Subotička liga: Sarapa odlučio meč

22.05.2018. 10:51 10:53

Obilić – Senta 1:0 (0:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 80. Sudija: J. Lazarević (Pačir). Strelac: Sarapa u 79.minutu. Žuti kartoni: Živkov (Obilić), Al Sadi i Dražić (Senta).

OBILIĆ: Sabo 7, Živkov 7, Mičević 7, Barjaktarović 7, Ostrogonac 8, Radulović 8, Dabevski 7 (Zivlak -), R. Jevtić 7, Romić 7, Sarapa 8 (J. Jevtić -), Keča 7 (Markov -).

SENTA: Tomašev 7, Al Sadi 7, Hrustanović 6 (Božović -), Zeković 7, Đuza 7, A. Dražić 8, Olajoš 7 (Piri), Mrakić 7 (Drapšin), Dimić 7, I. Dražić 6, Đere 7.

U ravnopravnom nadigravanju u prvom delu šansi je bilo na obe strane, ali bez konkretnog rezultata, dok su u drugom poluvremenu dominirali domaćini i pogotkom Stanislava Sarape izvojevali zasluženu pobedu. U 8.minutu idealnu priliku za Sentu imao je Aleksandar Dražić, ali je sa sedam metara šutirao pravo u golmana Igora Saboa.

Novokneževčani su u drugom delu pojačali tempo, ugrožavajući gol preko Sarape, Nikole Romića i Tome Dabevskom, ali je odbrana Sente odolevala sve do 79. minutu, kada je šutirao Romić, golman Sente Darko Tomašev je uspeo da zaustavi njegov šut, međutim, na odbijenu loptu dobro je reagovao Sarapa, i za pobedu, izbliza niskom loptom neodbranjivo pogodio duži ugao.

M. Mitrović

Iskra - Sutjeska 2:1 (2:1)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca:500, sudija: A. Marjanov (Srbobran), strelci: Malacko (iz jedanaesterca) u 31. i Jušković u 45. minutu za Iskru, a Pejić u 35. minutu za Sutjesku, žuti karton: Vuković (Sutjeska).

ISKRA: Miricki, Stalević (Perović), Ivan, Jušković, Đaković, Malacko, Radulović (Damir Gubaš), Damjan Gubaš, Serdar, Vajagić, Drljača (Marojević).

SUTJESKA (BDP): Lukić (I. Bajić), Z. Bajić, M. Bajić, Drinčić, Delić, Dakić, Lopušina, Peković (Golubović), Jakić, Pejić (Nikolić), Vuković.

Okršaj za bodove između opštinskih fudbalskih rivala doneo je zanimljivo i obostrano dopadljivo nadigravanje. I minimalnu, ali potpuno zasluženu pobedu Kucurana za njihovo učvršćivanje u vrhu prvenstvene tabele.

Đ. Štrbac

Njegoš - Napredak 3:0, Horgoš - Radnički 1:2, Iskra - Sutjeska 2:1, Bajša - Vrbas 0:1, Jadran - Proleter (NJ) 3:1, Vinogradar - Proleter (RS) 2:2, Obilić - Senta 1:0. Slobodan je tim: Panonija IM.

1. Bajša           26     19     3      4      91:24        60

2. Vrbas           26     17     5      4      48:16        56

3. Iskra           26     17     3      6      78:30        54

4. Obilić        26     16     4      6      57:36        52

5. Vinograd.      27     13     4      10     46:48        43

6. Jadran           27     12     5      10     55:54        41

7. Njegoš           26     9      7      10     35:42        34

8. Sutjeska        26     9      6      11     51:62        33