Sremska liga: Ljukovčani iznenadili lidera

10.04.2018. 11:44 11:48

​​​​​​​Podrinje - Ljukovo 2:2 (0:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 200, sudija Kolyić (Nikinci). Strelci: Živković u 68. i Petković u 77 .za Podrinje, a Živković u 72.i Trkulja u 79. minutu za Ljukovo. Žuti kartoni: Rogo (Podrinje), Pešelj, Mihajlović, Ubović, Šuša, Grković (Ljukovo).

PODRINJE: Relić 5, Teodorović 7, N. Radovanović 5, Pršić 5 (Prelić 5), Rogo 6, Živković 7, Pavlović 6 (Petković 7), Pantić 5, Arsenović 5, Tomić 5, Mijailović 5.

LJUKOVO: Grković 8, Šuša 7, Trkulja 7, Poštić 7 (Novaković), Simić 6, Živković 7, Ubović 5, Mihajlović 6 (Kuprešanin), Pešelj 5, Milanović 5, Šestović 6.

Domaćini jesu imali loptu u svom posedu celu utakmicu, ali gosti iz Ljukova su se grčevito branili i u prvom poluvremenu odbranili. U nastavku domaćini su bili još agresivniji. I plod takve igre je vođstvo preko Živkovića. Ali to vođstvo trajalo je samo četiri minuta. Prezimenjak Živković iz tabora gostiju posle uspele kontre lako je zaobišao N. Radovanovića i poravnao rezultat. Rezervista Petković je iskoristio smušenost u odbrani gostiju i lako je matirao Grkovića. Onda je na scenu stupio Trkulja, šutirao je loptu s 30 metara, Relić je loptu gotovo uhvatio, ali ona mu je u jednom trenutku iskliznula iz ruku i otkotrljala se u mrežu. Trkulja je još jednom zapretio šutem, ali je za malo bio neprecizan. Tako su Ljukovčani iz tri prava šuta postigli dva gola i osvojili dragocen bod u grčevitoj borbi za opstanak.

M. Drmanović

Budućnost - Železničar 0:0

SALAŠ NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 300, sudija Banjanin (Morović). Žuti karton: Krunić (Železničar).

BUDUĆNOST: Čupić 7, Šarac 7, Dobo 8 (Đorđić), Radosavljević 7, Grujić 7, Zeljković 7, Bošković 7 (Mihajlović), Simovoljević 7, Janković 7, Stanić 7 (Kljajić), Marjanović 7.

ŽELEZNIČAR: Mijatović 7, Grković 7 (Ciganović), Bulatović 7, Katarić 7, Đokić 7, Branković 7, Krunić 7 (Kostić), Krivokuča 7 (Knežević), Dimitrijević 7, Krstić 7, Rakar 7.

Dobra utakmica završena je nepopularnim rezultatom 0:0. Rezultat je i realan. Prvo poluvreme je pripalo gostima iz Inđije, koji su propustili nekoliko lepih šansi, a u nastavku domaćini su bili bolji rival. I domaćinini su tada propustili takođe nekoliko lepih prilika.

M. Simić

Rudar - Graničar (A) 2:0 (0:0)

VRDNIK: Stadion Rudara, gledalaca 150, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica). Strelac: Lukač u 50. (iz penala) i 80. minutu. Žuti kartoni: Dejić, Krstić, Lukač (Rudar), Vurdelja, Skakavac, Končar, Knežević, Đurđević (Graničar). Crveni karton: Ninković (Rudar).

RUDAR: Savić 9, Santrač 8, Stojanović 7, Stričević 8, Krstić 7, Grubiša 7, Dejić 7, Lukić 7, Lukač 9, Ninković 7, Višnjovski 8 (Ilkić 7).

GRANIČAR: Jokić 7, Andriška 6 (Starčević 6), Skakavac 7, Bakajlić 7, Vurdelja 7, M. Miljanović 7, Grbatinić 6, Perović 7, Knežević 6, Končar 6 (N. Miljanović 7), Đurđević 6 (Mijatović 7).

