Novosadska liga: Visok let „kanarinaca”

28.08.2018. 09:50 09:54

Novi Sad - Miletić 3:2 (1:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 200, sudija: Pavičević (Novi Sad), strelci: Đanković u 38. Lukaja u 67. i Trivunović u 76. za Novi Sad, a Bagić u 32. i 90. minutu za Miletić. Žuti kartoni: Simić, Suvajdžić (Novi Sad), Prugića, Bagić, Mračajac (Miletić).

NOVI SAD: Šurlan 7, Stakić 7, Papović 7, Ilić 7, Stojanović 7, Suvajdžić 7, Đanković 7 (Lukaja 7), Bajat 7, Mrđan 8, Simić 7 (Maksimović), Miličević 7 (Trivunović 8).

MILETIĆ: Lišić 8, Rogić 7, Pavlović 7 (Stojanović), Subotin 8, Prugić 7 (Jovanov), Banjac 7, Bagić 8, Trivunović 7, Stanković 7, Kalaković 7, Mračajac 7.

U igri otvorenog garda za gol više ekipa Novog Sada uspela je da ostvari vrednu pobedu. Nenadano su gosti pružili snažan otpor i prvi došli do prednosti golom spretnog Nebojše Bagića. Šest minuta kasnije nakon lepe akcije Milan Đanković uspeo je da poravna rezultat. Sve je do poslednjeg minuta išlo na vodenicu domaćih koji su golovima rezervista Lukaje i pravog osveženja Milana Trivunovića došli do lepe prednosti. U poslednjem minutu Bagić je drugim golom samo smanjio rezultat.

M. Po.

Mladost - Fruškogorac 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelac: Renić u 30. minutu. Žuti karton: Janić (Mladost).

MLADOST: Ivanišević 7, Trišić 7, Janić 8 (Šijan), Vučić 7, Dragojlović 8, Vasić 7 (Vitanović 7), Renić 8, Kaurin 7 (Vuković), Barač 7, Slepčević 7, Đulić 7.

FRUŠKOGORAC: Borojević 7, Starovlah 7, Vasojević 6, Perović 6, Kukuruzović 6, Popović 7, Škrbić 6 (Varničić 6), Glišić 6, Pečić 6 (Miavec 6), Brkljača 7 (Jokić), Lukić 7.

U prvom poluvremenu po velikoj sparini igralo se između dva šesnaesterca. Jedinu pravu priliku propustili su gosti. Brkljača je   šutirao sa desetak metara, a golman Ivaničević je paradom vrhom prstiju sprečio pogodak. Na početku drugog poluvremena domaći su poveli. Slijepčević je nabacio sa desne strane uz asistenciju Vasića, Renić je pogodio mrežu. Imali su domaći još šansi u 70. minutu Vučić je pogodio stativu. Mimalna ali zaslužena pobeda Mladosti.

D. Ivanić

Bačka - Sofeks 5:0 (1:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Radašinović (Novi Sad), strelci: Janković u 26. Trivunović u 37. Dejanović u 70. i Petrovića u 81. i 85. minutu. Žuti kartoni: Đaković (Bačka), Đurikin, Sofranin (Sofeks).

BAČKA: Ignjića, Đaković, Jankvoić (Rogić), Dejanović, Pavlov, Pantić Petrović, Marković, D. Trivunović (J. Trivunović), Soldat, Dangubić,

SOFEKS: Jokić, Radin, Lazić, Karanović, Milić, Kovačević, Popadić, Obradović, Đurikin, Ivković, Tritonović.

Dominirali su domaći tokom celog meča i na kraju stigli do ubedljive pobede. Veliki peh zadesio Futožana kada su se glavama sudarili dvojica, deblji kraj izvukao je Zoran Karanović. Na svu sreću brzom intervencijom domaćih lekara zaustavljen je krvarenje pa je odvezen u Urgentni centar. Poveli su domaći Jankovića. U nastavku je Dušan Trivunović povećao rezultat, a do kraja meča povećao je Stefan Dejanović a u finišu i sa dva gola Nikola Petrović.

M. Popović

Indeks - Omladinac 5:1 (2:1)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Banjac u 26. 33. (iz penala)  73. i 77., i Stojanović u 81. za Indeks, a Živojinov u 32. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Samardžić, Milošević, Zeljković, Živojnov, Stojanović (Omladinac). Crveni kartoni: Samardžić, Zeljković (Omladinac).

