena i servirao mu je kao na tacni. Niko od defanzivaca nije ni pokušao da blokira šut, pa je centarfor gostiju skinuo paučinu iz ugla. Nakon što su Podrinju dali dva gola fore, probudili su se Temerinci. Lopta je preskočila štopera Ivana Pantića, odlično je reagovao Nemanja Đorđević i bez oklevanja je spakovao u donji ugao.

Nastavak je obeležila inicijativa domaćina, a najbolje šanse, prokockali su Zoran Milovac, čiju nameru je, u situaciji jedan na jedan, pročitao Nenad Relić i štoper Boban Dašić, neprecizan sa metar od gola.

M. Menićanin

Hajduk (B) - Borac (Š) 2:0 (0:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 150, sudija Meničanin (Vrdnik).Strelci: Ž. Mitrović u 56.i Curaković u 80. minutu. Žuti kartoni: Mutić (Hajduk), Veselinović, D. Božić (Borac).

HAJDUK: Blagojević 7, Grković 7, Subotin 8, S. Gavrilović 7, M. Gavrilović 7 (Georgijev 7), M. Mitrović 7, Živanović 7, Mačak 7, Orpšić 7 (Mutić), Curković 8, Ž. Mitrović 8.

BORAC: Buzayija 7, D. Božić 7, Makivić 7, Živanov 7 (Jašić), Zečević 6, Ivanović 6, Grgić 6, Panić 6, Veselinović 6, Asani 6, N. Božić 6.

U prvih 20.minuta gosti su imali dve lepe prilike za vođstvo.Ali, do kraja poluvremena Beščani su bili bolji rival.U nastavku, ipak, igrači Hajduka su dokazali, da su mnogo bolji tim. Željko Mitrović je doveo svoj tim u vođstvo iz  šuta s 18 metara. U nastavku, Milan Mitrović, je imao šansu da udvostruči vođstvo.Ipak, se iskupio kod gola Curakovića.Sve je uradio sam. Curaković je  samo podmetnuo nogu i sa nekih sedam metara lako matirao golmana gostiju Buzayiju.

M. Batalo

LAĆARAK: LSK - Sloga(E) 0:4, DIVOŠ: Hajduk -  Podunavac 1:0, TEMERIN: Sloga - Podrinje 1:2, BEŠKA: Hajduk - Borac (Š) 2:0, ŠID: Radnički - Jugović 0:0, VOJKA: Sremac - Hajduk (Č) 2:0, RUMA: Prvi maj-Tatra 2:1.Jedinstvo iz Stare Pazove je bilo slobodno.