108.4794

Сремска лига: Љуковчани изненадили лидера

10.04.2018. 11:44 11:48

​​​​​​​Подриње - Љуково 2:2 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 200, судија Kolyić (Никинци). Стрелци: Живковић у 68. и Петковић у 77 .за Подриње, а Живковић у 72.и Тркуља у 79. минуту за Љуково. Жути картони: Рого (Подриње), Пешељ, Михајловић, Убовић, Шуша, Грковић (Љуково).

ПОДРИЊЕ: Релић 5, Теодоровић 7, Н. Радовановић 5, Пршић 5 (Прелић 5), Рого 6, Живковић 7, Павловић 6 (Петковић 7), Пантић 5, Арсеновић 5, Томић 5, Мијаиловић 5.

ЉУКОВО: Грковић 8, Шуша 7, Тркуља 7, Поштић 7 (Новаковић), Симић 6, Живковић 7, Убовић 5, Михајловић 6 (Купрешанин), Пешељ 5, Милановић 5, Шестовић 6.

Домаћини јесу имали лопту у свом поседу целу утакмицу, али гости из Љукова су се грчевито бранили и у првом полувремену одбранили. У наставку домаћини су били још агресивнији. И плод такве игре је вођство преко Живковића. Али то вођство трајало је само четири минута. Презимењак Живковић из табора гостију после успеле контре лако је заобишао Н. Радовановића и поравнао резултат. Резервиста Петковић је искористио смушеност у одбрани гостију и лако је матирао Грковића. Онда је на сцену ступио Тркуља, шутирао је лопту с 30 метара, Релић је лопту готово ухватио, али она му је у једном тренутку исклизнула из руку и откотрљала се у мрежу. Тркуља је још једном запретио шутем, али је за мало био непрецизан. Тако су Љуковчани из три права шута постигли два гола и освојили драгоцен бод у грчевитој борби за опстанак.

М. Дрмановић

Будућност - Железничар 0:0

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 300, судија Бањанин (Моровић). Жути картон: Крунић (Железничар).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Шарац 7, Добо 8 (Ђорђић), Радосављевић 7, Грујић 7, Зељковић 7, Бошковић 7 (Михајловић), Симовољевић 7, Јанковић 7, Станић 7 (Кљајић), Марјановић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Мијатовић 7, Грковић 7 (Цигановић), Булатовић 7, Катарић 7, Ђокић 7, Бранковић 7, Крунић 7 (Костић), Кривокуча 7 (Кнежевић), Димитријевић 7, Крстић 7, Ракар 7.

Добра утакмица завршена је непопуларним резултатом 0:0. Резултат је и реалан. Прво полувреме је припало гостима из Инђије, који су пропустили неколико лепих шанси, а у наставку домаћини су били бољи ривал. И домаћинини су тада пропустили такође неколико лепих прилика.

М. Симић

Рудар - Граничар (А) 2:0 (0:0)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 150, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелац: Лукач у 50. (из пенала) и 80. минуту. Жути картони: Дејић, Крстић, Лукач (Рудар), Вурдеља, Скакавац, Кончар, Кнежевић, Ђурђевић (Граничар). Црвени картон: Нинковић (Рудар).

РУДАР: Савић 9, Сантрач 8, Стојановић 7, Стричевић 8, Крстић 7, Грубиша 7, Дејић 7, Лукић 7, Лукач 9, Нинковић 7, Вишњовски 8 (Илкић 7).

ГРАНИЧАР: Јокић 7, Андришка 6 (Старчевић 6), Скакавац 7, Бакајлић 7, Вурдеља 7, М. Миљановић 7, Грбатинић 6, Перовић 7, Кнежевић 6, Кончар 6 (Н. Миљановић 7), Ђурђевић 6 (Мијатовић 7).

Играчи Рудара су заслужено славили. Адашевчани нису могли зауставити Лукача. Први пут су над њим скривили најстрожу казну, а други пут Дејић је изврсно центрирао лопту пред гол гостију, а Лукач ју је дочекао сам на другој стативи и са само пет метара је просто угурао у мрежу.

И. Сретић

Слобода - Напредак (П) 6:0 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Кркобабић у 7.и 10, Кордолуп у 57, Марковић у 68.и 82.и Кресојевић у 90. минуту. Жути картони: Кресојевић (Слобода), Кекић (Напредак).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Марковић 8, Нинић 7, Ракић 7, Кордолуп 8 (Радошевић 7),  Ашћерић 7 (Перишић 7), Трбовић 7, Кресојевић 7 (Обрадовић), Мркајић 7, Кркобабић 8.

НАПРЕДАК: Н. Бркић 6, Јовановић 6 (М. Јовановић 6), Швељо 6, Кекић 6, Ј. Бркић 6, Јанковић 6, Ђорђевић 6 Шарец 6), Кнежевић 7 (Пувалић 6), Скопљак 6, Димитријевић 6, Марјановић 6.

Одлична утакмица у којој су домаћини били много бољи ривал и заслужено су убедљиво славили. Рано су домаћини повели преко Кркобабића. Први гол Кркобабић је постигао после центаршута, други само је повратну лопту по земљи вратио у мрежу. Кордолуп је био стрелац после корнера. Био је сам на другој стативи и само је ћушнуо лопту у мрежу. Онда је Марковић два пута матирао Бркића. Први пут када је из био сам испред њега, а други пут из шута с 20 метара. Лопта је завршила у самим рашљама. И коначан резултат поставио је Кресојевић. Шутирао је с 16 метара, лопта је на путу закачила неког из одбране гостију, променила правац и тако преварила голмана Бркића.

