105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК: Панчевци корак до славља

30.05.2017. 11:29 11:33
Извор: Fudbal ilustracija/Tanjug

ПАНЧЕВО: Фудбалери панчевачког Динама остварили су и 24. победу и то у Новим Козарцима против Слободе и тако практично коло пре краја освојили прво место и пласман међу српсколигаше група Војводина имајући у виду да је њихов главни конкурент екипа Козаре само ремизирао у Вршцу.

Слобода - Динамо 2:4 (1:2)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 100, судија: Белић (Зрењанин). Стрелци: Узелац у 30. и Мајкић у 90. за Слободу, а Јавор у 13. и 21. Николић у 56. и Јанковић у 78. минуту за Динамо.

СЛОБОДА: Хајровић 6, Д. Марковић 6, Лаништанин 6, Ђапа 6, Важић 6, Узелац 7, Гавриловић 6 (Мајкић 7), Вокић 6, Ж. Попов 6 (Вукмировић 6), Пролић 6, Дакић 6 (Карановић 6).

ДИНАМО: Томић 6, Каранфиловски 6, Дашић 7, Стојановски 6, Јанковић 7, Николић 7 (Павловић 7), Јавор 7, Тошић 6, Текијашки 7, Ракић 6 (Тодоровић 6), Теофанов 7.

Гости из Панчевца повели су већ на почетку меча  преко Јавора, а исти играч се поново уписао у на листи стрелаца осам минута касније. Ипак, на одмору је било 2:1. Узелац је успео да смањи вођство гостију. На 3:1 за госте повећао је Николић, а четврти гол је постигао Јанковић. Новокозарчани су ипак у последњим тренуцима сусрета успели да умање пораз голом Мајкића.

М. С.

Вршац јунајтед - Козара 1:1 (1:0)

ВРШАЦ: Градски стадион, гледалаца преко 200, судија: Рашковић (Панчево). Стрелци: Белић у 10. за Вршац јунајтед, а Т. Бјелановић у 85. минуту (из пенала) за Козару. Црвени картон: Т. Бјелановић (Козара).

ВРШАЦ ЈУНАЈТЕД: Доновић 8, Ћулибрк 7, Вучковић 7, Бељин 7, Тасовски 7 (Гајтеш), Biryan 7, Јанковић 7 (Тошић), Јовановић 7, Моторов 7, Пантовић 7, Белић 8.

КОЗАРА: Јелић 8, Јеличић 7 (Рељић), Латиновић 7, Т. Бјелановић 8, Бунић 7, Зељковић 7, Д. Бјелановић 7, Петровић 7, Ђаковић 7, Бурсаћ 7, Кнежевић 7.

Фудбалери домаћина остварили су нерешени резултат против лидера на табели Козаре из Банатског Великог Села и тако овим ремијем омогућили Панчевцима да остану усамљени на врху табеле. Вршчани су повели већ на почетку сусрета преко Белића, након што је добио употребљиву лопту од Јовановића и практично се ушетао у небрањени део мреже гостиј.

У самом финишу сусрета Белић је несмотрено стартовао у свом казненом простору на гостујућег играча Давида Бјелановића, чији је рођени брат Теодор, иначе специјалиста за пенале, постигао изједначујући погодак.

М. С.

СлавијаБудућност (СЦ) 0:5 (0:0)

КОВАЧИЦА: СРЦ Релакс, гледалаца: 100. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Јовандић у 55, Вукоје у 56 и 87, Прокин у 64, Васиљевић у 84 минуту.

СЛАВИЈА: Трбојевић 6, Амбруш 6, Миодраг 6, С.Карна 6, Стојковић 6, И. Карна 6, П.Чижик 6, Гиговић 6, Валовец 6 /Петраш -), Д. Чижик 6, Стојковић 6, Ћирић 6.

БУДУЋНОСТ: Медић -, Васиљевић 7, Топић 7, Тодоров 7, Кораћ 7 (Радин 7), Поповић 7, Вукоје 7, Радишић 7, Јовандић 7, Прокин 7 (Козић -), Салма 7 (Ковачевић -).

Гости из Српске Црње били су бољи ривал и заслужено победили домаћу екипу из Ковачице која је после овог пораза испала из војвођанске лиге. У првом полувремену домаћи фудбалери имали су активан резултат и неколико прилика, али су наставку слабо одиграли и примили пет погодака и на крају доживели висок пораз.

