SP osmina finala: Hrvatska u četvtfinalu posle penala

01.07.2018. 20:22 23:11
Izvor: FoNet

U četvrtoj utakmici osmine finala Svetskog prvenstva u Rusiji reprezentacija Hrvatske posle penala savladala je Dansku 4:3, (3:2 penalima), 1:1 (1:1).

Junak meča je golman Hrvatske Subašić koji je odbranio tri penala. Utakmica je bila dosta izjednačena, Hrvatska je imala bolje prilike ali ni Danska se nije dala.

Mogao je Modrić da reši meč pre izvođenja penala ali on nije iskoristio kazneni udarac nakon što je oboren Rebić u šesnaestercu na samom kraju utakmice.

Hrvatska igra sa Rusijom meč četvtfinala 7. jula na Stadionu Fišt od 20.00.

Tok meča:

Posle prve akcije na meču i prvog kornera, Jorgensen se sjajno snašao u kaznenom prostoru, golman Hrvatske je slabo reagovao i loptu nekako gurnuo ispod ruke u svoju mrežu za 0:1.

Kapiten Danske pogodio je saigrača u glavu u pokušaju da ispuca loptu van šesnaesterca, a lopta se odbila do Marija Mandžukića. Napadač Juventusa šutirao je i bio izuzetno precizan za 1:1.

Brajtvajt je imao priliku, ušao je po desnoj strani, malo se okliznuo, šutirao, ali je Subašić na vreme izašao i odbranio u 27. minutu.

Perišić je odlično sačekao loptu ispred gola Danaca, hvatao je volej, da bi loptu zahvatio loše i poslao je visoko iznad prečke u 29. minutu.

Eriksen je centrirao loptu a ona zamalo nije završila u golu Subašića, pogodio je prečku u 42. minutu.

Rakitić je šutirao iz povoljne prilike, dosta slabo, Šmajhel je odbranio u 45. minutu.

Poluvreme 1:1.

U drugom delu ekipe nisu želele da rizikuju previše, malo šansi za gol je bilo.

Jorgensen je bio u prilici u 72. minutu kada je primio loptu blizu gola ali je šutirao iz druge, Subašič je bio na mestu.

Modrić je probao šutem iz daljine da ugrozi gol u 77. minutu ali daleko od gola.

Rebić je u 78. minutu takođe šutirao, Šmajhel je bio na mestu i uhvatio loptu.

Rakitić je odlično šutirao ka golu u 91. minutu, lopta je otišla malo pored stative.

Brajtvajt je pokušao da uhvati volej posle prekida, nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla pored gola u 92. minutu.

Igrali su se produžeci.

Sisto je pokušao šutem u 108. minutu, lopta odlazi pored gola.

Rebić je srušen u 113. minutu. Modrić je odlično uposlio Rebića koji je izašao sam ispred golmana, srušen je od Jorgensena sa leđa i sviran je penal. Luka Modrić nije iskoristio šansu, Šmajhel mu je odbranio.

Modrić je slabo šutirao u 118. minutu, bila je dobra prilika, Šmajhel je bio na mestu.

Kramarić je šutirao predaleko od gola u 120. minutu.

Sudija je svirao kraj produžetaka izvodili su se penali:

Danska: Eriksen bez gola (Subašić brani), Kjer 1:0, Kron-Deli 2:1, Šene bez gola (Subašić brani), Jorgensen bez gola (Subašić brani).

Hrvatska: Badelj bez gola (Šmajhel brani), Kramarić 1:1, Modrić 2:2, Pivarić bez gola (Šmajhel brani), Rakitić 2:3.