Sremska liga: Putinčani slavili u derbiju

23.10.2018. 09:10 09:16

​​​​​​​PSK Putinci - Partizan 2:1 (1:1)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, gledalaca 150, sudija Banjanin (Morović). Strelci: Vidaković u 44. i Ivković u 74. za PSK Putince, Tripić u 41. minutu za Partizan.

PSK PUTINCI: Milošević 7, Kvočka 7, Kuburović 7, Jovanov 7, Stoisavljević 7, Alimpić 7, Savković 7, Vidaković 7 (Adamović 7), Kulundžić 7, Ivković 8, Bajić 7.

PARTIZAN: Stajčić 7, Ž. Radović 7, Tripić 8 (Petković), D. Petrović 7, Jovanović 7, Pajić 7, Mirković 7, G. Radović 7, Đurović 7, M. Radović 7, Vukolić 7.

Zaslužena pobeda domaćina koja je mogla biti izražena sa još više golova. Poveli su gosti izvanrednim golom Tripića. On je šutirao s 25 metara i lopta je završila u samoim rašljama. Vidaković je izjednačio posle gužve pred golom gostiju. U drugom poluvremenu ista slika. Domaćini su bili bolji i nakon solo prodora Ivkovića koji je prevariotrojicu protivničkih igrača poslao je rutinski loptu u nebranjeni deo mreže.

Č. Jovičić

Sloven - Rudar 0:1 (0:1)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 150, sudija Ćirilović (Novi Banovci). Strelac: Maksimović u 23. minutu. Žuti kartoni: Batanjski (Sloven), Novaković, Pudar, Dostanić (Rudar).

SLOVEN: Der 7, Kljajić 6, Lukić 6, Đuknić 6, Batanjski 6 (Putnik), Topić 6, Popović 6, Adamović 6 (Stanić 6), Rakić 7, Selaković 6 (Savić), Vujević 6.

RUDAR: Pardovicki 7, Santrač 7, Maksimović 7, Višnjovski 7, Marković 7, Dostanić 8 (Basara 7), B. Krstić 7 (Gravara), Dejić 7, D. Krstić 7, Jovanović 8 (Petrović), Pudar 7.

Lepa fudbalska predstava. Vrdničani su bili bolji u toku celog meča. Domaćini samo mogu da zahvale svom golmanu Deru, a i nepreciznim šutevima gostujućih napadača. Maksimović je pobedonsni gol postigao posle idealnog centaršuta. Dovoljno mu je bilo samo da podmetne nogu, pa da loptu prosto ugura u mrežu domaćina.

N. Dević

Ljukovo - Kupinovo 5:0 (3:0)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 100, sudija Miškulin (Ruma). Strelci: Ljubinković u 31, Šestović u 35, Knežević u 43. i 60. i Krstić u 78. minutu.

LJUKOVO: Mijatović 7 (Milošević), Kovačević 8, Trkulja 8, Marković 8, Knežević 8 (Tripković), Milanović 8, Ljubinković 8, Bjeljac 7, Krstić (Vučenović), Čučković 8, Šestović 8.

KUPINOVO: Vukašinović 7, Gavrilović 7, M. Jovanović 6, Marjanović 7, Zlatko Jovanović 6, Zoran Jovanović 6, Lukač 7, Vasić 6, Stanojević 6, Bošković 6.

Gosti su se dobro držali sve do prvog primljenog gola posle toga kao da su se potpuno predali.

N. Trkulja

Sloboda - Železničar 0:0

DONJI TOVARNIK: Stadion Slobode, gledalaca 250, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Ašćerić, Dragojević, Đuričić (Sloboda).

SLOBODA: Radosavljević 7, Jorgić 7 (Gemeri 7), Ragastovac 7, Mitrović 7, V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 7, Ašćerić 7, Knežević 7, Kresojević 7 (Majstorović 7), Dragojević 7 (Radošević 7).

ŽELEZNIČAR: Milinović 7, Katarić 7, Janjuz 7 (Krivokuća 7), Mrđa 7, Marjanović 7, Jerković 7, Jurišić 7, Lukić 7, Kostić 7, Krunić 7, Rakar 7, Dimitrijević 7.

Od prvog minuta igre gosti iz Inđije su dali do znanja da se neće lako predati i da će igrati do kraja svoju igru. Odlično su se branili. I u prvom poluvremenu su zaslužili da vode. Prokockali su šansu za vođsto. U nastavku domaćini su igrali mnogo bolji fudbal. I imali su zicer šansu da na kraju slave. Izveli su domaćini slobodan udarac. Ninić je glavom pogodio prečku, a odbijenu loptu Majstorović nije uspeo da sprovede u mrežu.

S. Sarić

Graničar (A) - Donji Petrovci 4:0 (2:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 200, sudija Grozdanić (Ogar). Strelci: Nešković u 2. i 26, Kulačanin  u 62.i Bojanić u 82. minutu. Žuti kartoni: Dragan Nedinić, Kulačanin, Šuša (Graničar), Nedimović, Damjanović (Donji Petrovci). Crveni karton: Šaša (Donji Petrovci).

