Novosadska liga: Sudija udaren u gužvi

22.05.2018. 10:40 10:44

​​​​​​​Futog - TSK 1:2 (1:2) (prekinuto u 60. minutu)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Ardalić u 32. za Futog, a Stanković u 16. i 45. minutu za TSK. Žuti karton: Čepić (Futog). Crveni karton: Baračanin (Futog).

FUTOG: Savković, Baračanin, Stelkić, Ardalić, Kosić, Vukanac, Čepić, Topolić, Stevanovski, Beronja, Maleš.

TSK: Vojvodić, Knežević, Jelić, Varga, Stanković, Stojanović, Zukić, Savić, Samardžić (Zečević), Blanuša, Milosavljević.

Neslavno je završen meč u Futogu koji je prekinut u 60. minutu pri vođstvu gostiju. U 50. minutu sudija Tepić nije svirao očigledan jedanaesterac za domaće, već je loptu izvukao na ivicu kaznenog prostora. Što je već tada „raspalilo” vatru. Deset minuta kasnije na drugoj strani konstakt gostujućeg i domaćeg igrača okrakretisao je sudija Stefan Tepić za najstrožu kaznu.

Bila je to inicijalna kapisla da domaćin sa svih strana opkoli sudiju, koji je bio vređan i u gužvi udaren, pa nije želeo da nastavi meč već se uputio u svlačionicu. Do prekida Temerinci su poveli golom Stankovića. Rezultat je izjednačio Ardalić, a najbolji akter Vladimir Stanković drugi gol postigao je u prvom minutu nadoknade vremena, rezantnim udarcem sa 30 metara pogodio je pražnu mrežu istrčalog Savkovića.

M. Po.

Jedinstvo (G) - Petrovaradin 0:4 (0:1)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Subašić (Novi Sad), strelci: Stefanović u 39. Torbica u 65. Kokanović u 77. i Mudrić u 88. minutu. Žuti kartoni: Trninić (Jedinstvo), Bandić (Petrovaradin).

JEDINSTVO: R. Tepić, Trninić, Zorić, Đorđević, O. Tepić (Krmpot), Kovačević, Malinović, Pajić (Redžovski), Bubnjević, M. Tepić, Vitorac.

PETROVARADIN: S. Knežić, Torbica, Lazarević, Mitrović, Šarac, Momčilov, Bandić (Mudrić), N. Knežić, Stefanović, Kokanović, Ikonić (Gavrišić).

Držali su se domaći, odolevali skoro celo prvo poluvreme, a onda je Marko Stefanović otključao bravu iza leđa golmana Radoslava Tepića. U nastavku je ekipa Petrovaradina postigla još tri gola uz pogotke Miljana Torbice, Igora Kokanovića i rezerviste Nikole Mudrića stigla je do ubedljive pobede.

M. Po.

SirigNovi Sad 2:2 (1:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 250, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Jovanović u 36. (iz penala)  i Milovanović u 60. za Sirig, Krpović u 10. i Kalin u 81. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: Dekić, Jokić, Vasić (Sirig), Stakić, Bagaš, Ćirić, Grlica, Spiridonović, Kalin (Novi Sad).

SIRIG: Vidović 6, Jokić 7, Brežnjak 7, Grujičić 6, Vasić 7, Narančić 7, Dekić 7, Kuzmanović 6, Papak 6 (Ubiparip – ), Milovanović 7, Jovanović 8.

NOVI SAD: Bagaš 6, Stakić 7 (Kalin 7), Krpović 7, Svrkota 7, Mirić 6, Ćirić 6, Maksimović 7 (Stričević - ), Spiridonović 7, Stojanović 6, Bajić 6 (Stančić - ), Grlica 7.