Igrači Rudara su zasluženo slavili. Adaševčani nisu mogli zaustaviti Lukača. Prvi put su nad njim skrivili najstrožu kaznu, a drugi put Dejić je izvrsno centrirao loptu pred gol gostiju, a Lukač ju je dočekao sam na drugoj stativi i sa samo pet metara je prosto ugurao u mrežu.

I. Sretić

Sloboda - Napredak (P) 6:0 (2:0)

DONJI TOVARNIK: Stadion Slobode, gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Krkobabić u 7.i 10, Kordolup u 57, Marković u 68.i 82.i Kresojević u 90. minutu. Žuti kartoni: Kresojević (Sloboda), Kekić (Napredak).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7, Marković 8, Ninić 7, Rakić 7, Kordolup 8 (Radošević 7),  Ašćerić 7 (Perišić 7), Trbović 7, Kresojević 7 (Obradović), Mrkajić 7, Krkobabić 8.

NAPREDAK: N. Brkić 6, Jovanović 6 (M. Jovanović 6), Šveljo 6, Kekić 6, J. Brkić 6, Janković 6, Đorđević 6 Šarec 6), Knežević 7 (Puvalić 6), Skopljak 6, Dimitrijević 6, Marjanović 6.

Odlična utakmica u kojoj su domaćini bili mnogo bolji rival i zasluženo su ubedljivo slavili. Rano su domaćini poveli preko Krkobabića. Prvi gol Krkobabić je postigao posle centaršuta, drugi samo je povratnu loptu po zemlji vratio u mrežu. Kordolup je bio strelac posle kornera. Bio je sam na drugoj stativi i samo je ćušnuo loptu u mrežu. Onda je Marković dva puta matirao Brkića. Prvi put kada je iz bio sam ispred njega, a drugi put iz šuta s 20 metara. Lopta je završila u samim rašljama. I konačan rezultat postavio je Kresojević. Šutirao je s 16 metara, lopta je na putu zakačila nekog iz odbrane gostiju, promenila pravac i tako prevarila golmana Brkića.

S. Sarić

Borac (M) - Prvi maj 1:1 (0:0)

MARTINCI: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Grbić u 59. za Borac, a Dobić u 90. minutu za Prvi maj. Žuti karton: Grbić (Borac).

BORAC: Jandrić 7, Avramović 7, Žilić 7, Aleksić 7, Nenadović 7, Grbić 8, Vukadinović (Šolaja), Šarčević 7, Puškaš 7, Bosanac 7 (Jovelić), Šojić 7 (Varga 8).

PRVI MAJ: Šegavac 7, Lazić 7 (Stanivuković 7), Pendo 7, Mačvanski 7, Krstić 7, Milić 7 (Zec), Milojević 7, Radišić 7, Čupeljić 7, Lacković 6 (Jež), Dobić 7.

Rivali su odigrali pravu prvenstvenu utakmicu. A domaćin je mogao da slavi. I to bi bilo zasluženo, ali u finišu utakmice Dobić je izveo izvanredno slobodan udarac za goste i loptu je poslao po zemlji u sam ugao Jandrićevog gola. I tako su gosti iz Rume uz mnogo sreće osvojili bod, a Martičani mogu samo da žale još za dva boda.

Z. Krstić

Sloven - Partizan 1:2 (0:0)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Milić u 88. za Sloven, a Pavlović u 52. i Pajić u 54. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Milić, Dostanić, Jovanović, Radišić (Sloven), Petković, Pavlović, V. Petrović (Partizan).

SLOVEN: Der 7, Batanjski 7, Jovanović 7, Radišić 7, Topić 7, Vuletić 7, Dostanić 7, Savić 7, Jošić 7 (Bošković 7), Vojčanin 7 (Knežević 7), Milić 8.

