Sremska liga: Vitojevčani nadigrali vodećeg

16.10.2018. 13:22 13:25

Od, prvog minuta igre, domaćini su dali do znanja, „ko je gazda na terenu“.Igrali su mnogo bolji fudbal od gostiju.

Partizan - Sloboda 2:0 (0:0)

VITOJEVCI: Stadion Partizana, gledalaca 350, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: Pajić u 46. i Jovanović u 55. minutu. Žuti kartoni: D. Petrović, Pavlović, V. Petrović (Partizan), Knežević, Ašćerić (Sloboda).Crveni karton: Pavlović (Partizan).

PARTIZAN: Stajčić 7, D. Petrović 7, Jvanović 7, Pavlović 6, Aleksić 7, Pajić 7 (Mirković), V. Petrović 8 (Ž. Radović), G. Radović 7, Đurović 7, Vukolić 7, Mlađenović 7.

SLOBODA: Radosavljević 6, Jorgić 6 (Gemeri), Ragastovac 6, Mitrović 6, V. Ninić 6, Đuričić 7, Kordolup 7, Knežević 6, Trbović 6 (Ašćerić), Kresojević 6, Dragojević 6.

Mnogo su angažovanije i borbenije igrali. Od lidera iz Donjeg Tovarnika ama baš ništa. I, odmah, u nastavku, Pajić je preciznim šutem primorao gostujužćeg golmana Radosavljevića da kapitulira. Potom, je V. Petrović snažno šutirao, golman, Radosavljević, je samo uspeo loptu, da odbije, a na nju je natrčao Jovanović i vratio u mrežu.

Ž. R.

Železničar - Sloven 3:0 (1:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, gledalaca 100, sudija Ćirilović (Novi Banovci).Strelci: Mrđa u 32, Krunić u 64.i Janjuz u 80. minutu. Žuti kartoni: Kekić, Marjanović (Železničar), Topić, Rakić (Sloven).Crveni karton: Bugarin (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Milinović -, Katarić 7, Krivokuća 6, Mrđa 8 (Marjanović 7), Jerković 6 (Janjuz 8), Jurišić 7, Lukić 7 (Bugarin),  Kostić 8, Kekić 8, Krunić 8, Dimitrijević 8.

SLOVEN: Der 8, Lukić 6, Đuknić 6, Vujević 6, Kljajić 6, Puzić 6, Topić 6 (Selaković), Popović 6, Adamović 6 (Batanjski 6), Stanić 6 (Savić), Rakić 6.

Domaćini su bili bolji u toku celog meča. I, gosti, mogu samo da zahvale svom golmanu Deru,što je konačan rezultat samo 3:0. Mrđa je bio prvi strelac posle ubacivanja.Krunić i šuta s 16 metara, a Janjuz je u solo prodoru, čak, zaobišao i golmana Dera i rutinski poslao loptu u nezaštićenu mrežu.

I. Đumić

Rudar - Ljukovo 3:3 (2:3)

VRDNIK: Stadion Rudara,  gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci).Strelci: Marković u 4. i 73. i Dosanić u 41. za Rudar, a Tripković u 15, 31. i 43. minutu za Ljukovo. Žuti karton: Marković (Ljukovo).

RUDAR: Pardovicki 6, Novaković 6, Santrač 7, Maksimović 7, Višnjovski 6, Marković 8, Dostanić 8, B. Krstić 7, Gravara 7, Dejić 7, Jovanović 7 (D. Krstić 7).

LJUKOVO: Milošević 5, Kovačević 6, Marković 6, Poštić 6, Knežević 6, Tripković 8, Ljubinković 6,  Bjeljac 6, Krstić 6, Karać 6 (Vučenović 5), Čučković 6 (Dančetić 5).

Igrači Rudara imali su dvadesetak prilika, pred golom, Mijatovića,ali su postiglki samo tri gola. A, gosti iz tri šanse postigli su tri gola, i odneli bod.  nastavku, nisu, ni šutnuli, prema golu domaćina.

N. Dević

Graničar (A) - Borac (M) 1:0 (0:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 200, sudija Blažon (Ruma).Strelac: Bojanić u 54. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Kulačanin, Bojanić (Graničar).

GRANIČAR: Dragan Nedinić 7, M. Miljanović 7, Skakavac 7, Kovačević 7, Kulačanin 7, Bojanić 7, Šuša 7, Subotić 7 (Tomić 7, Starčević 7), Knežević 7, Nešković 7, Dejan Nenadić 7.

BORAC: Kljajić 7, Žegarac 6 (Koprić) 7, Šarčević 7, Avramović 7, N. Vuletić 7, Grujičić 7, Kovačević 6, Vukadinović 7, Dragojević 7, Damjanović 6, Malešević 7.

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su gosti iz Martinaca u prvom poluvremenu iznenali dobrom igrom.Ali, posle vođstva domaćina, u drugom poluvremena, potpuno su pali.

M. Gićanov

Kupinovo - Napredak (P) 2:3 (1:1)

KUPINOVO: Stadion Kupinova, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelci: Bošković u 5. i Vasić u 70. za Kupinovo, a Ivković u 22, Skopljak u 60. (iz penala) i Janković u 85. minutu za Napredak. Žuti karton: M. Jovanović, Balog (Kupinovo), Skopljak, Vračev (Napredak).

