Opštinska liga Ruma–Irig: Domaćin siguran u derbiju

25.10.2017. 10:34 10:36

Jedinstvo (R) - Fruškogorac 2:0 (1:0)

RUMA: Stadion Jedinstva, gledalaca 150, sudija Stojković (Dobrinci).Strelci. Zec u 3. i Basara u 55. minutu. Žuti kartoni: Marković, Kadar, Vrgotić, Mošić (Jedinstvo), N. Samaryija, Pavlović (Fruškogorac).

JEDINSTVO: Mošić -, Grbić 7, L. Jović 8 (Mirić 7), Marinković 8, Vrgotić 7, Kadar 7, Božić 7 (Panjak 7), Zec 8, Basara 9, Alempić 8 (Pavlović 7).

FRUŠKOGORAC: Cvetković 7, Knežević 7, Ljubišić 7, Obrenović 7 (Radvanj), Pavlović 6, A. Topić 7,  Bjeljac 7, Antonić 7, Bakić 7, Ćirić 7, Samaryija 7.

U derbiju kola domaćini su bili bolji u toku cele utakmice, ali čvrsta odbrana gostiju, nije dozvolila, domaćinima, da postignu više od dva gola. Ali, Rumljani su vodili već u 3.minutu. Posle centaršuta Basare, Zec, je prihvatio loptu i sa pet metara matirao  nemoćnog Cvetkovića.A, Basara, je bio strelac, iz akcije, koju je započeo Alempić.

D. Vidaković

Polet - 27. oktobar 2:1 (0:0)

NIKINCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Bjelan (Hrtkovci). Strelci: Petrović u 85. i Lubaščik u 90. za Polet, a D. Radojčić u 55.  minutu za 27. oktobar. Žuti kartoni: Jovanović, Damjanović (Polet), Guzina (27.oktobar).

POLET: Veljović, Vidić (Gvoka), Jovanović, Stevanović, Marić, Miletić, Lubaščik, Denić  (Damjanović), Perić, Jokić (Petrović), Rajačić.

27. OKTOBAR: Sabo, Mihajlik, Guzina, V. Radojčić (Pazarski), Stanković, D. Radojčić, I. Birinji, Fekete,  Marković (Varga), S. Juhas (Pavin), Greč.

Samo u prvom poluvremenu viđen je dobar fudbal. Posebno dobro su igrali gosti u odbrani.Tako da favorizovani domaćini nisu znali da probiju bunker. U početku drugog poluvremena gosti su i poveli.U brzoj kontri, D. Radojčić, se na oko pet metara odlučio na šut, i lopta se zakoprcala iza leđa golmana Veljovića. Izjednačio je Petrović u 85, a Lubaščik, se potrudio, ipak, da bodovi ostanu u Nikincima. Šutirao je loptu iz slobodnog udarca s 30 metara, i ona, golmanu Sabou prešla preko ruku i završila u mreži.

B. Tadić

Borac (S) - Jedinstvo (K) 2:6 (2:2)

STEJANOVCI: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija Ležakov (Vrdnik). Strelci: Benežan u 20.(iz penala) i Opačić u 35. za Borac, a  Rikanović u 40. (kiz penala), Mihajlović u 42, Čestić u 62. i 90, Tomić u 80. i Čvorkov u 90.  minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Zeljajić, Petković ( Borac), Bogdanović (Jedinstvo).

BORAC: Z. Radivojević 8, Maksić 6, D. Đaković 6 (Janković), V. Nešković 7 (Paroški), Zeljajić 6, Tornjanski 5, Opačić 7, Bežanović 7, Bićanić 6, Đ. Radivojević 6, Petković 5.

JEDINSTVO: Košutić 6, Spasojević 6, Bogdanović 5 (Čvorkov 6), Milovanović 7, Jović 7, Kordolup 6, Isaković 7, Mihajlović 7, Dragan Čestić 8, Rikanović 8, Tomić 9 (Lasković 7).

Sve se ponavlja. Dok, Stejanovčani, imaju snage i kondicije, nijedan rival ih nemože nadigrati. Gosti u prvom poluvremenu se nisu baš naigrali. A, onda kada su domaćini pali, gosti postigli su sve golove, u nastavku, iz izrađenih akcija .Motor svih tih akcija bio je rezervista Lasković. A, domaćinima, će ostati u sećanju, samo da broje neke promašene šanse.

