108.4794

Општинска лига Рума–Ириг: Томић одлучио дерби

08.11.2017. 10:48 10:50

Сремац (Д) - Полет 3:1 (1:1)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 50, судија Лежаков (Врдник). Стрелци: Томић у 37. и 71. и Мађарац у 67. за Сремац, Лубашчик у 32. минуту за Полет. Жути картони: Милић, Љ. Вукмановић, Вучковић (Сремац), Пожарчевић (Полет). Црвени картон: Гвока (Полет).

СРЕМАЦ: Радовац, Вучковић, Бојанић, Томић, Паунковић, Милић, Љ. Вукмановић, Мађарац (Р. Ашћерић), Маричић, З. Ашћерић (Честић), С. Вукајловић.

ПОЛЕТ: Вељовић, Лозанчић, Марић, Гвока, Јовановић, Пожарчевић, Стевановић, Лубашчик, Перић (Марковић), Дамјановић (Симић), Јокић (Петровић).

У дербију кола домаћини су били бољи, тек, када је због повреде, морао да изађе из игре, Марко Лозанчић, штопер гостију. Док су били комплетни гости су  повели и имали, још неколико лепих прилика.

Б. Тадић

Јединство (Р) - 27. октобар 3:0 (3:0)

РУМА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија Бјелан (Хртковци). Стрелци: Кадар у 23, Видаковић у 28. и Алемпић у 42. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Мошић -, Грбић 7, Јовић 8, Пањак 6 (Маћешић), Мирић 7, Кадар 8, Павловић 8, Видаковић 8, Басара 7, Зец 7, Алемпић 8.

27. ОКТОБАР: Васић 7 (Сабо), Михајлик 6, Магош 6, И. Бирињи 7, Гузина 7, Варга 6, В. Радојчић 6, Станковић 6, Фекете 7, Греч 7, Д. Радојчић 6.

Румљани су јако добро играли само у првом полувремену, када су и постигли голове. Први чпогодак постигао је Кадар, после соло продора. Са осам метара је лопту послао под саму пречку. Видаковић је искористио изванредан центаршут. Дочекао је лопту на другој стативи, и само је ћушнуо у мрежу. А, Алемпић, је лопту, из шута, са око 17 метара послао под саму пречку.

Д. Видаковић

Јединство (К) - Слога (В) 1:1 (1:0)

КРАЉЕВЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија Блажон (Рума). Стрелци: Рикановић у 32. за Јединство, а Бјелобрк у 47. минуту за Слогу. Жути картони: Рикановић, Чворков, Кордолуп, Миловановић, Спасојевић (Јединство), Цвијановић, С. Петровић, Бјелобрк, Вукманловић, Бенежан (Слога).

ЈЕДИНСТВО: Кошутић 8, Спасојевић 7 (Чворков 7), Ласковић 7, Миловановић 7, Јовић 8, Лазаревић 7, Кордолуп 7 (Исаковић 7), Михајловић 7, Честић 7, Рикановић 7, Томић 7.

СЛОГА: Мачак 7, М. Петровић 7, Бјелобрк 7, Пуповац 7, Милановић 7 (Морак), Г. Петровић 7, Вукмановић 8, Недић 7, Цвијановић 7, Бенежан 7, Миленко Крстић 7.

Јесте, да, су домаћини, били бољи ривал. Али, нису искористили, неке прилике. А, оба гола постигнута су из изванредних шутева. Рикановић је постигао гол, с 20 метара, а Бјелобрк с 25 метара за Слогу.

Б. Кордолуп

Војводина - Јединство (П) 0:6 (0:1)

НЕРАДИН: Игралиште Војводине, гледалаца 30, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Ђурашевић у 41, Новаковић у 58. и 60, Д. Клајн у 62, Гавриловић у 72. и Стојановић у 76. минуту.

ВОЈВОДИНА: Лукић, Ристић, Ђујић, Шкорић, Колопић, Јовичић, Бјеливук, Шевић, Ј. Еркановић, Бизумић, Цурковић.