INDEKS: Sekicki 7, Kisić 7, Kovačević 7, Čabrić 7 (Beatović 7), Vuković 7, Knežević 7, Stojanović 7, Bursać 7, Stanković 7 (Senderak 7), Banjac 8 (Peršaj 7), Koska 7.

OMLADINAC: Zeljković 5, Savić 6, Milošević 5, Samardžić 5, Majkić 6 (Mirković 6), Đedović 6, Živojnov 7, Makarić 6, Vučković 6, Živković 6 (Jovanović), Stojanović 6.

Prvi su gosti zapretili u 22. minutu šutirao je volejom Stojanović pod prečku ali je Sikicki izbio loptu u korner. Banjac je svoj prvi gol postigao u 26. minutu nakon odličnog dodavanja Stankovića, šutirao je i pogodio pod prečku. U 32. minutu prelep gol postigao je Živojnov. Raspalio je loptu sa oko 25 metara od gola i pogodio je sam ugao. Banjac je bio strelac minut kasnije sa penala pošto je srušen Kisić. U 35. minutu posle sudara fudbalera Indeksa sa  golmanom, gosti su bili nezadovoljni odlukom sudije i zaradili dva crvena kartona.

U drugom delu “studenti” su postigli još tri gola. Banjac je bio precizan u 73. i 77. minutu posle napada po levoj strani. I u 81. minutu Stojanović je realizovao brojčanu nadmoćnost domaćih.

M. Kovačević

TSKPetrovaradin 2:1 (1:1)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 400, sudija: Ćulum (Šajkaš),  strelci: Zukić u 4. i Pupovac (iz penala) u 60. za TSK, Mitrović u 17. minutu za Petrovaradin, žuti kartoni: Rosić, Kosić, Nikolić (TSK), Mitrović, Momčilov, Kovačević, Gavrišić (Petrovaradin).

TSK: Vojvodić 7, Pantoš 8, Brežnjak 7, Varga 7, Đukić 7 (Rosić 8), Drinić 7, Sekulić 8, Kosić 7, Savić 7 (Nikolić - ), Pupovac 7, Zukić 8.

PETROVARADIN: Knežić 6, Gardinovački 6, Kovačević 6, Gavrišić 6 (Radvanji - ), Bijelić 7, Momčilov 7, Torbica 7, Bandić 6 (Lazarević 6), Mitrović 7 (Mudrić - ), Kokanović 7, Ikonić 6.

Dosta energije, morali su da ulože Temerinci da bi slomili snažan otpor vrlo dobrih gostiju, koji su se srčano borili i napravili dosta prekršaja, sa ciljem da otupe oštricu napada rivala i izvuku pozitivan rezultat.

Počelo je idealno po domaćina, jer se stari lisac Zoran Zukić najbolje snašao na petercu, posle centaršuta Milorada Kosića i elegantno ubacio loptu u mrežu. Inicijator akcije, bio je zapaženi Strahinja Sekulić. Pritiskali su crveno-beli, ali Savić, Sekulić i Pantoš nisu uspeli da naciljaju metu. Kazna je brzo stigla, korner je izveo Miljan Torbica, dok je Marko Mitrović bio najviši u skoku – 1:1. Samo što je ušao u igru, Marko Rosić je, kao metak, uleteo u kazneni prostor, gde ga je sa leđa srušio Gardinovački. Odgovornost je preuzeo Jovo Pupovac i izmamio aplauz sa dobro popunjenih tribina.

M. Menićanin

Slavija - Šajkaš 1:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Radovanović u 90. (iz penala) za Slaviju, a Kotuljaš u 63. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Karas, Rulić, Gojkov (Šajkaš).

SLAVIJA: Glišić, Jovanovića, Ždero, Galić, Petrović, Gligorić (Grubović), Asani, Radovanovića, Hovanec (Ubiparip), Vukosavević (Okiljević), Dimitrov.

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Rulić, Pavkov, Majurić, Kotuljaš, Karas, Stefanovića, Nikolaš, Živanov (Panić).