D. Ninković

Sremac (D) - Jedinstvo (P) 2:0 (1:0)

RUMA: Igralište Prvog maja, gledalaca 100, sudija Pavlović (Klenak).Strelac: S. Vukajlović u 27. i  80. minutu. Žuti kartoni: Dupor (Sremac), Đurašević (Jedinstvo).Crveni karton: Dupor (Sremac).

SREMAC: Radovac, Vučković, Tomić,  Paunković, Milić, LJ. Vukmanović (R. Ašćerić), Mađarac, Čestić, Maričić (Dupor), Z. Ašćerić (Lepotić), S. Vukajlović.

JEDINSTVO: V. Sabo, Trumić, Cvijanović (Spasojević), D. Klajn, Đurašević, I. Klajn, Novaković, Stojanović (Nastić), Lozić, Vasić, Gavrilović (N. Sabo).

Domaćini, nisu lako došli do pobede. Platičevci kod 0:0, promašili su dva zicera. Izvanredan gol je postigao Vukajlović iz slobodnog udarca s 18 metara. Prebacio je loptu preko živog zida, tako, da je golman Sabo bio nemoćan.

S. Branković

Graničar (G) - Mladost (P) 6:0 (4:0)

GRABOVCI: Igralište Graničara, gledalaca 70, sudija Đukanović (Ruma). Strelci: Đorđić u 7, Stević u 21, M. Samardžić u 25.i 90.i  Vasić u 37. i 67.  minutu. Žuti kartoni: Stević (Graničar), Tešović, Miškulin (Mladost).Crveni kartoni: Stević (Graničar), Tešović (Mladost).

GRANIČAR: Paunović 7, S. Jovanović 7, Stević 7, M. Samardžić 8, I. Jovanović 7, Đorđić 7, Sekulić 7, Petković 7, Vasić 8, Taborović 7, Lazić (V. Samardžić).

MLADOST: Bognar 6, Milošević 6, Smiljanić 6, Ratković 7, Miškulin 6, Tešović 6, Simić 6, Todorović 6, Cikota 6, O. Srećković 6, N. Srećković 6.

Strelci Graničara postigli su, samo, šest golova, a promašili su idealnih šansi, za još najmanje pet, šest pogodaka.

M. Stević

Vojvodina - Sloga (V) 0:1 (0:1)

NERADIN: Stadion Vojvodine, gledalaca 100, sudija Jovanović (Ruma). Strelac: Kalušević u 3. minutu (autogol). Žuti kartoni: Đujić, Šević, Curković, Jovičić (Vojvodina), Dragičević, Mijatović (Sloga).Crveni karton: Mandić (Vojvodina).

VOJVODINA: Jovičić 9, Kalušević 6, Dragojević 5, Šević 5 (Mandić 6), Ristić 6 ( Stamenić 5), Đujić 7, Škorić 6, Matić 6, J. Erkanović 6, Curković 6, Bjelivuk 6.

SLOGA: Mačak 5, G. Petrović 6 (S. Petrović 6), Milanović 6, M. Petrović 6, Pupovac 6, Bjelobrk 7,  Benežan 7, Vukmanović 7 (R. Mijatović 6), Dragičević 8, Cvijanović  (Vujić 6), Nedić 7.

Opet su igrači Vojvodine odigrali taktički, više nego dobro. Ali, to nije bilo dovoljno i za uspeh. Kalušević je nesmotreno pogodio sopstvenu mežu. I to je odlučilo pobednika.

N. Lazarević

NIKINCI: Polet - 27.oktobar 2:1, RUMA: Jedinstvo - Fruškogorac 2:0, Sremac (D) - Jedinstvo (P) 2:0, GRABOVCI: Graničar - Mladost (P) 6:0, NERADIN: Vojvodina - Sloga (V) 0:1, STEJANOVCI: Borac - Jedinstvo (K) 2:6.

1. Jedinstvo (R)           9      7      1      1      13:5  22

2. Sloga (V)                  9      7      0      2      39:10        21

3.  Polet                      8      5      3      0      17:5  18

4. Sremac (D)              8      5      1      2      23:10        16

5. Jedinstvo (K)          8      5      0      3      19:9  15

6. Fruškogorac          9      4      3      2      17:14        15

7. Jedinstvo (P)         9      4      2      3      17:11        14

8. Graničar (G)           9      3      0      6      18:27        9