117.0199
107.9121

Војвођанска лига – Југ: Терзић промашио пенал

03.10.2018. 08:24 08:26

Гости из Каћа, у првом полувремену, нису приказали, оно што се од њих очекивало.У 10. минуту промашили су и пенал.

Раднички (Ш) - Југовић 0:0

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Павићевић (Нови Сад).Жути картони: Матић, Бошњаковић (Раднички), Ћеран Терзић (Југовић).

РАДНИЧКИ: Томашевић, Нонковић, Мијатовић, Бибић (Васић), Ј. Сарић, Бошњаковић, Стојшић, Дерајић, Крајновић, Матић, Перовић.

ЈУГОВИЋ: Мартиновић, Макивић (Остојић), Дуброја, Ћеран, Вучковић, Вулетић, Антонић, Срдић (Ђаковић, Бибић), Терзић, Николић, Плавшић.

Терзић је лоптом погодио само у стативу.

А, у другом полувремену, голобради и млади домаћини били су много бољи ривал.Али, једноставно, њихова лопта, данас, није хтела да уђе у мрежу голмана Мартиновића.

Б. Р.

ЛСК - Слога (Е) 0:4 (0:3)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 200, судија Граовац (Рума).Стрелци: Грковић у 11, Б. Поважан у 17, Росић у 45. (из пенала) и Ристић у 75. минуту. Жути картони: Д. Бојић, Лађевац (ЛСК), Ловрић (Слога).

ЛСК: Бараћ 6, Ђилас 7, Вулетић 7, Лађевац 7, Трубић 7, Босанчић 7, Шћурк 7, Д. Бојић 6 (Дсавагић), Дронић 6 (Јошић), Опарушић 6 (Н. Бојић), Василић 7.

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 7, Халиловић 7, Росић 8, Ристић 8, Смиљанић 7, Грковић 8, Б. Поважан 8 (Симеуновић), Грубиша 7 (Шарић), Микић 7, Ловрић 7 (Дробац).

Одлична игра, Ердевичана, донела им је и убедљивију победу.А, да су гостујћи стрелци били мало прецизнији Бараћ би засигурно вадио лопту, из своје мреже још неколико пута. Уистину, домаћини су били бољи до првог гола Грковића

У наставку, гост и даље много бољи ривал. За коначних 4:0, најзаслужнијије Ристић. Јаким и прецизним шутем, лопту, је послао поред самог голмана Бараћа.

М. Плавшић

Хајдук (Д) - Подунавац 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелац: Савићевић у 84. минуту. Жути картон: Радић, Совиљ (Хајдук), Шолаја (Подунавац).

ХАЈДУК: Радић 8, А. Симић 7, Стевић 7 (Радиновић 7), Лукић 7, Кременовић 7 (Пушкаш 7), Д. Симић 7, Скорупан 7, Миленковић 7 (Ковачевић 7), Савићевић 7, Совиљ 7.

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Шолаја 8, Вујасиновић 8, Ђуричић 7, Тинтор 7 (Петковић 7), Балашевић 7, Анђелковић 7 (Вукмировић 7), Бртка 7, Милановић 7, Мандић 7, Петронијевић 7.

Домаћини су били много бољи ривал, али победу су осигурали тек у 84. минуту.Совиљ је идеално центрирао на правом месту Савићевић, и са осам метара главом послао лопту у небрањенио део мреже гостију.У 82.гости нису искористили пенал.Мандић је слабо извео пеналтик, па је голман домаћих Радић одбранио шут.

Р. Маричић

Први мај - Татра 2:1 (2:0)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 200, судија Самац (Футог).Стрелци: Мачвански у 16. и 32.за Први мај, Gayić у 91. минуту за Татру. Жути картони: Стојчић, Ристић (Први мај), Павловић, Петровић, Настић (Татра).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Лазић 7, Пендо 7, Мачвански 8 (Новаковић), Крстић 7 (Ристић), Лацковић 7 (Милојевић), Радишић 7, Чупељић 7, Ђокић 7, Стојчић 7, Зец 7.

ТАТРА: Костуранов 6, Апић 6, Павловић 6 (Стојчић), Дражић 6, Петровић 6, Стевановић 6, Sapunyyć 6 (Ушћимлић 6), Gayić 7, Барић 6, Пилиповић 6 (Клаић), Настић 6.

Иако, су домаћини били бољи ривал, у току целог меча, нису, ни гости, били лоши. Повели су Румљани после одбијене лопте. Лацковић је извео слободан ударац с 30 метатра.Снажан шут, голман Костуранов, је одбио. Лопта је дошла до Мачванског који је лопту рутински послао у мрежу гостију. Мачвански је био стрелац и другог гола. Голман Костуранов је испуцао лопту, Радишић, је лопту вратио главом у казнени простор гостију, где ју је примио Мачвански, и одмах из прве послао под саму пречку.

У самом фимишу утакмице Gayić је искориостио опушање у домаћој одбрани, и лепим шутем, смањио је резултат за коначних 2:1.

Ј. Ђорђевић

Сремац - Хајдук (Ч) 2:0 (1:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Димоски (Нови Сад).Стрелци: Крстовић у 39. и Бабић у 86. минуту. Жути картони: Радивојевић (Сремац), Трнинић, Стјепановић (Хајдук).