PARTIZAN: Budaković 8, Petković 8, Jovanović 8, Pavlović 8, Aleksić 8, Pajić 8 (Mijić 7), G. Radović 8, Vukolić 8, Mlađenović 8, Dragojević 8, V. Petrović 8, (Đurović 7).

Gosti iz Vitojevaca su smogli snage da prikažu dobru partiju. Bili su bolji rival u toku cele utakmice i na kraju zasluženo su slavili, a domaćini su samo hteli na naprave nešto unapred. Planirali su da bodovi ostanu u Rumi. I samo su ostali na planiranju.

G. Sučević

PSK Putinci - Borac (K) 3:3 (2:3)

PUTINCI: Stadion kraj Kudeljare, gledalaca 100, sudija Jokić (Nikinci). Strelci: Ž. Alimpić u 22. (iz penala) i Bajić u 35. i 66. za PSK Putince, a  D. Samardžić u 21. i 29. i Mirković u 27. minutu za Borac. Žuti kartoni: Ž. Alimpić, Zekanović, Savković (PSK Putinci), Mirković, Stojković (Borac).

PSK PUTINCI: Milošević 6, Kvočka 6 (Mudrić 6), S. Alimpić 6, Zekanović 6, Stoisavljević 6, Brkić 6, Marjanović 6, Savković 6, Bajić 6, Radanović 6, Ž. Alimpić 6.

BORAC: Stanišić 6, B. Samaryić 6, V. Matić 6, D. Samaryić 6, Mirković 6 (M. Matić 6), Pjevac 6, Stojaković 6, D. Vujaklija 6, Petrović 6, Ninković 6, Gvoka 6 (Jović 6).

I pored toga što su Putinčani igrali veoma dobro morali su se zadovoljiti samo bodom. Stvorili su još nekoliko povoljnih šansi, ali pobedu nisu ostvarili. Još su se morali boriti za jedan bod, jer su gosti prvi deo završili u svoju korist. Ipak, Bajić se potrudio u nastavku igre da poravna rezultat i da svom timu omogući častan remi.  Č. Jovičić

Jadran - Hrtkovci 2:1 (2:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 120, sudija Todorović (Inđija). Strelci: A. Naglić u 6. i Rajić u 13. za Jadran, a Beronja u 61. minutu za Hrtkovce. Žuti kartoni: Vučković (Jadran), Obrovac (Hrtkovci).

JADRAN: Čavić 7, Milinković 7, Igrač 6, Maletić 6, Stević 7, Vučković 7, Kojčinović 6, Tutek 6 (Radenkov), Rajić 7 (S. Kovačević 6), Pekić 7, A. Naglić 8.

HRTKOVCI: Čiča 7, N. Glumčević 6 (Lazić), Stanojević 6, Manojlović 6, Beronja 7, M. Simovljević 6, Obrovac 6, Antonić 6, Savić 6, Otržan 6 (Mitrović), P. Glumčević 6.

Domaćini ubojiti samo u prvom poluvremenu dok su u nastavku igrali samo da odrade drugo poluvreme. Na drugoj strani Hrtkovčani su jednu svoju šansu preko iskusnog Beronje iskoristili, a u ostalom delu utakmice bili su potpuno besopasni.

D. Đurić

MARTINCI: Borac - Prvi maj 1:1, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Napredak (P) 6:0, PUTINCI: PSK Putinci - Borac (K) 3:3, VRDNIK: Rudar - Graničar (A) 2:0, GOLUBINCI: Jadran - Hrtkovci 2:1, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Železničar 0:0, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Ljukovo 2:2, RUMA: Sloven - Partizan 1:2.

1. Podrinje            20     16     1      3      49:15        49

2. Sloboda             20     14     1      5      34:14        43

3. Prvi maj             20     12     6      2      47:16        42

4. Železničar       20     10     5      5      35:16        35

5. Graničar (A)      20     11     1      8      35:34        34

6. Borac (K)           20     9      4      7      32:24        31

7. PSK Putin.        20     7      7      6      26:20        28

8. Part. (-3)            20     9      2      9      33:28        26