Neizvestan meč u Sirigu, protkan borbenošću obe ekipe, gde su domaći priželjkivali pobedu za opstanak i mirniju završnicu trke, ali su greškom u finišu omogućili ‘’kanarincima’’ da kljucnu bod. Najlepši gol, postigao je Milan Krpović, udarcem levicom iskosa, uz pomoć stative, posle dodavanja Drage Maksimovića. Do odlaska na odmor Sirižani su uspeli da se vrate na kolosek, jer je Radojica Jovanović realizovao najstrožu kaznu. Iskusni ofanzivac, u 60. minutu, upisao je i asistenciju, prosledivši loptu do Aleksandra Milovanovića, dobro postavljenog kod druge stative – 2:1. Devet minuta pre kraja, Kuzmanović je vratio loptu ka golmanu, ali je rezervista gostiju Miroslav Kalin bio brži i skrojio remi. Sirižani su protestovali u 30. minutu, kada je lopta pogodila u ruku štopera Mirića, ali sudija Ćulum nije dosudio penal. Utisak je da je mogao mirne duše.

M. Menićanin

ŽSK - Tatra 4:3 (1:2)

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a, gledalaca 150, sudija: Dunja Vukčević (Novi Sad), strelci: matić u 15. Džambas u 46. i 65. i Klisara u 75. minutu za ŽSK, Buđik u 35. i 37. i Vučić u 55. minutu za Tatru. Žuti karton: Matić (ŽSK).

ŽSK: Kalajdžić 7, Kezija 7, Ćirin 7, Đurđić 7 (Mrđen), Tansić 7, Lazić 7, Kaurin 7 (Trninić 7), Damjanović 7, Matić 7 (Džambas 8), Klisara 7, Bogdanov 7.

TATRA: Musanj 7, Srnka (Klajić 7), Pavlović 7 (Jambrih ), Dražić 7, Samardžija 7, Perić 7, Vučić 7, Gadžić 7, Milićević 7 (Ožvat), Ćirić 7, Buđik 8.

Osvojili su Žabaljci zlata vredne bodove u susretu protiv lidera na tabeli Tatre iz Kisača. Susret je protekao u zanimljivoj igri gde se rezultat nije znalo do kraja a obeležili su ga dvostruki strelci Tihomir Džambas, a kod gostiju Martin Buđik.

P. Bundalo

Jedinstvo (R) - Šajkaš 3:0 (1:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Dimoski (Novi Sad), strelci: Đanković u 30. Filipović u 53. i Novičević u 90. minutu. Žuti kartoni: Pavkov, Karas (Šajkaš). Crveni kartoni: Trivunović (Jedinstvo), Radivojević (Šajkaš).

JEDINSTVO: Brojčin, Latinović 8, Dangubić 8, Stevanović 8, Filipović 8, Đekić 8, Đanković 8 (Bakić 7), Vućičević 8 (Stanar 7), Novičević 8, Zeljković 8 (Vidosavljević 7), Trivunović 7.

ŠAJKAŠ: Popin 7, Graorac 6, Pavkov 6, Gojkov 6, Šeguljski 6, Karas 6, Kotuljač 7, Malešević 6 (Pešić), Radivojević 6, Nikolaš 6, Panić 6.

Još jedna ubedljiva pobeda Rumenčana na putu ka baražu. Pre vodećeg gola domaći su se ispromašivali uz pogođenu prečku Đankovića. Isti igrač je na centaršut Trivunovića zahvatio loptu volejem i savladao solidnog Popina. Dva minuta pre poluvremena Novičević je srušen u kaznenom prostoru, a Đanković sa bele tačku prebacio gol. Prekid iz ugla bio je koban, gde je Pilipović pravovremeno odreagovao i pogodio mrežu.

U poslednjem minutu tačku na „i” na asistenciju najboljeg igrača utakmice Miroslava Đekića stavio je Novičević.

M. Po.

Omladinac - Veternik 5:2 (1:2)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Stojanović u 43. Pecelj u 60. (iz penala), Pilipović u 65. Živković u 67. i 83. za Omladinac, a Kovačević u 20. i Subašić u 37. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Ćurčić (Omladinac), Gašić (Veternik).

OMLADINAC: Zeljković, Savić, U. Tomić (Ćurčić), Pecelj, S. Topimić (Muratović), Pilipović, Grubješić, Makarić (Samardžić), Stojanović, Živković, Radović.

