Pančevačka liga: Preokret u nastavku

03.04.2019. 12:08 12:12
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Borac (St) – Polet (Iz)  4:1 (0:1)

STARČEVO: Igralište Borca, gledalaca: 100. Sudija: Rosić (Pančevo) Strelci: Bajić u 47. i 89. Zalokar u 60. i Jović u 65. za Borac, a Banu u 15. minutu za Polet.

BORAC: Lapić 7, Jović 7, Joković 7, Minić 6,5 (Zalokar 7), Hornung 7, Ćirković 7, Vučić 7, Arsenijević 7 (Božić -), Živković 7, Bajić 7,5, Nikolajev 7 (Marinković -).

POLET: LJ.Ilić 7, Šajn 6, S.Ilić 6,5, Jezdimirović 6, Banu 7, D. Nikolić 6,5, Dimitrijević 6, A.Nikolić 6, Popov 6,5, Nedeljković 6, Bežanović 6.

Gosti iz Izbišta prvo poluvreme rešili su u svoju korist. U drugom poluvremenu Starčevci su uspeli da prekorenu meč. U timu Starčevaca istakao se dvostruki strelac Ilija Bajić koji je otvorio goleadu i postavio konačan ishod ovog duela.

Jedinstvo Stević Crvena zvezda (P) 3:0 (2:0)

KAČAREVO: Stadion: Jedinstva Stević, gledalaca: 50. Sudija: Todorović  (Vršac). Strelci: Mitkovski u 32, Trajčevski u 38, i Balnožan u 81. minutu.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 7, Kljajić 7, Simić 6,5 (Tufegdžić), Momčilović 6,5 (Zlatanović -), Mitkovski 7,5, I. Pešovski 7, Trajčevski  7,  P. Okuka 7, Balnožan 7, S. Pešovski 7, Atanasov 7.

CRVENA ZVEZDA: Stanić 7, Bugarinov 6,5, Stijačić 6,5, Guja 6 (Bulaja 6), Pomorišac 6,5, Kojić 6,5, Tadić 6,5, I. Jovanović 6 (Delkić 6), Čejić 6,5, Ratković 6 (Gvozdenov 6), Grbić 6,5.

Evrogolom iz slobodnog udarca Dušana Mitkovskog sa nekih 25 metara Kačarevci su došli u vođstvo. Šest minuta kasnije Trajčevski je udvostručio prednost domaćina i osigurao put ka pobedi.

U nastavku gostujući tim je imao više od igre i prilike, ali je na kraju ostao bez bodova.

Jugoslavija Vojvodina (SE) 2:2 (2:1)

JABUKA: Igralište Jugoslavije, gledalaca: 100. Sudija: Mitrović (Bavanište) Strelci: Dimkovski u 31 i 35. za Jugoslaviju, a Bogunović u 44, i Jaćimović u 88. minutu za Vojvodinu.

JUGOSLAVIJA: Simjanović 7, Smiljković 6 (Nenadić 6,5), Mitković 7, Lalić 6, Anđelović 7, Rakić 7, Dakić 6, Stojanovski 6, Nikolovski 6,5, Koleski 6,5, Dimkovski 7,5.

VOJVODINA: Orlić 7,5, Tepšić 6,5, Bogunović 7, Vinka 7,Sekešan 6,  Pešić 6,5, Baba 6,5, Aleksić 6,5, Stankov 6,5,Jaćimović 7, Mirča 6.

Domaći fudbaleri u prvom poluvremenu golovima Dimkovskog  stekli su prednost,  da bi u pioslednjem minutu igrač Seleušana Bogunović smanjio rezultat.

Gosti su došli sa jedanaest igrača i pored toga uspei su da ostanu neporaženi, a bod gostima doneo je Jaćimović dva minuta pre kraja meča.

Dunav (BP) – Vulturul 2:1 (2:0)

BANATSKA PALANKA: Igralište Dunava, gledalaca 100. Sudija: Jovanović (Bela Crkva). Strelci: Popov u 17. (iz penala), Bogojević u 20. za Dunav, a G. Paunović u 49. minutu za Vulturul.

DUNAV: Trbojević 7, Rudić 6,5, Maričić 7, Mitrović 7, Ostojić 7, Ma. Lukić 7 (M. Ostojić-), Bogojević 7 (Ilić -), Putnik 6,5 (Stajković 6,5), Bradvarević 6,5, Milekić 7, Popov 7,5.

VULTURUL: Antić 7, Mazaran 6,5, P. Čižik 7, N. Paunović 6,5, D. Čižik 6,5, Milenković 6,5 (Popa 6,5), Đurkin 6,5, Radenković 7, Nešić 6,5, G. Paunović 6,5, Makarun 6,5 (Borka –).

Posle prekršaja gostujućeg igrača Milenkovića nad Milekićem u šesnaestercu gostiju sudija je dosudio penal za domaćine, a siguran je bio Popov.

Posle tri minuta igre lepa akcija domaćih kada je Milekić postigao pogodak i povećao vođstvo domaćina. U drugom poluvremenu gosti iz Grebenca uspeli su golom G. Paunovića da smanje rezultat.

Pripremio: B. Stojkovski

Strela - Jedinstvo (V) 4:3, Dunav - Vulturul 2:1, Partizan (U) - Dolina 1:2, Jugoslavija - Vojvodina (S) 2:2, Jedinstvo Stević - Crvena zvezda 3:0, Borac (St) - Polet 4:1, Partizan (G) - Sloga (BNS) 3:1, Potporanj - Spartak 1:5. Slobodan je tim: Radnički (B).

1. Partizan (G)      20     15     2      3      62:14        47

2. Borac (St)         20     15     1      4      46:19        46

3. Radnički (B)     19     11     5      3      42:18        38

4. Potporanj         20     11     5      4      36:23        38

5. Partizan (U)    19     11     3      5      31:22        36

6. Strela             20     9      5      6      40:26        32

7. Jedinstvo (V)  20     9      5      6      31:26        32

8. J. Stević         20     9      3      8      32:21        30