108.4794

Новосадска лига: Висок лет „канаринаца”

28.08.2018. 09:50 09:54

Нови Сад - Милетић 3:2 (1:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 200, судија: Павичевић (Нови Сад), стрелци: Ђанковић у 38. Лукаја у 67. и Тривуновић у 76. за Нови Сад, а Багић у 32. и 90. минуту за Милетић. Жути картони: Симић, Сувајџић (Нови Сад), Пругића, Багић, Мрачајац (Милетић).

НОВИ САД: Шурлан 7, Стакић 7, Паповић 7, Илић 7, Стојановић 7, Сувајџић 7, Ђанковић 7 (Лукаја 7), Бајат 7, Мрђан 8, Симић 7 (Максимовић), Миличевић 7 (Тривуновић 8).

МИЛЕТИЋ: Лишић 8, Рогић 7, Павловић 7 (Стојановић), Суботин 8, Пругић 7 (Јованов), Бањац 7, Багић 8, Тривуновић 7, Станковић 7, Калаковић 7, Мрачајац 7.

У игри отвореног гарда за гол више екипа Новог Сада успела је да оствари вредну победу. Ненадано су гости пружили снажан отпор и први дошли до предности голом спретног Небојше Багића. Шест минута касније након лепе акције Милан Ђанковић успео је да поравна резултат. Све је до последњег минута ишло на воденицу домаћих који су головима резервиста Лукаје и правог освежења Милана Тривуновића дошли до лепе предности. У последњем минуту Багић је другим голом само смањио резултат.

М. По.

Младост - Фрушкогорац 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Накомчић (Руменка), стрелац: Ренић у 30. минуту. Жути картон: Јанић (Младост).

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Тришић 7, Јанић 8 (Шијан), Вучић 7, Драгојловић 8, Васић 7 (Витановић 7), Ренић 8, Каурин 7 (Вуковић), Барач 7, Слепчевић 7, Ђулић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић 7, Старовлах 7, Васојевић 6, Перовић 6, Кукурузовић 6, Поповић 7, Шкрбић 6 (Варничић 6), Глишић 6, Печић 6 (Миавец 6), Бркљача 7 (Јокић), Лукић 7.

У првом полувремену по великој спарини играло се између два шеснаестерца. Једину праву прилику пропустили су гости. Бркљача је   шутирао са десетак метара, а голман Иваничевић је парадом врхом прстију спречио погодак. На почетку другог полувремена домаћи су повели. Слијепчевић је набацио са десне стране уз асистенцију Васића, Ренић је погодио мрежу. Имали су домаћи још шанси у 70. минуту Вучић је погодио стативу. Мимална али заслужена победа Младости.

Д. Иванић

Бачка - Софекс 5:0 (1:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Радашиновић (Нови Сад), стрелци: Јанковић у 26. Тривуновић у 37. Дејановић у 70. и Петровића у 81. и 85. минуту. Жути картони: Ђаковић (Бачка), Ђурикин, Софранин (Софекс).

БАЧКА: Игњића, Ђаковић, Јанквоић (Рогић), Дејановић, Павлов, Пантић Петровић, Марковић, Д. Тривуновић (Ј. Тривуновић), Солдат, Дангубић,

СОФЕКС: Јокић, Радин, Лазић, Карановић, Милић, Ковачевић, Попадић, Обрадовић, Ђурикин, Ивковић, Тритоновић.

Доминирали су домаћи током целог меча и на крају стигли до убедљиве победе. Велики пех задесио Футожана када су се главама сударили двојица, дебљи крај извукао је Зоран Карановић. На сву срећу брзом интервенцијом домаћих лекара заустављен је крварење па је одвезен у Ургентни центар. Повели су домаћи Јанковића. У наставку је Душан Тривуновић повећао резултат, а до краја меча повећао је Стефан Дејановић а у финишу и са два гола Никола Петровић.

