Панчевачка лига: Преокрет у наставку

03.04.2019. 12:08 12:12
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Борац (Ст) – Полет (Из)  4:1 (0:1)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 100. Судија: Росић (Панчево) Стрелци: Бајић у 47. и 89. Залокар у 60. и Јовић у 65. за Борац, а Бану у 15. минуту за Полет.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовић 7, Јоковић 7, Минић 6,5 (Залокар 7), Хорнунг 7, Ћирковић 7, Вучић 7, Арсенијевић 7 (Божић -), Живковић 7, Бајић 7,5, Николајев 7 (Маринковић -).

ПОЛЕТ: Љ.Илић 7, Шајн 6, С.Илић 6,5, Јездимировић 6, Бану 7, Д. Николић 6,5, Димитријевић 6, А.Николић 6, Попов 6,5, Недељковић 6, Бежановић 6.

Гости из Избишта прво полувреме решили су у своју корист. У другом полувремену Старчевци су успели да прекорену меч. У тиму Старчеваца истакао се двоструки стрелац Илија Бајић који је отворио голеаду и поставио коначан исход овог дуела.

Јединство Стевић Црвена звезда (П) 3:0 (2:0)

КАЧАРЕВО: Стадион: Јединства Стевић, гледалаца: 50. Судија: Тодоровић  (Вршац). Стрелци: Митковски у 32, Трајчевски у 38, и Балножан у 81. минуту.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Кљајић 7, Симић 6,5 (Туфегџић), Момчиловић 6,5 (Златановић -), Митковски 7,5, И. Пешовски 7, Трајчевски  7,  П. Окука 7, Балножан 7, С. Пешовски 7, Атанасов 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Станић 7, Бугаринов 6,5, Стијачић 6,5, Гуја 6 (Булаја 6), Поморишац 6,5, Којић 6,5, Тадић 6,5, И. Јовановић 6 (Делкић 6), Чејић 6,5, Ратковић 6 (Гвозденов 6), Грбић 6,5.

Евроголом из слободног ударца Душана Митковског са неких 25 метара Качаревци су дошли у вођство. Шест минута касније Трајчевски је удвостручио предност домаћина и осигурао пут ка победи.

У наставку гостујући тим је имао више од игре и прилике, али је на крају остао без бодова.

Југославија Војводина (СЕ) 2:2 (2:1)

ЈАБУКА: Игралиште Југославије, гледалаца: 100. Судија: Митровић (Баваниште) Стрелци: Димковски у 31 и 35. за Југославију, а Богуновић у 44, и Јаћимовић у 88. минуту за Војводину.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7, Смиљковић 6 (Ненадић 6,5), Митковић 7, Лалић 6, Анђеловић 7, Ракић 7, Дакић 6, Стојановски 6, Николовски 6,5, Колески 6,5, Димковски 7,5.

ВОЈВОДИНА: Орлић 7,5, Тепшић 6,5, Богуновић 7, Винка 7,Секешан 6,  Пешић 6,5, Баба 6,5, Алексић 6,5, Станков 6,5,Јаћимовић 7, Мирча 6.

Домаћи фудбалери у првом полувремену головима Димковског  стекли су предност,  да би у пиоследњем минуту играч Селеушана Богуновић смањио резултат.

Гости су дошли са једанаест играча и поред тога успеи су да остану непоражени, а бод гостима донео је Јаћимовић два минута пре краја меча.

Дунав (БП) – Вултурул 2:1 (2:0)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунава, гледалаца 100. Судија: Јовановић (Бела Црква). Стрелци: Попов у 17. (из пенала), Богојевић у 20. за Дунав, а Г. Пауновић у 49. минуту за Вултурул.

ДУНАВ: Трбојевић 7, Рудић 6,5, Маричић 7, Митровић 7, Остојић 7, Ма. Лукић 7 (М. Остојић-), Богојевић 7 (Илић -), Путник 6,5 (Стајковић 6,5), Брадваревић 6,5, Милекић 7, Попов 7,5.

ВУЛТУРУЛ: Антић 7, Мазаран 6,5, П. Чижик 7, Н. Пауновић 6,5, Д. Чижик 6,5, Миленковић 6,5 (Попа 6,5), Ђуркин 6,5, Раденковић 7, Нешић 6,5, Г. Пауновић 6,5, Макарун 6,5 (Борка –).

После прекршаја гостујућег играча Миленковића над Милекићем у шеснаестерцу гостију судија је досудио пенал за домаћине, а сигуран је био Попов.

После три минута игре лепа акција домаћих када је Милекић постигао погодак и повећао вођство домаћина. У другом полувремену гости из Гребенца успели су голом Г. Пауновића да смање резултат.

Припремио: Б. Стојковски

Стрела - Јединство (В) 4:3, Дунав - Вултурул 2:1, Партизан (У) - Долина 1:2, Југославија - Војводина (С) 2:2, Јединство Стевић - Црвена звезда 3:0, Борац (Ст) - Полет 4:1, Партизан (Г) - Слога (БНС) 3:1, Потпорањ - Спартак 1:5. Слободан је тим: Раднички (Б).

1. Партизан (Г)      20     15     2      3      62:14        47

2. Борац (Ст)         20     15     1      4      46:19        46

3. Раднички (Б)     19     11     5      3      42:18        38

4. Потпорањ         20     11     5      4      36:23        38

5. Партизан (У)    19     11     3      5      31:22        36

6. Стрела             20     9      5      6      40:26        32

7. Јединство (В)  20     9      5      6      31:26        32

8. Ј. Стевић         20     9      3      8      32:21        30