SP osmina finala: Akinfejev junak, Rusija posle penala u četvrtfinalu

01.07.2018. 18:43 19:08
Izvor: FoNet

Reprezentacije Španije poražena je od Rusije u osmini finala Svetskog prvenstva u Rusiji, Španija-Rusija 4:3, 1:1 (1:1) posle penala

Španija je imala nešto više od igre, povela je rezultatski, međutim Rusija je polako dugim loptama pokušavala a potom i pritiskom na svim linijama i naterala Špance da skrive penal. Poluvreme je bilo 1:1.

Furija je bila bolja tokom celog meča, saterali su Ruse u šesnaesterac pokušavali sa svih pozicija da ugroze gol, ali se Rusija odbranila i istakao se naročito golman Akinfejev.

Otišlo se u produžetke gde je utakmica imala isti tok ali Španci nisu postigli gol. Posle penala koje su Rusi bolje izvodili otišli su u četvrtfinale.

Pobednik ovog meča igra 7. jula na Stadionu Fišt od 20.00 čeka pobednika meča Hrvatska-Danska.

Tok meča:

Načo je oboren uz desnu aut liniju. Slobodan udarac izveo je Asensio i pogodio Ramosa koji se rvao sa Ignaševičem u petercu i sporoveo loptu u mrežu u 12. minutu 1:0.

Zobnin je oprobao šut sa distance, lopta je fijuknula iznad prečke u 14. minutu.

Pokušavala je Rusija visokim loptama u šesnaesterac, nisu imali uspeha, odbrana Španije u zoni odlična do 25. minuta.

Golovin je pokušao da ugrozi šutem gol Španije posle odličnog odigravanja glavom saigrača u 36. minutu, lopta je otišla pored gola.

Šutirao je glavom DŽjuba, lopta u putu ka golu pogađa Pikea i sudija je svirao penal u 40. minutu. DŽjuba je strelac za Rusiju 1:1.

Isko je pokušao šutem u 45. minutu ali je izblokiran. Potom i Dijego Košta nogom, pa potom i glavom na asistenciju Iska ali u golmana Akinfejeva.

Poluvreme nerešeno 1:1.

Akinfejev je ukrotio slab pokušaj Albe u 46. minutu.

Isko je izblokiran u 59. minutu, prošao je po levoj strani, odbrana Rusije bila gusta.

Rusija se povukla, a Španci pokušavaju iz pasa da se ušetaju u gol, veoma teško jer se Rusi dobro brane.

Inijesta je odlično šutirao sa oko 17 metara od gola, sami ugao, Akinfejev je odbranio, ponovo je natrčao Aspas šutirao u dalji ugao, golman Rusije bio je na mestu.

Rusija je pokušavala kontra napade, Španci su sa tri igrača pozadi to branili.

Smolov je pokušao šutem u 90 3. minutu, lopta je otišla pored stative.

Utakmica je završena nerešeno 1:1 (1:1) igrali su se produžeci.

Asensio je tukao iz mesta sa oko 20 metara od gola, Akinfejev je uhvatio loptu u 100. minutu.

Prvi produžetak završen bez golova.

Rusija je brani bunkerom, Španija ne može da prođe do gola, nekoliko šuteva je izblokirano.

Rodrigo je prošao po desnoj strani skoro do stative, šutirao je a Akinfejev odbranio, potom je Karvahal natrčao, ali se okliznuo i nije dobro zahvatio loptu.

Rodrigo je šutirao u 120. minutu, ponovo Akinfejev siguran.

Šutirani su penali:

Španija: Inijesta 1:0, Pike 2:1, Koke bez gola (Akinfejev branio), Ramos 3:3, Aspas bez gola (Akinfejev branio).

Rusija: Smolov 1:1, Ignaševič 2:2, Golovin 2:3, Čerišev 3:4.