М. Поповић

Индекс - Омладинац 5:1 (2:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Бањац у 26. 33. (из пенала)  73. и 77., и Стојановић у 81. за Индекс, а Живојинов у 32. минуту за Омладинац. Жути картони: Самарџић, Милошевић, Зељковић, Живојнов, Стојановић (Омладинац). Црвени картони: Самарџић, Зељковић (Омладинац).

ИНДЕКС: Секицки 7, Кисић 7, Ковачевић 7, Чабрић 7 (Беатовић 7), Вуковић 7, Кнежевић 7, Стојановић 7, Бурсаћ 7, Станковић 7 (Сендерак 7), Бањац 8 (Першај 7), Коска 7.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 5, Савић 6, Милошевић 5, Самарџић 5, Мајкић 6 (Мирковић 6), Ђедовић 6, Живојнов 7, Макарић 6, Вучковић 6, Живковић 6 (Јовановић), Стојановић 6.

Први су гости запретили у 22. минуту шутирао је волејом Стојановић под пречку али је Сикицки избио лопту у корнер. Бањац је свој први гол постигао у 26. минуту након одличног додавања Станковића, шутирао је и погодио под пречку. У 32. минуту прелеп гол постигао је Живојнов. Распалио је лопту са око 25 метара од гола и погодио је сам угао. Бањац је био стрелац минут касније са пенала пошто је срушен Кисић. У 35. минуту после судара фудбалера Индекса са  голманом, гости су били незадовољни одлуком судије и зарадили два црвена картона.

У другом делу “студенти” су постигли још три гола. Бањац је био прецизан у 73. и 77. минуту после напада по левој страни. И у 81. минуту Стојановић је реализовао бројчану надмоћност домаћих.

М. Ковачевић

ТСКПетроварадин 2:1 (1:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 400, судија: Ћулум (Шајкаш),  стрелци: Зукић у 4. и Пуповац (из пенала) у 60. за ТСК, Митровић у 17. минуту за Петроварадин, жути картони: Росић, Косић, Николић (ТСК), Митровић, Момчилов, Ковачевић, Гавришић (Петроварадин).

ТСК: Војводић 7, Пантош 8, Брежњак 7, Варга 7, Ђукић 7 (Росић 8), Дринић 7, Секулић 8, Косић 7, Савић 7 (Николић - ), Пуповац 7, Зукић 8.

ПЕТРОВАРАДИН: Кнежић 6, Гардиновачки 6, Ковачевић 6, Гавришић 6 (Радвањи - ), Бијелић 7, Момчилов 7, Торбица 7, Бандић 6 (Лазаревић 6), Митровић 7 (Мудрић - ), Кокановић 7, Иконић 6.

Доста енергије, морали су да уложе Темеринци да би сломили снажан отпор врло добрих гостију, који су се срчано борили и направили доста прекршаја, са циљем да отупе оштрицу напада ривала и извуку позитиван резултат.

Почело је идеално по домаћина, јер се стари лисац Зоран Зукић најбоље снашао на петерцу, после центаршута Милорада Косића и елегантно убацио лопту у мрежу. Иницијатор акције, био је запажени Страхиња Секулић. Притискали су црвено-бели, али Савић, Секулић и Пантош нису успели да нациљају мету. Казна је брзо стигла, корнер је извео Миљан Торбица, док је Марко Митровић био највиши у скоку – 1:1. Само што је ушао у игру, Марко Росић је, као метак, улетео у казнени простор, где га је са леђа срушио Гардиновачки. Одговорност је преузео Јово Пуповац и измамио аплауз са добро попуњених трибина.

М. Менићанин

Славија - Шајкаш 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Радовановић у 90. (из пенала) за Славију, а Котуљаш у 63. минуту за Шајкаш. Жути картони: Карас, Рулић, Гојков (Шајкаш).

СЛАВИЈА: Глишић, Јовановића, Ждеро, Галић, Петровић, Глигорић (Грубовић), Асани, Радовановића, Хованец (Убипарип), Вукосавевић (Окиљевић), Димитров.

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Рулић, Павков, Мајурић, Котуљаш, Карас, Стефановића, Николаш, Живанов (Панић).