СРЕМАЦ: Старевић 7, Кубуровић 7, Белак 7, Милојевић 7, Драгановић 7, Спаловић 7 (Ковачевић), Поповић 7, Бабић 7, Крстовић 7, Грујић 7, Радивојевић 7 (Бешовић).

ХАЈДУК: Племић 7, Зељко 7, Срећков 6, Марков 6, Дамјановић 7, Убовић 6 (Нинковић), Радин 6, Трнинић 6 (Станишић), Марков 6, Стјепа новић 7, Бркић 6.

У Војци је одиграна квалитетна фудбалска утакмица, али и доста, борбена. Домаћини су пре свог првог гола пропустили неколико правих шанси. А, гости, углавном су играли фудбал на средини терена.На пас Поповића, Крстовић, је прихватио лопту на 17 метара, и прецизним шутем је просто матирао голмана гостију Племића. И, у другом полувремену, домаћини су били бољи ривал, и успели  су ту бољу игру крунисати и голом Бабића, који, је заобишао гостујуће штопере, изашао сам испред Племића, уследила је варка телом, Племић је отишао у једну страну, а лопта у другу.

Л. Ковачевић

Слога (Т) – Подриње 1:2 (1:2)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Ранковић (Јарак), стрелци: Ђорђевић у 44. за Слогу, Ђурђевић у 10. и Требовац у 17. минуту за Подриње, жути картони: Слијепчевић, Ник. Томић, Зелић, Нк. Томић (Слога), Гачић, Павловић (Подриње).

СЛОГА: Слијепчевић 7,5, Зелић 7, Пастор 7,5, Дашић 7, Нем. Томић 6,5 (од 46. Нк. Томић 7), Бајић 7, Свитић 7, Ник. Томић 7 (од 55. Мијаиловић 7), Ђорђевић 7,5, Миловац 7, Субашић 6 (од 74. Туцаков - ).

ПОДРИЊЕ: Релић 7,5, Гачић 6,5 (од 53. Живковић 7), Теодоровић 8, Радовановић 7, Пршић 7,5, Рого 7 (од 70. Томић - ), Ђурђевић 8, Арсеновић 7, Пантић 6,5, Ивић 7, Требовац 8 (од 83. Павловић - ).

Несхватљиво слабо су домаћи ушли у меч и то им се брзо осветило, јер је Лазар Ђурђевић имао довољно времена да прихвати лопту, погледа позицију голмана и да топовским ударцем, са десет метара, нациља мету.. Два пута је, за мање од 120 секунди, Томислав Требовац покушао да пробије лед, најпре из тешке позиције, када су акцију креирали Никола Пршић и Лазар Ђурђевић, а потом са дистанце, после дијагонале Ивана Ивића, али упорност је наплатио из трећег покушаја. Рударски део посла, обавио је Лазар Ђурђевић, лопту је пренео преко пола терена и сервирао му је као на тацни. Нико од дефанзиваца није ни покушао да блокира шут, па је центарфор гостију скинуо паучину из угла. Након што су Подрињу дали два гола форе, пробудили су се Темеринци. Лопта је прескочила штопера Ивана Пантића, одлично је реаговао Немања Ђорђевић и без оклевања је спаковао у доњи угао.

Наставак је обележила иницијатива домаћина, а најбоље шансе, прокоцкали су Зоран Миловац, чију намеру је, у ситуацији један на један, прочитао Ненад Релић и штопер Бобан Дашић, непрецизан са метар од гола.

М. Менићанин

Хајдук (Б) - Борац (Ш) 2:0 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: Ж. Митровић у 56.и Цураковић у 80. минуту. Жути картони: Мутић (Хајдук), Веселиновић, Д. Божић (Борац).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Грковић 7, Суботин 8, С. Гавриловић 7, М. Гавриловић 7 (Георгијев 7), М. Митровић 7, Живановић 7, Мачак 7, Орпшић 7 (Мутић), Цурковић 8, Ж. Митровић 8.

БОРАЦ: Buzayija 7, Д. Божић 7, Макивић 7, Живанов 7 (Јашић), Зечевић 6, Ивановић 6, Гргић 6, Панић 6, Веселиновић 6, Асани 6, Н. Божић 6.

У првих 20.минута гости су имали две лепе прилике за вођство.Али, до краја полувремена Бешчани су били бољи ривал.У наставку, ипак, играчи Хајдука су доказали, да су много бољи тим. Жељко Митровић је довео свој тим у вођство из  шута с 18 метара. У наставку, Милан Митровић, је имао шансу да удвостручи вођство.Ипак, се искупио код гола Цураковића.Све је урадио сам. Цураковић је  само подметнуо ногу и са неких седам метара лако матирао голмана гостију Buzayiju.

М. Батало

ЛАЋАРАК: ЛСК - Слога(Е) 0:4, ДИВОШ: Хајдук -  Подунавац 1:0, ТЕМЕРИН: Слога - Подриње 1:2, БЕШКА: Хајдук - Борац (Ш) 2:0, ШИД: Раднички - Југовић 0:0, ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Ч) 2:0, РУМА: Први мај-Татра 2:1.Јединство из Старе Пазове је било слободно.