Pančevačka liga: Sigurni Starčevci

26.03.2019. 10:58 11:00
Izvor: Tiker

​​​​​​​Crvena zvezda – Borac (St) 0:4 (0:0)

PAVLIŠ: Igralište Crvene zvezde, gledalaca: 200. Sudija: Milanović (Pančevo). Strelci: Živković u 49. Jović u 53. Božić u 80. Đukić u 82. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Stanić 6, Bugarinov 6 (Mundžić 6), Stijačić 6,5, Pomorišac 6,5, I. Jovanović 6 (Guja 6), Čejić 6,5, Majstorović 6,5, Ratković 6, Gvozdenov 6,5, M. Jovanović 6, Grbić 6 (Kojić 6).

BORAC: Živanović 7,5, Jović 7, Joković 7, Đurđev 7 (Grbić 7), Hornung 7, Ćirković 7, Vučić 7, Živković 7,5 (Božić 7), Đukić 8, Bajić 7 (Arsenijević -), Nikolajev 7,5.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna igra u kojoj su mreže mirovale. U nastavku gosti iz Starčeva postigli su četiri pogotka i ostvarili ubedljivu pobedu. Prvo je Živković uspeo da pobegne svojim čuvarima i zatrese mrežu Stanića. Nekoliko minuta kasnije Jović je udvostručio prednost gostiju. Do kraja meča još dve lopte u mreži Pavlišana prvo je priliku iskoristio rezervista Božić, a dva minuta kasnije tačku na pobedu stavio je najbolji pojedinac meča Uroš Đukić.

Dolina - Jugoslavija  2:0 (1:0)

PADINA: Igralište Doline, gledalaca: 100. Sudija: Cvitak (Pančevo) Strelac: Kelečević u 43. i 86. minutu (oba iz penala).

DOLINA: Bujaković 7,5, Magda 6,5, Jovanov 7, Vasić 7, Kolak 7, Popović 7,5, Janjović 7,5, Forgić 7 (Hlavča -), Kelečević 8, Đorić 6,5 (Matulja 6,5), Ćirić 7, Mamojka 6,5 (Ilić -).

JUGOSLAVIJA: Simjanović 7,5, Bogdanovski 6,5 (Dimkovski 6,5), Mitković 7,5, Anđelović 7,5, Rakić 7,5, Dakić 7, Stojanovski 6,5, Nikolovski 7, Koleski 7, Smiljković 6,5.

U prvom poluvremenu prvu priliku imali su gosti iz Jabuke kada je Koleski sa sedam metara šutirao preko gola Bujakovića. Dva minuta pre odlaska na odmor posle igranja rukom Rakića u svom šesnaestercu dosuđen je penal za Padince. Siguran je bio Marko Kelečević

U nastavku gostujući tim je imao opet izglednu priliku za izjednačenje kada je glavom šutirao Smiljković, ali je Bujaković sjajnom paradom spasao svoju mrežu. Četiri minuta pre kraja posle prekršaja u šesnaestercu gostiju nad Ćirićem sudija je dosudio penal za domaćine ponovo je bio siguran Kelečević.

Polet (IZ) – Partizan (G) 1:3 (1:2)

IZBIŠTE: Igralište Poleta, gledalaca: 100. Sudija: Jokić (Vršac). Strelci: Brankov u 42. za Polet, a Andrejić u 12, Jonović u 16, Simulj u 66. minutu za Partizan.

POLET: LJ.Ilić 7, S.Ilić 6,5, Đukić 6, Banu 6,5, D.Nikolić 6,5, Dimitrijević 6, Brankov 7 (Šajin -), Omorac 6 (A.Nikolić 6), Popov 6,5, Nestorov 6 (Nedeljković 6), Bežanović 6.

PARTIZAN: Ardeljan 7, Filipović 6,5, Stojčić 6,5, Jevtić 7, Petrić 7, Sočanac 7, Ignjatović 6,5 (Zlatković 6,5), Čolak 7, Simulj 7 (Šuša -), Andrejić 7,5, Jonović 7.

Za samo četiri minuta dva pogotka gostiju. Prvo je Andrejić bio precizan, a zatim Jonović udvostručio prednost gostiju. Dobru akciju domaćih krunisao je golom Brankov. U nastavku sigurna igra gostiju.

Vojvodina (SE) – Jedinstvo Stević 1:4 (0:2)

SELEUŠ: Igralište  Vojvodine. Gledalaca: 100. Sudija: Gvozdenov (Vršac) 7. Strelci: Aleksić u 52. za Vojvodinu, Atanasov u 13. i 23., Balnožan u 81. i 90. minutu za Jedinstvo Stević.

VOJVODINA: Đukić 6,5, Tešić 6, Bratić 6, Bogunović 6, Vinka 6,5, Pešić 6, Baba 6 (Stankov 6), Dmitrović 6, Aleksić 6,5, Boncokat 6 (Orlić 6), Jaćimović 6 (Vinka 6).

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 7, Kljajić 7 (Vanevski -), Tufedžić 7( Momčilović 7), Mitkovski 7, Simić 7(Balnožan 7,5), I. Pešovski 7, Trajčevski 7, Okuka 7, S. Pešovski 7, Zlatanović 7, Atanasov 8.

Gosti iz Kačareva organizovanom i efikasnom igrom uspeli su da osvoje tri boda na gostovanju u Seleušu.

Pripremio: B. Stojkovski

Jedinstvo (V) - Spartak 0:0, Sloga (BNS) - Potporanj 2:0, Polet - Partizan (G) 1:3, Crvena zvezda - Borac (St) 0:4, Vojvodina (S) - Jedinstvo Stević 1:4, Dolina - Jugoslavija 2:0, Vulturul - Partizan (U) 1:1, Strela - Radnički (B) 0:0. Slobodan je bio Dunav.

1. Partizan (G)   19     14     2      3      59:13        44

2. Borac (St)     19     14     1      4      42:18        43

3. Radnički (B)  19     11     5      3      42:18        38

4. Potporanj      19     11     5      3      35:18        38

5. Partizan (U)  18     11     3      4      30:20        36

6. Jedinstvo (V) 19     9      5      5      28:22        32

7. Strela            19     8      5      6      36:23        29

8. J. Stević       19     8      3      8      29:21        27