GRANIČAR: Dragan Nedinić 7, M. Miljanović 7 (Kovačević 7), Kulačanin 7, Bojanić 7, Šuša 7, Subotić 7 (Tomić 7), Končar 7 (Starčević 7), Knežević 7, Nešković 7, Dejan Nenadić 7.

DONJI PETROVCI: Bašić 5, Putica 6, Diklić 6, Vukajlović 6, Oljača 6 (Damjanović 5), Mrkajić 6, Čvorkov 6, Jovanović 6 (Bomeštar), Nedimović 6, Šaša 5, Buzaš 5.

Posle vođstva domaćina od 3:0 u drugom poluvremena gosti su  potpuno pali i domaćini su mogli postići pregršt golova.

M. Gićanov

Napredak (P) - Polet 1:3 (0:3)

POPINCI: Stadion Napretka, gledalaca 100, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Ivković u 91. za Napredak, a Ružičić u 28, Todorović u 30. i Pešterac u 40. minutu za Polet. Žuti karton: Đurčin (Napredak).

NAPREDAK: Bošković 6, Jovanović 6, Šarec 7, Ivković 7, D. Janković 7, Đurčin 7, Makarić 6, Marjanović 7, Vasilić 7, Puvalić 7 (Pavlović), Vračev 7 (Vidakov).

POLET: Grković 7, Milić 7, Brkić 7, Poljak 7, Pejović 7, Knežević 7, Ružičić 8, Ivaniš 8, Pešterac 8 (Kesić), Todorović 9 (Starac), Srjemac 6.

Igrao se dosta borben fudbal, a pobedio je mnogo bolji tim. Iz tri šanse u prvom poluvremenu postigao je tri gola.

B. Rađenović

Borac (K) - Jadran 0:1 (0:1)

KLENAK: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelac: A. Naglić u 11. minutu. Žuti kartoni: B. Samardžić, D. Samardžić (Borac), Tutek, Čavić (Jadran).

BORAC: Ilić 7, Vukosavljević 6, B. Samardžić 6, Radišić 6 (Božić 6), V. Matić 6, D. Samardžić 7, Sremčević 7,  Pjevac 6, Stojković 7 (Radovanović 6), Vujaklija 6, Ninković 7.

JADRAN: Čavić 7, Maletić 7, Bulatović 7, J. Kojčinović 7 (Tutek), Milaković 7 (Knežević), Marković 7 (Dragutinović), Pekić 6, Radenkov 6, Rajić 6, M. Naglić 6, A. Naglić 7.

Pobedonosni gol za goste postigao je Aleksamdar Nagli. On je posle kontre na oko 16 metara šutnuo loptu iznenada snažno i precizno tako je završila ispod same prečke.

Z. Perić

Borac (M) - Budućnost 3:4 (1:2)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Grujičić u 28. (iz penala) i 87. i Dragojević u 55.za Borac, a G. Simeunović u 13, Đukić u 17. i 62. i Simovljević u 72. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Grujičić (Borac), Kljajić, Mihailović, Đukić, Simovljević (Budućnost).

BORAC: Jandrić 8, Šarčević 6, Žegarac 6, Koprić 6 (T. Vuletić 6), Damjanović 6, N. Vuletić 6, Grujičić 8, Kovačević 6 (Jovelić), Konjević 7, Vukadinović 6, Dragojević 7 (Šojić 6).

BUDUĆNOST: Jokić 6, Šarac 7, Dobo 7, Đukić 7, Jeftić 9, Janković 8, Simovljević 8 (Sretenović),  Kljajić 7, Mihailović 7, G. Simeunović 7 (Todorović), Marjanović 7.

Igrači Budućnosti su došli do očekivane pobede, ali tek u drugom poluvremenu kada su Martičani stigli do 2:2, potom su bili bolji rival. U prvom poluvremu domaćini su bili  čak odlični, ali svoje šanse nisu iskoristili, pa su u nastavku kažnjeni.

Z. Krstić

MARTINCI: Borac - Budućnost 3:4, KLENAK: Borac - Jadran 0:1, POPINCI: Napredak - Polet 1:3, LJUKOVO: Ljukovo - Kupinovo 5:0, RUMA: Sloven - Rudar 0:1, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Železničar 0:0, PUTINCI: PSK Putinci - Partizan 2:1, ADAŠEVCI: Graničar - Donji Petrovci 4:0.

1. Sloboda             10     8      1      1      20:9  25

2. Železničar       10     7      3      0      23:2  24

3. PSK Putinci     10     8      0      2      20:12        24

3. Partizan            10     7      1      2      30:8  22

5. Jadran                10     7      1      2      20:9  22

6. Rudar                  10     4      4      2      14:12        16

7. D. Petrov.          10     5      0      5      18:21        15

8. Ljukovo              10     4      2      4      15:16        14