VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK: Pančevci korak do slavlja

30.05.2017. 11:29 11:33
Izvor: Fudbal ilustracija/Tanjug

PANČEVO: Fudbaleri pančevačkog Dinama ostvarili su i 24. pobedu i to u Novim Kozarcima protiv Slobode i tako praktično kolo pre kraja osvojili prvo mesto i plasman među srpskoligaše grupa Vojvodina imajući u vidu da je njihov glavni konkurent ekipa Kozare samo remizirao u Vršcu.

Sloboda - Dinamo 2:4 (1:2)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca oko 100, sudija: Belić (Zrenjanin). Strelci: Uzelac u 30. i Majkić u 90. za Slobodu, a Javor u 13. i 21. Nikolić u 56. i Janković u 78. minutu za Dinamo.

SLOBODA: Hajrović 6, D. Marković 6, Laništanin 6, Đapa 6, Važić 6, Uzelac 7, Gavrilović 6 (Majkić 7), Vokić 6, Ž. Popov 6 (Vukmirović 6), Prolić 6, Dakić 6 (Karanović 6).

DINAMO: Tomić 6, Karanfilovski 6, Dašić 7, Stojanovski 6, Janković 7, Nikolić 7 (Pavlović 7), Javor 7, Tošić 6, Tekijaški 7, Rakić 6 (Todorović 6), Teofanov 7.

Gosti iz Pančevca poveli su već na početku meča  preko Javora, a isti igrač se ponovo upisao u na listi strelaca osam minuta kasnije. Ipak, na odmoru je bilo 2:1. Uzelac je uspeo da smanji vođstvo gostiju. Na 3:1 za goste povećao je Nikolić, a četvrti gol je postigao Janković. Novokozarčani su ipak u poslednjim trenucima susreta uspeli da umanje poraz golom Majkića.

M. S.

Vršac junajted - Kozara 1:1 (1:0)

VRŠAC: Gradski stadion, gledalaca preko 200, sudija: Rašković (Pančevo). Strelci: Belić u 10. za Vršac junajted, a T. Bjelanović u 85. minutu (iz penala) za Kozaru. Crveni karton: T. Bjelanović (Kozara).

VRŠAC JUNAJTED: Donović 8, Ćulibrk 7, Vučković 7, Beljin 7, Tasovski 7 (Gajteš), Biryan 7, Janković 7 (Tošić), Jovanović 7, Motorov 7, Pantović 7, Belić 8.

KOZARA: Jelić 8, Jeličić 7 (Reljić), Latinović 7, T. Bjelanović 8, Bunić 7, Zeljković 7, D. Bjelanović 7, Petrović 7, Đaković 7, Bursać 7, Knežević 7.

Fudbaleri domaćina ostvarili su nerešeni rezultat protiv lidera na tabeli Kozare iz Banatskog Velikog Sela i tako ovim remijem omogućili Pančevcima da ostanu usamljeni na vrhu tabele. Vrščani su poveli već na početku susreta preko Belića, nakon što je dobio upotrebljivu loptu od Jovanovića i praktično se ušetao u nebranjeni deo mreže gostij.

U samom finišu susreta Belić je nesmotreno startovao u svom kaznenom prostoru na gostujućeg igrača Davida Bjelanovića, čiji je rođeni brat Teodor, inače specijalista za penale, postigao izjednačujući pogodak.

M. S.

SlavijaBudućnost (SC) 0:5 (0:0)

KOVAČICA: SRC Relaks, gledalaca: 100. Sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelci: Jovandić u 55, Vukoje u 56 i 87, Prokin u 64, Vasiljević u 84 minutu.

SLAVIJA: Trbojević 6, Ambruš 6, Miodrag 6, S.Karna 6, Stojković 6, I. Karna 6, P.Čižik 6, Gigović 6, Valovec 6 /Petraš -), D. Čižik 6, Stojković 6, Ćirić 6.

BUDUĆNOST: Medić -, Vasiljević 7, Topić 7, Todorov 7, Korać 7 (Radin 7), Popović 7, Vukoje 7, Radišić 7, Jovandić 7, Prokin 7 (Kozić -), Salma 7 (Kovačević -).

Gosti iz Srpske Crnje bili su bolji rival i zasluženo pobedili domaću ekipu iz Kovačice koja je posle ovog poraza ispala iz vojvođanske lige. U prvom poluvremenu domaći fudbaleri imali su aktivan rezultat i nekoliko prilika, ali su nastavku slabo odigrali i primili pet pogodaka i na kraju doživeli visok poraz.