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо  (Васић), Трумић, Шкара, Цвијановић, Д. Клајн, Бошњачић, И. Клајн, Гавриловић (Стојановић), Новаковић, Ђурашевић, Лозић (Н. Сабо).

Домаћини, док, су имали снаге и кондиције, добро су парирали, добро физички спремним гостима из Платичева. Уз то, Нерадинци су промашили  и неколико идеалних шанси, а гости, сваку шансу су претворили у голове.

Н. Лазаревић

Граничар (Г) - Фрушкогорац 2:3 (2:2)

ГРАБОВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 50, судија Павловић (Кленак). Стрелци: Таборовић у 36. и 40. за Граничар, а Антонић у 15. и 57. и Павловић у 22. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Кнежевић, Бакић (Фрушкогорац).

ГРАНИЧАР: Мијалчић 6, С. Јовановић 6, С. Ђурђевић 7 (Р. Ђурђевић), Секулић 7 (В. Samaryić), Васић 6, И. Јовановић 6, Миловановић 7, С. Ђорђић 7, Таборовић 8, Стевић 7, Лазић 6.

ФРУШКОГОРАЦ: Цветковић 7, Кнежевић 6, Павловић 6, А. Топић 7, Бјељац 7, Антонић 7, Радвањ 7, Бакић 6, Миоковић 6, Samaryija 6, М. Топић 6.

Домаћини, нису баш блистали. Опуштеност у домаћој одбрани гости су искористили. Ипак, најрасопложенији у домаћем тиму, Таборовић је до краја полувремена успео да два пута матира Цветковића. И, у другом, полувремену, иста слика, домаћини су играли комотно, што је брзоноги Антонић поново искористио.

М. Стевић

Борац (С) - Младост (П) 2:1 (1:1)

СТЕЈАНОВЦИ: Стадион Борца, гледалаца 50, судија Ђукановић (Рума). Стрелци: Д. Ђаковић у 18. и Опачић у 46. за Борац, а Тодоровић у 28. минуту за Младост. Жути картон: Торњански (Борац).

БОРАЦ: З. Радивојевић 7 (Вукмировић), Максић 6, Д. Ђаковић 8, М. Ђаковић 6 (Бићанић), Зељајић 7, Торњански 7, Опачић 7, В. Нешковић 6, Петковић 6, Ђ. Радивојевић 6, Бежановић 6.

МЛАДОСТ: Богнар 6, О. Срећковић 6, Смиљанић 5, М. Малешевић 6, Цвјетиновић 7, Бенежан 6, Мишкулин 6 (Јовановић), Цикота 6, Н. Срећковић 6, Јоцић 7, Тодоровић 7 (Симић).

Играчи Борца су одиграли тактички, више него добро. И, јако борбено, што је било довољно за успех. Д. Ђаковић је постигао гол после центаршута. Изједначили су гости, пошто, је лопта ударила у леђа Петковића, дошла до Тодоровића који је рутински погодио домаћу мрежу. И одмах, у првом минуту наставка, Опачић, се одлучио на шут са око 16 метара, и лопта, је од јачине ударца, улетела у мрежу Богнара као тане.

Д. Нинковић

РУМА: Јединство - 27.октобар 3:0, Сремац (Д) - Полет 3:1, ГРАБОВЦИ: Граничар - Фрушкогорац 2:3, НЕРАДИН: Војводина - Јединство (П) 0:6, СТЕЈАНОВЦИ: Борац - Младост (П) 2:1, КРАЉЕВЦИ: Јединство - Слога (В) 1:1.

1. Слога (В)         11     8      1      2      43:11        25

2. Једин. (Р)        11     8      1      2      16:8  25

3. Полет              10     6      3      1      21:8  21

4. Једин. (П)        11     6      2      3      26:11        20

5. Сремац (Д)      9      6      1      2      26:11        19

6. Једин. (К)       10     6      1      3      24:12        19

7. Фрушког.        10     5      3      2      20:16        18

8. Борац (С)       11     3      1      7      17:38        10