Sremska liga: Noćajci finiš začinili

09.10.2018. 10:02 10:05

​​​​​​​Budućnost - Polet 5:1 (1:0)

SALAŠ  NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 150, sudija Ćirković (Stari Banovci). Strelci: Simovljević u 5. i 66. i G. Simeunović u 59, 82. i 88. za Budućnost, a Jović u 56. minutu (iz penala) za Polet. Žuti kartoni: Marjanović, Petrović, Đukić (Budućnost), Draganić (Polet).

BUDUĆNOST: Jokić -, Šarac 8 (Dobo 8), Grujić 8 (Kljajić 8), Jeftić 8, Petrović 8, Sremac 8, Simovljević 9, Đukić 8 (Mihailović 8), Janković 8, G. Simeunović 8, Marjanović 8.

POLET: Grković 7, Milić 6, Poljak 6, Draganić 6, Brkić 6, Pejović 7, Srjemac 7, Knežević 8, Jović 6, PKalezić 6, Komazec 6 (Starac 6).

Očekivala se rutinska pobeda igrača Budućnosti, nad gostima iz Novih Karlovaca. Tako je i bilo, ali, tek na kraju utakmice.Do 56.minuitu igra je bila ravnopravna. Tada je proradio Simovljević i  G. Simeunović.

M. Simić

Ljukovo - Železničar 0:3 (0:2)

LJUKOVO: Stadion Ljukova, gledalaca 200, sudija Sudžum (Inđija). Strelci: Jerković u 38. (iz penala) i 44. i Krivokuća u 90. minutu. Žuti karton: Dimitrijević (Železničar)

LJUKOVO: Milošević, Kovačević (Trkulja), Marković (Poštić), Knežević, Tripković, Ljubinković, Stojanović, Bjeljac, Krstić  (Karać), Šestović, Čučković.

ŽELEZNIČAR: Milinović, Katarić, Marjanović, Krivokuća, Mrđa, Jerković, Jurišić, Lukić (Bugarin), Rakar, Kostić (Janjuz), Dimitrijević (Krunić).

Zaista lepu fudbalsku predstavu pokvario je sudija Sudžum iz Inđije. U 38. minutu pustio je goste da iz ofsajd pozicije do penala, a sa bele tačke Jerković je bio siguran. I to  nije bilo dovoljno pa je glavni sudija pustio goste da postignu gol i to, opet, iz čiste ofsajd pozicije. Na reagovanje i burno protestovanje domaćeg trenera zbog svega učinjenog Miši Popoviću pokazan je put u svlačionicu.

N. Trkulja

Napredak (P) - Rudar 3:0 (2:0)

POPINCI: Stadion Napretka,  gledalaca 50, sudija Čekičević (Morović). Strelci: D. Janković u 21. i 34. i Makarić u 90. minutu. Žuti kartoni: Gravara, Pudar (Rudar). Crveni karton: Jašović (Rudar).

NAPREDAK: Bošković 7, Jovanović 6, Šarec 7, Ivković 7, D. Janković 7, Makarić 6, Skopljak 7,  Marjanović 7, Vasilić 7, Puvalić 6 (A. Janković 7), Vračev 7 (Erceg).

RUDAR: Pardovicki 5, Santrač 6 (Dejić 7), Jašović 5, Maksimović 7, Marković 7, Petrović 6, Dostanić 7, B. Krstić 7, Gravara 6, Jovanović 7, Pudar 7 (D. Krstić).

Igrači Napretka imali su priliku da povedu još u prvom poluvremenu sa većom razlikom. Ali, postigli su samo dva gola D. Janković je dva puta bio brži od obrane gostiju.

A u nastavku domaći strelci su zatajili da bi u samom finišu Makarić samo povrdio ubedljivu pobedu Popinčana.

S. Kuzmić

Sloven - Partizan 1:0 (0:0)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 150, sudija Koldžić (Nikinci). Strelac: Popović u 80. minutu. Žuti kartoni: Batanjski, Vujević, Đuknić, Stanić, Popović, Mlađenović, D. Petrović, Pajić, G. Radović, Vukolić, Pavlović, Pajić (Partizan).

SLOVEN: Der 8, Lukić 7, Đuknić 7, Vujević 8,  Kljajić 7, Puzić 7, Topić 7 (Selaković 7), Popović 8, Adamović 7 (Batanjski 7), Stanić 7 (Antonić 7), Rakić 7.

PARTIZAN: Stajčić 7,  Tripić 7 (Ž. Radović 7), D. Petrović 7, Jvanović 7, Pavlović 7, Aleksić 7, Pajić 7, V. Petrović 8, Đurović 7 (Mirković 7), Vukolić 7, Mlađenović 7 (G. Radović 7).

U Rumi viđena je lepa fudbalska predstava u kojoj su gosti imali stalnu inicijativu i stvorili su bezboj šansi. Ali, na kraju su Vitojevčani bili kažnjeni. Zbog silnih promašaja.

Domaćini su izveli brzu kontru. U kontri su učestovala četvorica igrača. Popović je započeo akciju i na kraju je završio preciznim šutem sa sedam metara. Golman gostiju Stajčić je bio nemoćan da bilo šta učini.

G. Sučević

PSK Putinci - Graničar (A) 3:2 (0:1)

PUTINCI: Stadion kraj Kudeljare, gledalaca 100, sudija Relić (Martinci). Strelci: Savić u 49, Kolundžić u 74. i Ivković u 85. (iz penala) za PSK Putince, a Starčević u 45. i Bojanić u 64. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Milošević, Kolundžić (PSK Putinci), Simić, Knežević, Subotić, Kulačin, Dejan Nedinić, Nešković (Graničar). Crveni kartoni: Savković (PSK Putinci), Andriška (Graničar).