Iznenadili su Koviljčan bivšeg vojvođanskog ligaša kvalitetnom predstavom, dok su domaći meč odigrali dosta konfuzno. Po šansama ekipa iz Kovilja trebala je da odnese bodove. Poveli su gosti u nastavku golom Miroslava Kotuljaša. Kada se činilo da domaćinu nema spasa, sudija Zoran Dragoljević opravdano je pokazao u poslednjem minutu na belu tačku, a siguran za bod domaćinu bio je Stefan Radovanović.

M. Po.

SirigŽSK 0:1 (0:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 100, sudija: Gaćinović (Novi Sad), strelac: Klisara u 19. minutu, žuti kartoni: Krstić, Tepić, Vasić (Sirig), Kalajdžić (ŽSK).

SIRIG: Miščević 7, Perišić 6 (Dimić 6), Narančić 6, Krstić 6, Vasić 6, Gadžić 7, Vulić 6 (Jovanović 7), Tepić 6 (Mitrović - ), Zeljković 7, Vujanović 7, Grujičić 6.

ŽSK: Kalajdžić 7, Mrđen 7, Tomić 7, Đurđić 7, Tanasić 7, Marić 7, Bogdanov 8 (Stančević - ), Đurić 8, Kaurin 7 (Golić - ), Klisara 8, Matić 7 (Samac - ).

Bledo izdanje domaćina, malo su živnuli ulaskom Jovanovića, ali nedovoljno da spreče poraz od gostiju iz Žablja, čiju igra se vrtela oko Bogdanova, Klisare i Đurića, dok je odbranom dirigovao kapiten Aleksandar Tanasić. Posle startne pobede u Kovilju, četa trenera Bokšića, nije uspela da nastavi niz. Pobednik je odlučen u 19. minutu, kada je Ognjen Klisara natrčao na povratnu loptu Aleksandra Bogdanova i prosledio je u donji ugao.

Jednu od retkih šansi Sirižana, nije iskoristio Radojica Jovanović, deset minuta pre kraja, dok je, na drugoj strani, u poslednjim trenucima Savo Golić izašao sam ispred golmana, ali je mladi Miloš Miščević pročitao njegovu nameru.

Jedinstvo - Fruškogorski partizan 1:1 (0:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Stevanović u 93. za Jedinstvo, a Babić u 64. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Stančić, Stričević, Pekez (Jedinstvo), Podraščanin, Dulić, Ilić, Klincov, Čergi, Milovanović (Fruškogorski partizan).

JEDINSTVO: Savić 7, Stranić 7 (Dangubić), Stričević 7, Latinović 7, Stevanović 8, Stamenković 7, Stanar 7 (Pekez 7), Stančić 7, Vučaićević 8, Kitić 7, Marić 7 (Bakić).

FRUŠAKOGORSKI PARTIZAN: Vulin 7, Podraščanin 7 (Simić 7), Misini 7, Tomljanović 7, Klincov 7, Babić 8, Delić 7, Dulić 7, Milovanović 7, Čergić 7, Ilić 7.

Propisno su se Rumenčani ispromašivali u prvom delu, pogodio je stativu Stamenković a Kitić prečku. Imali su i gosti priliku, ali je odličnom odbranom Savić sprečio najgore. Stigli su Bukovčani u nastavku, nakon udarca sa ugla do vođstva. U gužvi pred golom najbolje se snašao Babić. Činilo se da će gosti odneti ceo plen, a onda je u sudijskoj nadoknadi nakon prepoznatljivog auta Latinovića, Stevanović bio najprisebniji i pogodio mrežu.

M. Popović

Indeks - Omladinac 5:1, Bačka - Sofeks 5:0, Jedinstvo - Frušakogorski partizan 1:1, Novi Sad - Miletić 3:2, Sirig - ŽSK 0:1, Slavija - Šajkaš 1:1, TSK - Petrovaradin 2:1, Mladost - Fruškogorac 1:0.

1. Novi Sad                 2      2      0      0      7:3    6

2. Mladost                   2      2      0      0      4:0    6

3. Fr. partizan            2      1      1      0      6:1    4

4. TSK                           2      1      1      0      3:2    4

5. Indeks                      2      1      0      1      5:4    3

6. Bačka                        2      1      0      1      5:5    3

7. Petrovar.                2      1      0      1      3:3    3

8. Sirig                        2      1      0      1      2:2    3