Б. Стојковски

Полет - Пролетер 1:1 (1:0)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца 50, судија: Зорић (Клек). Стрелци: Коцкар у 28. за Полет, а Миковић у 81. минуту за Пролетер.

ПОЛЕТ: Ковач 6, Драганов 6 (Илић 7), Перишић 6, Спахић 7, Јовандић 6, Галић 6 (Д. Вукобрат 7), Мисић 7, С. Терзин 6, Н. Терзин 6, Коцкар 7, Кењало 7.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 6, С. Јефтић 6, Добричић 6, Миковић 7, Николић 6, Р. Јефтић 7, Цицовић 6, Томић 6, Ђокић 6, Караклић 7.

Актери су поделили плен што је и најреалнији исход овог незанимљивог сусрета. Домаћин је повео против гостију из Банатског Карловца који су допутовали што је занимљиво истаћи са 10 играча, а стрелац је био Коцкар у 28. минуту. Десет минута пре краја мада некомплетни гости са југа Баната успели су да постигну погодак и тако однесу из Накова велики бод.

М. С.

Раднички (К) - ЖАК  4:0 (0:0)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца: 100. Судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелци:Рађеновић у 49, Делиблачанин у 51, Вуличевић у 54 и 85 минуту.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Динић 7 (Домокош -), Стаменовић - (Ранковић 7), Петрић7, Рађеновић 7, Симић 7, Форгић 7, Вуличевић 7,  Бицуљевић 7 (Чичић -), Делиблачанин 7, Игњатовић 7.

ЖАК: Родић 6, Месарош 6,Фејеш 6 (Пинтар -), Баба 6, Кочиш 6, Јаковљев 7 Мирков 7, Чекић 6 (Чочај 6), Марчета - (Гавранчић 6), Танасков 6, Ратко 7.

Пулени тренера Милана Тодоровићау последњем мечу пред својим навијачима пружили су добру и ефикасну игру и на крају славили. Упрвих 45 минута игре није било голова, али у наставку Ковинци су четири пута натерали госте из Кикинде да ваде лопту из мреже. У стрелце су се уписали Рађеновић. Делиблачанин и два пута Вуличевић.

Јединство (БК) - Војводина 3:7 (3:3)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца око 250, судија: Петровић (Вршац). Стрелци: Грбан у 19. Живанов у 27. Зекановић у 35. за Јединство, а Нинић у 13. 64, и 82. Ђокић у 25. Kalajyić у 27. Yajski у 77. и 87. минуту за Војводину.

ЈЕДИНСТВО: Патаки 5, Дапчевић 5, Бицок 5, Д. Ковачевић 5, Грбан 5, Зекановић 6, Радосављевић 6, Мартиновић 5 (Ковачевић 6), Марчетић 6 (Рашета 6), Живанов 7, Лончарски 6.

ВОЈВОДИНА: Чанак 7, Рудић 7, Станојевић 8, Жмирић 8 (Бајкин 8), Ђокић 8 (Кнежевић), Калајџија 8, Јухас 8, Нинић 9, Малбашки 8 (Ерцег), Џајски 8, Јешић 8.

У Банатском Карађорђеву права ревија голова, укупно 10, од чега седам у мрежи домаћег голмана. На одмору је било нерешено, 3:3, а потом су гости из Перлеза постигли четири поготка у наставку. Тачку на голеаду ставио је својим другим погодком Yajski у финишу сусрета.

М. С.

Славиа - Будућност (СЦ) 0:5, Раднички (К) - ЖАК 4:0, Вршац јунајтед - Козара 1:1, Полет (Н) - Пролетер (БК) 1:1, Раднички (С) - Јединство (НБ) 2:2, Слобода - Динамо 2:4, Јединство (БК) - Војводина 3:7, Слога - Долина 3:1.

1. Динамо          29     24     2      3      104:17      74

2. Козара           29     23     3      3      70:17        72

3. Будућ. (СЦ)   29     15     6      8      62:31        51

4. Раднич. (К)    29     14     3      12     51:44        45

5. Вршац ј.         29     12     7      10     47:45        43

6. Војводина      29     12     6      11     59:49        42

7. Полет (Н)       29     11     6      12     60:49        39

8. Раднички (С) 29     11     5      13     54:55        38