Изненадили су Ковиљчан бившег војвођанског лигаша квалитетном представом, док су домаћи меч одиграли доста конфузно. По шансама екипа из Ковиља требала је да однесе бодове. Повели су гости у наставку голом Мирослава Котуљаша. Када се чинило да домаћину нема спаса, судија Зоран Драгољевић оправдано је показао у последњем минуту на белу тачку, а сигуран за бод домаћину био је Стефан Радовановић.

М. По.

СиригЖСК 0:1 (0:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 100, судија: Гаћиновић (Нови Сад), стрелац: Клисара у 19. минуту, жути картони: Крстић, Тепић, Васић (Сириг), Калајџић (ЖСК).

СИРИГ: Мишчевић 7, Перишић 6 (Димић 6), Наранчић 6, Крстић 6, Васић 6, Гаџић 7, Вулић 6 (Јовановић 7), Тепић 6 (Митровић - ), Зељковић 7, Вујановић 7, Грујичић 6.

ЖСК: Калајџић 7, Мрђен 7, Томић 7, Ђурђић 7, Танасић 7, Марић 7, Богданов 8 (Станчевић - ), Ђурић 8, Каурин 7 (Голић - ), Клисара 8, Матић 7 (Самац - ).

Бледо издање домаћина, мало су живнули уласком Јовановића, али недовољно да спрече пораз од гостију из Жабља, чију игра се вртела око Богданова, Клисаре и Ђурића, док је одбраном дириговао капитен Александар Танасић. После стартне победе у Ковиљу, чета тренера Бокшића, није успела да настави низ. Победник је одлучен у 19. минуту, када је Огњен Клисара натрчао на повратну лопту Александра Богданова и проследио је у доњи угао.

Једну од ретких шанси Сирижана, није искористио Радојица Јовановић, десет минута пре краја, док је, на другој страни, у последњим тренуцима Саво Голић изашао сам испред голмана, али је млади Милош Мишчевић прочитао његову намеру.

Јединство - Фрушкогорски партизан 1:1 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Стевановић у 93. за Јединство, а Бабић у 64. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Станчић, Стричевић, Пекез (Јединство), Подрашчанин, Дулић, Илић, Клинцов, Черги, Миловановић (Фрушкогорски партизан).

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Странић 7 (Дангубић), Стричевић 7, Латиновић 7, Стевановић 8, Стаменковић 7, Станар 7 (Пекез 7), Станчић 7, Вучаићевић 8, Китић 7, Марић 7 (Бакић).

ФРУШАКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 7, Подрашчанин 7 (Симић 7), Мисини 7, Томљановић 7, Клинцов 7, Бабић 8, Делић 7, Дулић 7, Миловановић 7, Чергић 7, Илић 7.

Прописно су се Руменчани испромашивали у првом делу, погодио је стативу Стаменковић а Китић пречку. Имали су и гости прилику, али је одличном одбраном Савић спречио најгоре. Стигли су Буковчани у наставку, након ударца са угла до вођства. У гужви пред голом најбоље се снашао Бабић. Чинило се да ће гости однети цео плен, а онда је у судијској надокнади након препознатљивог аута Латиновића, Стевановић био најприсебнији и погодио мрежу.

М. Поповић

Индекс - Омладинац 5:1, Бачка - Софекс 5:0, Јединство - Фрушакогорски партизан 1:1, Нови Сад - Милетић 3:2, Сириг - ЖСК 0:1, Славија - Шајкаш 1:1, ТСК - Петроварадин 2:1, Младост - Фрушкогорац 1:0.

1. Нови Сад                 2      2      0      0      7:3    6

2. Младост                   2      2      0      0      4:0    6

3. Фр. партизан            2      1      1      0      6:1    4

4. ТСК                           2      1      1      0      3:2    4

5. Индекс                      2      1      0      1      5:4    3

6. Бачка                        2      1      0      1      5:5    3

7. Петровар.                2      1      0      1      3:3    3

8. Сириг                        2      1      0      1      2:2    3