Novosadska liga: Revija golova kraj Sušare

08.05.2018. 12:54 12:59

​​​​​​​Sutjeska - Vinogradar  7:5 (3:3)

BAČKO  DOBRO POLJE: Igralište kraj Sušare, gledalaca 100, sudija: Kovać (Kanjiža). Strelci : Vuković u 19. 43 . i 53. Lopušina u 38.  Peković u 62, Pejić u 64. i 69. za Sutjesku,  a  Zavišić  u 16. Abidžić u 27. i 83, i Davidović  u 38. i 68. minutu za Vinogradar .

SUTJESKA: Gašović 7,(I. Bajić 7) Z. Bajić 7 , M. Bajić 7, Drinčić 8, Kostić 7, Delić 7, Lopušina 8, Peković 8, Dakić 7, Pejić 8, Vuković 9.

VINOGRADAR: Takaš 6, Aladžić  6, Paunović  6, Vasić  6, Kujundžić 7, Kaposta  6, Vojnić 7, Todorović  6,  Zavišić 8, Davidović 8, Abadžić 8.

Prava goleada na stadionu „Kraj Sušare“. Malobrojna publika je mogla da uživa. Gosti su poveli preko odličnog Zavišića. Ali je Vuković brzo vratio sve na početak svojim prvim golom. Gosti zatim su stekli dva gola prednosti, ali do kraja poluvremena opet je bilo nerešeno. U drugom delu domaći fuudbaleri su bili znatno bolji.

Jedinstvo (G) - TSK 0:2 (0:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Stojiljković (Novi Sad), strelci: Samardžić u 60. i Pupovac u 88. minutu. Žuti kartoni: Pupovac, Pantić (TSK).

JEDINSTVO: Ileš, Trninić, Zorić, O. Tepić, Kovačević, Malinović, M. Tepić, Vujanović, Krmpot, Gadžić.

TSK: Polić, Pantoš, Pantić, Varga, Milosavljević, Tomić, Zečević (Broćeta, Dragoljević), Stanković (Stojanović), Samardžić, Pupovac, Zukić.

Dok su imali snage domaći su uspevali da pariraju pretedentu za najviši plasman. U nastavku je Samardžić uspeo da nadmudri odbranu domaćina da bi dva minuta pre kraja Pupovac golom samo potvrdio pobedu.

M. Po.

Futog - Vinogradar 4:0 (prekinuto u 47. minutu)

FUTOG: FC „Petar Nikolić Dudija”, gledalaca 100, sudija: Lazarevski (Novi Sad), strelci: Vukanac u 7. i 39. Topolić u 10. i Rakočević u 36. minutu.

FUTOG: Ribić, Brnbota, Šarić, M. Beronja, Stelkić, Baračanin, Beker, Vukanac (Šobot), Rakočević, Topolić, Stevanovski.

VINOGRADAR: Elez, Benežan, Veselica, Topalović, Praštalo, Omčikus, Stojanović, Alimpijević, Bugarski.

U veoma bitnom meču za Futožane gosti iz Ledinaca došli su samo sa devetoricom igrača, pa su domaći u prvom delu postigli čak četiri gola. U nastavku su gosti na teren istrčali sa sedmoricom igrača, jer su zbog povreda u svlačionici ostali Topalović i Omčikus. U 47. minutu golman gostiju Nikola Elez se povredio i nakon lekarske intervencije nije mogao da nastavi meč, pa je sudija Tamara Lazarevski označila kraj utakmice.

M. Po.

Omladinac - Šajkaš 1:1 (0:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Stojanović u 77. za Omladinac, Kotuljač u 88. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Živojnov, Batar, Pecelj (Omladinac), Pavkov, Pantelić, Majurić (Šajkaš).

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Batar, Pecelj, Mirković, Pilipović, Živojnov (Samardžić), Makarić, Stojanović, Radović (Tomić), Tomčić.

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Pantelić, Dakić (Graorac), Majurić, Kotuljać, Karas (Švedić), Pavkov, Nikolaš, Panić.

U meču dostojnog vojvođanskog ranga podela bodova. Mada po šansama i prikazanoj igri su domaći bili bliži pobedi.

U prvom delu domaći su propustili nekoliko prilika preko Makarića i Mirkovića u dva navrata i uz pogođenu prečku Tomčića. Na drugoj strani ekipa iz Kovilja je preko Kotuljača ozbiljno pripretila. U nastavku je domaćin uspeo da dođe do vođstva lepim golom Stojanovića. Kada se činilo da će domaćin ostvojiti ceo plen, Kotuljač je u nameri da centrira na iznenađenje svih, a i golmana Zeljkovića pogodio mrežu za remi.

M. Po.

Mladost - Novi Sad 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sduija: Marković (Veternik), strelac: Lazović u 85. minutu. Žuti kartoni: Kaurin (Mladost), Grlica, Spiridonović, Sapundžić (Novi Sad).

MLADOST: Ivanišević 7, Paunić 7, Lazović 8, Stajić 8, Dragojlović 7, Novković 7 (Babić 7), Papić 8, Janjić 8, Novaković 7, Kaurin 7 (Stojčić 7).