KUPINOVO: Vukašinović 7, Marjanović 7, Gavrilović 7, M. Jovanović 7, Balog 7, Milutinović 7 (Zoran Jovanović 7), Zlatko Jovanović 7, Lukač 7, Vasić 7 (Milijašević 7), Stanojević 7, Bošković 7.

NAPREDAK: Bošković 6, Jovanović 6, Šarec 7, Ivković 7, D. Janković 7, Skopljak 7, Marjanović 7, Đurčin 7, Vasilić 7, Puvalić 7 (A. Janković 7), Vračev 7 (Erceg).

Da su domaćini realizovali mnogobrojne šanse mogli su i povediti. Inače, igrao se slab fudbal, a pobedio je mnogo srećniji tim. Iz tri šanse postigao je tri gola. I to je odlučilo pobednika.

N. Radanović

Polet - Borac (K) 3:0 (0:0)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta, gledalaca 50, sudija Dujić (Sremska Mitrovica).Strelci: Todorović u 46. i 57. i Ivaniš u 81. minutu. Žuti kartoni: Knežević (Polet), Ilić, Pjevac, B. Jović, Stojković (Borac).Crveni karton: Draganić (Polet).

POLET: Grković 8, Brkić 7, Poljak 7, Draganić -, Knežević 7, Ružičić 8, Ivaniš 7, Pejović 8 (Srjemac 6), Pešterac 7 (Kesić 6), Todorović 9 (Starac), Milić 8.

BORAC: Ilić 7, Vukosavljević 6, B. Samardžić 6, Radišić 6 (Božić 6), D. Samardžić 7 (Sremčević 6), B. Jović 7, Pjevac 6, Stojković 7, P. Jović 6 (Radovanović 6), P.Ilić 6, Ninković 7.

Očekivala se rutinska pobeda igrača Poleta, nad gostima iz Klenka.Tako je i bilo, ali, tek, u drugom poluvremenu, kada je gostima ponestalo kondicije i snage za igru. Povratak vrsnog strelca Radovana Kesića, u domaću ekipu, mnogo je dorineo da Polet mnogo više gađa protivničku mrežu. I Kesić je nekoliko puta oprobao svoj šut.

B. Rađenović

Donji  Petrovci - PSK Putinci 0:2 (0:0)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca, gledalaca 150, sudija Pavlović (Ogar).Strelci: Kolundžić u 57.i Ivković u 69. minutu. Žuti kartoni: Šaša, Nedimović, Vukajlović (Donji Petrovci), Vidaković, Miloševoić, Alimpić, Jovanov, Radić, Adamović, Novaković (PSK Putinci).

DONJI PETROVCI: Bašić 6, Putica 7, Novković 5, Diklić 5, Vukajlović 5, Oljača 5, Mrkajić 5, Čvorkov 5, Jovanović 5 (Vuković), Nedimović 5, Šaša 5.

PSK PUTINCI: Milošević 6, Kvočka 5, Bajić 6, Jovanov 5, Stoisavljević 6, Vidaković 6, Adamović 6,  Radić 6, Kulundžić 7, Ivković 7, Alimpić 6.

Igrači Donjih Petrovaca, dobro su otvrili meč. Igrali su odlično, ali do kraja, poluvremena, iako, su imali tri čista zicera, nisu uspeli da savladaju odličnog golmana gostiju Miloševića.

U drugom, poluvremenu, druga slika, gosti su bolji, i nakon, dve brze kontre Kolundžić i Ivković su iz blizine pogodili domaću mrežu.

G. Zakić

Jadran - Budućnost 2:0 (0:0)

GOLUBINCI: Stadion Jadrana, gledalaca 150, sudija Radić (Irig). Strelac: A. Naglić u 61. i 79. minutu. Žuti karton: Đukić (Budućnost).

JADRAN: Čavić 7, Maletić 8, Bulatović 8, J. Kojčinović 6, Milaković 8, Knežević 6, Pekić 7 (Kovačević 6), Marković 7 (Rajić 8), Branković 8 (Dragutinović 7), Radić 6, A. Naglić 9.

BUDUĆNOST: Jokić 7, Šarac 7, Dobo 6, Đukić 7, Jeftić 7, Janković 6, Simovljević 6 (Sretenović), Petrović 7, Kljajić 6 (Mihailović),  G. Simeunović 6 (Todorović), Marjanović 7.

Igrači Jadrana su došli do očekivane pobede, ali tek u drugom poluvremenu, kada su bilji bolji rival. U prvom poluvremu gosti iz Salaša Noćajskog bili su čak odlični, ali, svoje šanse nisu iskoristili, pa su u nastavku kažnjeni. Oba gola za domaće postigao je, vrsni strelac, Aleksandar Naglić.

D. Đurić

ADAŠEVCI: Graničar - Borac (M) 1:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - PSK Putinci 0:2, VITOJEVCI: Partizan - Sloboda 2:0, INĐIJA: Železničar - Sloven 3:0, VRDNIK: Rudar - Ljukovo 3:3, KUPINOVO: Kupinovo - Napredak (P) 2:3, NOVI KARLOVCI: Polet - Borac (K) 3:0, GOLUBINCI: Jadran - Budućnost 2:0.