PSK PUTINCI: Milošević 6, Kvočka 6, Kuburović 7, Vasiljević 6, Stoisavljević 6 (Vidaković),  Adamović 6, Savković 7, Radić 7, Kolundžić 6 (Katić 7), Ivković 6, Bajić 6 (Alimpić).

GRANIČAR: Dragan Nedinić 7, Andriška 7, Simić 7, Kulačanin 6, Bojanić 7, Subotić 7, Tomić 7, Starčević 8, Knežević 7, Nešković 7, Dejan Nenadić 7.

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su gosti iz Adaševaca u prvom poluvremenu iznenali dobrom igrom. Pre vođstva u finišu poluvremena loptom su pogodili u prečku. Brzo su domaćini, u nastavku, poravnali rezultat, ali gosti su ponovo poveli. Bojanić je bio strelac s 30 metara. Kolundžić je poravnao rezultat i onda su gosti u finišu utakmice igrali nepotrebno rukom loptu u svom kaznenom prostoru. Ivković je bio siguran izvođač sa bele tačke.

Č. Jovičić

Borac (K) - Kupinovo 3:0 (3:0)

KLENAK: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Bošković (Salaš Noćajski). Strelci: V. Matić u 24. i 28. i D. Samardžić u 39. minutu. Žuti karton: Vukosavljević (Borac).

BORAC: Ilić 7, Vukosavljević 7, B. Samardžić 7, Radišić 7, V. Matić 8 (Kulačin), D. Samardžić 7 (Popović 7), B. Jović 7, Pjevac 7, Stojković 7 (P. Jović 7), Vujaklija 7, Ninković 8.

KUPINOVO: Vukašinović 7, Marjanović 7, Gavrilović 7, M. Jovanović 7, Milutinović 7, Budimčić 7, Zoran Jovanović 7, Zlatan Jovanović 7, Lukač 7, Vasić 7, Bošković 7.

Da su Klenčani realizovali mnogobrojne šanse konačan rezultat nebi bio samo 3:0. Uz to, golman gostiju Vukašinović je skinuo nekoliko lopti, pa se može slobodno reći da je i on zaslužan što gosti nisu pretrpeli pravu katastrofu.

Z. Perić

Sloboda - Donji Petrovci 4:1 (2:0)

DONJI TOVARNIK: Stadion Slobode, gledalaca 100, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Dragojević u 11, Ninić u 20, Ragastovac u 53. i Kordolup u 88. za Slobodu, a Oljača u 77. minutu za Donje Petrovce. Žuti kartoni: Dragojević, Knežević, Đuričić (Sloboda), Devrnja, Čvorkov, Nedimović (Donji PetrovcI).

SLOBODA: Radosavljević 7, Jorgić 7, Ragastovac 7, Mitrović 7, V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 7, Knežević 7, Trbović 7 (Ašćerić), Kresojević 7 (Jež 8), Dragojević 8 (Radošević).

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Devrnja 7, Diklić 7, Vukajlović 7, Oljača 7, Damjanović 7, Čvorkov 7, N. Jovanović 7, Nedimović 7, Šaša 7, Buzaš 7.

Igrači Slobode dobro su otvrili meč. Dragojević golmana Bašića savladao iz šuta s 25 metara. Lopta je završila u samim rašljama. Zatim je i Ninić glavom poslao loptu pod prečku.

I to je bilo sve za prvi deo igre. Odmah na početku drugog poluvremena Ragastovac je iskoristio idealan centaršut. A onda je Olljača smanjio rezultat. I to iz šuta s 20 metara.

U samom finišu Kordolup je iskoristio smušenost u gostujućoj odbrani i rutinski iz blizine savladao Bašića.

S. Sarić

Borac (M) - Jadran 0:2 (0:0)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija Mitrović (Ruma). Strelci: Marković u 51. i A. Naglić u 62. minutu. Žuti kartoni: N. Vuletić, Konjević (Borac), M. Naglić, Milaković, Radenkov, A. Naglić, Žeželj, Pekić (Jadran).

BORAC: Jandrić 6, Koprić 6 (T. Vuletić), Šarčević 6, Avramović 6, N. Vuletić 6, Grujičić 6, Konjević 6, Vukadinović 6, Kovačević 6, Žegarac 7, Dragojević 6 (Šojić).

JADRAN: Zorić 6, Maletić 7, Bulatović 7, M. Naglić 6 (Tutek 7), Milaković 7, Knežević 7, Pekić 7 (Žeželj), Marković 7 (Rajić 7), Radenkov 7,  Branković 7, A. Naglić 8.

Igrači Jadrana su lako došli do neočekivane pobede. Iz dve kontre postigli su i dva gola zato uzasluženo nose bodove iz Martinaca. Domaći su igrali dobro u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli. Uz to im je sudija Mitrović poništio regularan gol.

Z. Krstić

MARTINCI: Borac - Jadran 0:2, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Polet 5:1, KLENAK: Borac - Kupinovo 3:0, POPINCI: Napredak - Rudar 3:0, LJUKOVO: Ljukovo - Železničar 0:3, RUMA: Sloven - Partizan 1:0, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Donji Petrovci 4:1, PUTINCI: PSK Putinci - Graničar (A) 3:2.

1. Sloboda           8      8      0      0      20:7  24

2. Železničar     8      6      2      0      20:2  20

3. Partizan          8      6      1      1      27:6  19

4. PSK Putin.      8      6      0      2      16:11        18

5. Jadran             8      5      1      2      17:9  16

6. Donji Pet.        8      5      0      3      18:15        15

7. Rudar               8      3      3      2      10:9  12

8. Budućnost        8      3      1      4      19:10        10