С. Сарић

Борац (М) - Први мај 1:1 (0:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Грбић у 59. за Борац, а Добић у 90. минуту за Први мај. Жути картон: Грбић (Борац).

БОРАЦ: Јандрић 7, Аврамовић 7, Жилић 7, Алексић 7, Ненадовић 7, Грбић 8, Вукадиновић (Шолаја), Шарчевић 7, Пушкаш 7, Босанац 7 (Јовелић), Шојић 7 (Варга 8).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Лазић 7 (Станивуковић 7), Пендо 7, Мачвански 7, Крстић 7, Милић 7 (Зец), Милојевић 7, Радишић 7, Чупељић 7, Лацковић 6 (Јеж), Добић 7.

Ривали су одиграли праву првенствену утакмицу. А домаћин је могао да слави. И то би било заслужено, али у финишу утакмице Добић је извео изванредно слободан ударац за госте и лопту је послао по земљи у сам угао Јандрићевог гола. И тако су гости из Руме уз много среће освојили бод, а Мартичани могу само да жале још за два бода.

З. Крстић

Словен - Партизан 1:2 (0:0)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 100, судија Павловић (Огар). Стрелци: Милић у 88. за Словен, а Павловић у 52. и Пајић у 54. минуту за Партизан. Жути картони: Милић, Достанић, Јовановић, Радишић (Словен), Петковић, Павловић, В. Петровић (Партизан).

СЛОВЕН: Дер 7, Батањски 7, Јовановић 7, Радишић 7, Топић 7, Вулетић 7, Достанић 7, Савић 7, Јошић 7 (Бошковић 7), Војчанин 7 (Кнежевић 7), Милић 8.

ПАРТИЗАН: Будаковић 8, Петковић 8, Јовановић 8, Павловић 8, Алексић 8, Пајић 8 (Мијић 7), Г. Радовић 8, Вуколић 8, Млађеновић 8, Драгојевић 8, В. Петровић 8, (Ђуровић 7).

Гости из Витојеваца су смогли снаге да прикажу добру партију. Били су бољи ривал у току целе утакмице и на крају заслужено су славили, а домаћини су само хтели на направе нешто унапред. Планирали су да бодови остану у Руми. И само су остали на планирању.

Г. Сучевић

ПСК Путинци - Борац (К) 3:3 (2:3)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 100, судија Јокић (Никинци). Стрелци: Ж. Алимпић у 22. (из пенала) и Бајић у 35. и 66. за ПСК Путинце, а  Д. Самарџић у 21. и 29. и Мирковић у 27. минуту за Борац. Жути картони: Ж. Алимпић, Зекановић, Савковић (ПСК Путинци), Мирковић, Стојковић (Борац).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Квочка 6 (Мудрић 6), С. Алимпић 6, Зекановић 6, Стоисављевић 6, Бркић 6, Марјановић 6, Савковић 6, Бајић 6, Радановић 6, Ж. Алимпић 6.

БОРАЦ: Станишић 6, Б. Samaryić 6, В. Матић 6, Д. Samaryić 6, Мирковић 6 (М. Матић 6), Пјевац 6, Стојаковић 6, Д. Вујаклија 6, Петровић 6, Нинковић 6, Гвока 6 (Јовић 6).

И поред тога што су Путинчани играли веома добро морали су се задовољити само бодом. Створили су још неколико повољних шанси, али победу нису остварили. Још су се морали борити за један бод, јер су гости први део завршили у своју корист. Ипак, Бајић се потрудио у наставку игре да поравна резултат и да свом тиму омогући частан реми.  Ч. Јовичић

Јадран - Хртковци 2:1 (2:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 120, судија Тодоровић (Инђија). Стрелци: А. Наглић у 6. и Рајић у 13. за Јадран, а Бероња у 61. минуту за Хртковце. Жути картони: Вучковић (Јадран), Обровац (Хртковци).

ЈАДРАН: Чавић 7, Милинковић 7, Играч 6, Малетић 6, Стевић 7, Вучковић 7, Којчиновић 6, Тутек 6 (Раденков), Рајић 7 (С. Ковачевић 6), Пекић 7, А. Наглић 8.

ХРТКОВЦИ: Чича 7, Н. Глумчевић 6 (Лазић), Станојевић 6, Манојловић 6, Бероња 7, М. Симовљевић 6, Обровац 6, Антонић 6, Савић 6, Отржан 6 (Митровић), П. Глумчевић 6.

Домаћини убојити само у првом полувремену док су у наставку играли само да одраде друго полувреме. На другој страни Хртковчани су једну своју шансу преко искусног Бероње искористили, а у осталом делу утакмице били су потпуно бесопасни.

Д. Ђурић

МАРТИНЦИ: Борац - Први мај 1:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Напредак (П) 6:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Борац (К) 3:3, ВРДНИК: Рудар - Граничар (А) 2:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Хртковци 2:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Железничар 0:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Љуково 2:2, РУМА: Словен - Партизан 1:2.

1. Подриње            20     16     1      3      49:15        49

2. Слобода             20     14     1      5      34:14        43

3. Први мај             20     12     6      2      47:16        42

4. Железничар       20     10     5      5      35:16        35

5. Граничар (А)      20     11     1      8      35:34        34

6. Борац (К)           20     9      4      7      32:24        31

7. ПСК Путин.        20     7      7      6      26:20        28

8. Парт. (-3)            20     9      2      9      33:28        26