VETERNIK: Gligorijević, Malinović (Ninić), Relić (Havlović), Gašić, Šapić, Kovačević, Gvozden, Marković, Adamek (Starčević), Subašić, Nastić.

Iznenadili su momci trenera Gojka Perišića domaćina, uhvatili ga na dremežu, pa su golovima Aleksandra Kovačevića i Jova Subašića poveli sa dva gola razlike. Dva minuta pre kraja prvog dela Đorđe Stojanović uspeo je da smanji rezultat.

U nastavku su domaći svim silama pokušavali da dođu do promene rezultata, a to im je uspelo nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca uz strelca kapitena Bojana Pecelja. Do potpunog preokreta ekipa iz Stepanovičeva je stigla pet minuta kasnije. Mrežu Gligorijevića pogodio je Stojan Pilipović. Da domaći dođu do ubedljive pobede potrudio se veteran Vlado Živković sa dva gola.

M. Po.

Proleter - Sofeks 1:1 (0:1)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, gledalaca oko 150, sudija: Klajić (Bački Jarak), strelci: Lukaja u 90. za Proleter, a Obradović u 22. minutu za Sofeks. Žuti kartoni: Grujić, Krstić, Surdučki (Proleter), Kosić, Obradović, Sofranin (Sofeks).

PROLETER: Sakan 8, Čović 7, Malešeivć 7, Mrvičin 7, Džarić 7, M. Adžić 7 (Surdučki 6), Krstić 7, Šijački 6 (Grujić 6), Mitrović 7, Lukaja 7.

SOFEKS: Glišić 7, Lazić 7, Popadić 6, Karanović 6, Kosić 7, Obradović 8, Trifunović 7, Kitić 7, Mrđan 7, Sofranin 7, Ivković 6 (Marković 6).

Utakmica je protekla nervozno. Futožani su prvo došli do vođstva i imali još nekoliko idealnih prilika u prvom poluvremenu, međutim istakao se mladi golman Proletera Nikola Sakan hrabrim intervencijama. U samom finišu fudbaleri Proletera kreću na sve ili ništa i plod toga je gol Lukaje za remi.

Mora se naglasiti da su se gosti predstavili u dobrom izdanju Banoštorskoj publici.

D. Ob. - B. St.

Bačka - Fruškogorski partizan 2:2 (1:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Stojiljković (Novi Sad), strelci: Pantić u 7. Pavlov u 84. za Bačku, a Klincov u 51. i Mitić u 83. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Gelić, Du. Trivunović (Bačka), Klincov, Mitić, Babić (Fruškogorski partizan).

BAČKA: Ignjić 6, Dr. Trivunović 7, Vujović 7 (Janković 6), Dangubić 6, Pavlov 7, Pantić 7, Letić 6 (Radin 7), Marković 7, Ružić 7, Du. Trivunović 7, Gelić 7.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Milanov 6, Đukić 7, Misini 7, Makivić 6 (Iličić 7), Klincov 7, Babić  7, Vasiljev 6, Tomljanović 6 (Podraščanin 7, Milovanović 7, Mitić 7, Krstić 7.

M. Po.

Sirig - Novi Sad 2:2, Mladost - Vinogradar 3:0, Jedinstvo (R) - Šajkaš 3:0, Futog - TSK 0:3, Omladinac - Veternik 5:2, Jedinstvo (G) - Petrovaradin 0:4, Proleter - Sofeks 1:1, Bačka - Fruškogorski partizan 2:2, ŽSK - Tatra 4:3.

1. Tatra              31     20     8      3      73:22        68

2. Jedin. (R)       31     18     8      5      67:20        62

3. TSK                 31     18     8      5      69:24        62

4. Sofeks           31     18     5      8      80:42        59

5. Mladost          31     16     7      8      60:33        55

6. Omladinac     31     13     7      11     51:46        46

7. Petrovar.       31     12     9      10     54:44        45

8. Bačka              31     11     11     9      68:54        44