B. Stojkovski

Polet - Proleter 1:1 (1:0)

NAKOVO: Stadion Poleta, gledalaca 50, sudija: Zorić (Klek). Strelci: Kockar u 28. za Polet, a Miković u 81. minutu za Proleter.

POLET: Kovač 6, Draganov 6 (Ilić 7), Perišić 6, Spahić 7, Jovandić 6, Galić 6 (D. Vukobrat 7), Misić 7, S. Terzin 6, N. Terzin 6, Kockar 7, Kenjalo 7.

PROLETER: Ilkić 6, S. Jeftić 6, Dobričić 6, Miković 7, Nikolić 6, R. Jeftić 7, Cicović 6, Tomić 6, Đokić 6, Karaklić 7.

Akteri su podelili plen što je i najrealniji ishod ovog nezanimljivog susreta. Domaćin je poveo protiv gostiju iz Banatskog Karlovca koji su doputovali što je zanimljivo istaći sa 10 igrača, a strelac je bio Kockar u 28. minutu. Deset minuta pre kraja mada nekompletni gosti sa juga Banata uspeli su da postignu pogodak i tako odnesu iz Nakova veliki bod.

M. S.

Radnički (K) - ŽAK  4:0 (0:0)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca: 100. Sudija: Bogićević (Zrenjanin). Strelci:Rađenović u 49, Deliblačanin u 51, Vuličević u 54 i 85 minutu.

RADNIČKI: Alavanja 7, Dinić 7 (Domokoš -), Stamenović - (Ranković 7), Petrić7, Rađenović 7, Simić 7, Forgić 7, Vuličević 7,  Biculjević 7 (Čičić -), Deliblačanin 7, Ignjatović 7.

ŽAK: Rodić 6, Mesaroš 6,Feješ 6 (Pintar -), Baba 6, Kočiš 6, Jakovljev 7 Mirkov 7, Čekić 6 (Čočaj 6), Marčeta - (Gavrančić 6), Tanaskov 6, Ratko 7.

Puleni trenera Milana Todorovićau poslednjem meču pred svojim navijačima pružili su dobru i efikasnu igru i na kraju slavili. Uprvih 45 minuta igre nije bilo golova, ali u nastavku Kovinci su četiri puta naterali goste iz Kikinde da vade loptu iz mreže. U strelce su se upisali Rađenović. Deliblačanin i dva puta Vuličević.

Jedinstvo (BK) - Vojvodina 3:7 (3:3)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion Jedinstva, gledalaca oko 250, sudija: Petrović (Vršac). Strelci: Grban u 19. Živanov u 27. Zekanović u 35. za Jedinstvo, a Ninić u 13. 64, i 82. Đokić u 25. Kalajyić u 27. Yajski u 77. i 87. minutu za Vojvodinu.

JEDINSTVO: Pataki 5, Dapčević 5, Bicok 5, D. Kovačević 5, Grban 5, Zekanović 6, Radosavljević 6, Martinović 5 (Kovačević 6), Marčetić 6 (Rašeta 6), Živanov 7, Lončarski 6.

VOJVODINA: Čanak 7, Rudić 7, Stanojević 8, Žmirić 8 (Bajkin 8), Đokić 8 (Knežević), Kalajdžija 8, Juhas 8, Ninić 9, Malbaški 8 (Erceg), Džajski 8, Ješić 8.

U Banatskom Karađorđevu prava revija golova, ukupno 10, od čega sedam u mreži domaćeg golmana. Na odmoru je bilo nerešeno, 3:3, a potom su gosti iz Perleza postigli četiri pogotka u nastavku. Tačku na goleadu stavio je svojim drugim pogodkom Yajski u finišu susreta.

M. S.

Slavia - Budućnost (SC) 0:5, Radnički (K) - ŽAK 4:0, Vršac junajted - Kozara 1:1, Polet (N) - Proleter (BK) 1:1, Radnički (S) - Jedinstvo (NB) 2:2, Sloboda - Dinamo 2:4, Jedinstvo (BK) - Vojvodina 3:7, Sloga - Dolina 3:1.

1. Dinamo          29     24     2      3      104:17      74

2. Kozara           29     23     3      3      70:17        72

3. Buduć. (SC)   29     15     6      8      62:31        51

4. Radnič. (K)    29     14     3      12     51:44        45

5. Vršac j.         29     12     7      10     47:45        43

6. Vojvodina      29     12     6      11     59:49        42

7. Polet (N)       29     11     6      12     60:49        39

8. Radnički (S) 29     11     5      13     54:55        38