Sremska liga: Železničari zaustavili lidera

03.04.2018. 13:32 13:34

Prava prvenstvena utakmica. Inđijci su u prvom poluvremenu bili daleko bolji rival. I zato su i zaslužili pobedu.

Železničar - Podrinje 1:0 (1:0)

LJUKOVO: Stadion Ljukova, gledalaca 100, sudija Graovac (Ruma).Strelac: Katarić u 31. minutu. Žuti kartoni: A. Radovanović, Đurđević, Pršić (Podrinje).

ŽELEZNIČAR: Mijatović, Grković (Ciganović), Bulatović, Katarić, Đokić, Branković, Krunić (Krstić), Krivokuća (Knežević), Dimitrijević, Kostić, Rakar.

PODRINJE: Relić, Teodorović, A. Radovanović, Pršić (Prelić), Đurđević, Živković, Pavlović (Petković), Pantić (Ivanković), Arsenović, Tomić, Mijailović.

A, Katarić je prvo je loptom pogodio golmana Relića, koji je odbio loptu, a na nju je opet natrčao Katarić i poslao je u nebranjeni deo mreže.

U nastavku gosti su imali samo inicijativu, ali, bez prave šanse.

S. Manukov

Hrtkovci - Budućnost 2:5 (0:4)

HRTKOVCI: Stadion Hrtkovaca, gledalaca 150, sudija Inđić (Inđija).Strelci: Beronja u 61. i 73. za Hrtkovce, a Zeljković u 2, Dobo u 23, Janković u 30, Grujić u 35.i Stanić u 56. minutu (iz penala) za Budućnost.

HRTKOVCI: Čiča 8, N. Glumčević 6, Stanojević 6, Beronja 8, M. Simovljević 6, Obrovac 6, Antonić 5, Savić 5, Otržan 6 (Manojlović 5), P. Glumčević 6, Rudić 6 (Mitrović 5).

BUDUĆNOST: Čupić 8, Šarac 7, Dobo 8 (V. Simeunović), Radosavljević 7, Grujić 8, Zeljković 8, Bošković 8 (Jesretić), Simovoljević 7, Janković 9, Stanić 8 (Kljajić), Marjanović 7.  Skoro, rutinska, pobeda gostiju iz Salaša Noćajskog. I pored pet primljenih golova golman domaćih Čiča, uz strelca Beronju, sigurno, je bio jedan od najboljih igrača u svojoj ekipi.Odbranio je, još, nekoliko čistih golova.

Beronja je prvi gol postigao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, a drugi je postigao posle odbijene lopte.Inače, Zeljković je načeo mrežu Čiče posle idealnog centaršuta. Dobo je postigao izvanredan gol posle šuta s 20 metara. Potom je golman gostiju Čupić odbranio Beronji šut sa bele tačke.

Onda se u listu strelaca za goste upisao Janković.Izbio je sam ispred Čiče i lako ga matirao.Grujić je bio strelac glavom, dok je Stanić bio siguran izvođač najstrože kazne.

M. Simić

Graničar (A) - Jadran 1:2 (0:2)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica).Strelci: Mijatović u 51.za Graničar, A. Naglić u 7.i 26.za Jadran.

GRANIČAR: Jokić 7, Andriška 7, Starčević 7 (Mijatović 7), Vurdelja 7, M. Miljanović 7 (Simić 7), Perović 7, Šuša 7, Končar 7, Vasić 7 (Šolaja 7), Đurđević 7, N. Miljenović 7.

JADRAN: Čavić 8 (Zorić 7), Milinković 7 (Vidakov 7), N. Kovačević 7, Igrač 8, Maletić 7, Vučković 7,  Tutek 7, Radenkov 7, Rajić 7, S. Kovačević 7 (Bošnjaković 7), A. Naglić 8.

Gosti ubojiti samo u prvom poluvremenu, dok, su u nastavku, igrali, samo da odrade drugo poluvreme.Na drugoj strani domaćini besopasni u toku  cele utakmice.J edino se malo otrgao Mijatović kada ušao u igri i smanjio vođstvo gostiju lepim šutem. Na drugoj strani Aleksandar Naglić je postigao dva lepa gola iz kontri i bio je neuhvatljiv za domaću odbranu.Ustvari, domaća odbrana, bez četvorice standardnih prvotimaca, nije mogla, bolje funkcionisati.

B. Ilić

VITOJEVCI: Partizan - Borac (M) 5:0, LJUKOVO: Ljukovo - Sloven 2:1, LJUKOVO: Železničar - Podrinje 1:0, HRTKOVCI: Hrtkovci - Budućnost 2:5, ADAŠEVCI: Graničar-Jadran 1:2, KLENAK: Borac -Rudar 2:0, POPINCI: Napredak - PSK Putinci 1:0, RUMA: Prvi ma j-Sloboda 2:0.