104.8191

СП осмина финала: Хрватска у четвтфиналу после пенала

01.07.2018. 20:22 23:11
Извор: FoNet

У четвртој утакмици осмине финала Светског првенства у Русији репрезентација Хрватске после пенала савладала је Данску 4:3, (3:2 пеналима), 1:1 (1:1).

Јунак меча је голман Хрватске Субашић који је одбранио три пенала. Утакмица је била доста изједначена, Хрватска је имала боље прилике али ни Данска се није дала.

Могао је Модрић да реши меч пре извођења пенала али он није искористио казнени ударац након што је оборен Ребић у шеснаестерцу на самом крају утакмице.

Хрватска игра са Русијом меч четвтфинала 7. јула на Стадиону Фишт од 20.00.

Ток меча:

После прве акције на мечу и првог корнера, Јоргенсен се сјајно снашао у казненом простору, голман Хрватске је слабо реаговао и лопту некако гурнуо испод руке у своју мрежу за 0:1.

Капитен Данске погодио је саиграча у главу у покушају да испуца лопту ван шеснаестерца, а лопта се одбила до Марија Манџукића. Нападач Јувентуса шутирао је и био изузетно прецизан за 1:1.

Брајтвајт је имао прилику, ушао је по десној страни, мало се оклизнуо, шутирао, али је Субашић на време изашао и одбранио у 27. минуту.

Перишић је одлично сачекао лопту испред гола Данаца, хватао је волеј, да би лопту захватио лоше и послао је високо изнад пречке у 29. минуту.

Ериксен је центрирао лопту а она замало није завршила у голу Субашића, погодио је пречку у 42. минуту.

Ракитић је шутирао из повољне прилике, доста слабо, Шмајхел је одбранио у 45. минуту.

Полувреме 1:1.

У другом делу екипе нису желеле да ризикују превише, мало шанси за гол је било.

Јоргенсен је био у прилици у 72. минуту када је примио лопту близу гола али је шутирао из друге, Субашич је био на месту.

Модрић је пробао шутем из даљине да угрози гол у 77. минуту али далеко од гола.

Ребић је у 78. минуту такође шутирао, Шмајхел је био на месту и ухватио лопту.

Ракитић је одлично шутирао ка голу у 91. минуту, лопта је отишла мало поред стативе.

Брајтвајт је покушао да ухвати волеј после прекида, није добро захватио лопту и она је отишла поред гола у 92. минуту.

Играли су се продужеци.

Систо је покушао шутем у 108. минуту, лопта одлази поред гола.

Ребић је срушен у 113. минуту. Модрић је одлично упослио Ребића који је изашао сам испред голмана, срушен је од Јоргенсена са леђа и свиран је пенал. Лука Модрић није искористио шансу, Шмајхел му је одбранио.

Модрић је слабо шутирао у 118. минуту, била је добра прилика, Шмајхел је био на месту.

Крамарић је шутирао предалеко од гола у 120. минуту.

Судија је свирао крај продужетака изводили су се пенали:

Данска: Ериксен без гола (Субашић брани), Кјер 1:0, Крон-Дели 2:1, Шене без гола (Субашић брани), Јоргенсен без гола (Субашић брани).

Хрватска: Бадељ без гола (Шмајхел брани), Крамарић 1:1, Модрић 2:2, Пиварић без гола (Шмајхел брани), Ракитић 2:3.