108.4794

Суботичка лига: Сарапа одлучио меч

22.05.2018. 10:51 10:53

Обилић – Сента 1:0 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 80. Судија: Ј. Лазаревић (Пачир). Стрелац: Сарапа у 79.минуту. Жути картони: Живков (Обилић), Ал Сади и Дражић (Сента).

ОБИЛИЋ: Сабо 7, Живков 7, Мичевић 7, Барјактаровић 7, Острогонац 8, Радуловић 8, Дабевски 7 (Зивлак -), Р. Јевтић 7, Ромић 7, Сарапа 8 (Ј. Јевтић -), Кеча 7 (Марков -).

СЕНТА: Томашев 7, Ал Сади 7, Хрустановић 6 (Божовић -), Зековић 7, Ђуза 7, А. Дражић 8, Олајош 7 (Пири), Мракић 7 (Драпшин), Димић 7, И. Дражић 6, Ђере 7.

У равноправном надигравању у првом делу шанси је било на обе стране, али без конкретног резултата, док су у другом полувремену доминирали домаћини и поготком Станислава Сарапе извојевали заслужену победу. У 8.минуту идеалну прилику за Сенту имао је Александар Дражић, али је са седам метара шутирао право у голмана Игора Сабоа.

Новокнежевчани су у другом делу појачали темпо, угрожавајући гол преко Сарапе, Николе Ромића и Томе Дабевском, али је одбрана Сенте одолевала све до 79. минуту, када је шутирао Ромић, голман Сенте Дарко Томашев је успео да заустави његов шут, међутим, на одбијену лопту добро је реаговао Сарапа, и за победу, изблиза ниском лоптом неодбрањиво погодио дужи угао.

М. Митровић

Искра - Сутјеска 2:1 (2:1)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:500, судија: А. Марјанов (Србобран), стрелци: Малацко (из једанаестерца) у 31. и Јушковић у 45. минуту за Искру, а Пејић у 35. минуту за Сутјеску, жути картон: Вуковић (Сутјеска).

ИСКРА: Мирицки, Сталевић (Перовић), Иван, Јушковић, Ђаковић, Малацко, Радуловић (Дамир Губаш), Дамјан Губаш, Сердар, Вајагић, Дрљача (Маројевић).

СУТЈЕСКА (БДП): Лукић (И. Бајић), З. Бајић, М. Бајић, Дринчић, Делић, Дакић, Лопушина, Пековић (Голубовић), Јакић, Пејић (Николић), Вуковић.

Окршај за бодове између општинских фудбалских ривала донео је занимљиво и обострано допадљиво надигравање. И минималну, али потпуно заслужену победу Куцурана за њихово учвршћивање у врху првенствене табеле.

Ђ. Штрбац

Његош - Напредак 3:0, Хоргош - Раднички 1:2, Искра - Сутјеска 2:1, Бајша - Врбас 0:1, Јадран - Пролетер (Њ) 3:1, Виноградар - Пролетер (РС) 2:2, Обилић - Сента 1:0. Слободан је тим: Панонија ИМ.

1. Бајша           26     19     3      4      91:24        60

2. Врбас           26     17     5      4      48:16        56

3. Искра           26     17     3      6      78:30        54

4. Обилић        26     16     4      6      57:36        52

5. Виноград.      27     13     4      10     46:48        43

6. Јадран           27     12     5      10     55:54        41

7. Његош           26     9      7      10     35:42        34

8. Сутјеска        26     9      6      11     51:62        33