NOVI SAD: Jovanović 7, Krpović 7, Čirić 7, Svrkota 7, Milić 7, Bajić 7, Grlica 7 (Sapundžić 7), Spiridonović 7, Stančić 7, Stojanović 7, Maksimović 7.

Mladost se dobro namučila protiv čvrste ekipe Novog Sada. U prvom poluvremenu dve prilike domaćih i jedna gostiju u 24. minutu. Vitanović je sa 10 metara pogidio desnu stativu spolja. Dva minuta pre kraja Janić se majstorski oslobodio dvojice igrača, ali je šutirao pravo u Jovanovića.

U nadoknadi prvog poluvremena gosti su propustili jednu priliku posle trećeg kornera Stojanovića u gužvi pred golom Ivaniševića Stajić je blokirao šut Stojčića. Gol odluke pao je u 85. minutu, Vitanović je na centru prevario dvojicu igrača gostiju dao for Lazoviću koji je spretno sproveo loptu ispod istrčalog Jovanovića.

D. Ivanić

Tatra - Fruškogorski partizan 6:0 (5:0)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Gadžić u 4, Kljajić u 9. i 65. Buđik u 15. 19. i 40. minutu.

TATRA: Munjaš, Srnka, Jambrih, Berić, Samardžija, Novaković, Buđik, Gadžić (Ožvat), Dražić, Klajić, Stojaković.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Iličić, Delić, Krstić, Tomljanović, Vasiljev, Čergić, Vučković, Ilić.

Lider je ekipi iz Bukovca koja je na meč došla samo sa osam igrača uspeo da da pola tuceta golova. Već u prvom poluvremenu pet puta se zatresla mreža Dejana Iličića. Seriju je golom otvorio Boris Gadžić, Dejan Kljajić se dva puta upisao u strelce, dok je najraspoloženiji za realizaciju bio Martin Buđik sa tri postignuta gola.

M. Po.

Proleter - Veternik 2:0 (1:0)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, gledalaca oko 150, sudija: Dimovski (Novi Sad), strelci: Gašparević u 4. Lukaja u 70. minutu. Žuti kartoni: Jeremić, M. Adžić (Proleter), Šapić, Nastić (Veternik).

PROLETER: Sakan 7, Čović 7, N. Krstić 7, Mrvičin 7, Jeremić 8, Džarić 7, M. Adžić 7, S. Krstić 7, Gašparević 7 (Radišković), Surdučki 7 (Hadžić), Lukaja 8.

VETERNIK: Gligorijević 6, Jovanović 6 (Starčević), Todorović 6, Đurica 6, Šapić 7, Kovačević 7, Malinović 7, Gvozden 6 (Halilović), Marković 6, Adamek 6, Nastić 6.

Rutinskom igrom fudbaleri Proletera osvojili su vrlo važne borbe za opstanak i pomak na tabeli. Od prvog trenutka znali su šta žele protiv podmlađene ekipe Veternika, pa rezultat ni jednog momenta nije dolazilo u pitanju. Već na početku utkamicu u listu strelaca se upisao Željko Gašparević. Tačku na vrlo važnu utakmicu za domaćina stavio je golgeter Rade Lukaja u samom finišu utakmice.

D. Ob-B. Starčević

Bačka - Petrovaradin 2:0 (2:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Kljajić (Bački Jarak), strelac: Letić u 27. i 32. minutu. Žuti kartoni: J. Trivunović (Bačka), Gavrišić, Mudrić (Petrovaradin).

BAČKA: Ignjić 8, D. Trivunović 7, LJ. Trivunović 7 (Jakovljević 7), Vujović 7, Pavlov 7, Cvijić 7, Letić 8 (Marković 7), Petrović 7, Soldat 7, Gelić 7 (Ćulibrk 7), Dangubić 7.

PETROVARADIN: Rankov 7, Knežić 7, Šavija 7, Čović 7, Tatić 7, Lazarević 7, Gavrišić 7, Bandić 7, Mudrić 7, Kokanović 6, Torbica 7 (Todorović 7).

Na početku meča inicijativa domaćih, ali su šanse nakon kontranapada bile pred golom raspoloženog Ignjića. Prilike su imali Kokanović i Mudrić, ali je golman Bačke smelim intervencijama sprečio najgore.  Po starom pravilu kazna je goste stigla preko najboljeg aktera Letića koji je savladao Rankova. Pet minuta kasnije isti igrač je iz solo prodora prevario odbranu i postigao gol.

U finišu prvog dela odlični sudija Kljajić pokazao je na najstrožu kaznu, ali je kapiten domaćih Pavlov šutirao preko gola. M. Po.

Jedinstvo (R) - Sirig 2:0 (1:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Štumpf (Novi Sad), strelci: Novičević u 9. i Bakić u 63. minutu. Žuti kartoni: Stanar, Stevanović, Filipović (Jedinstvo), Jokić, Narandžić (Sirig).

JEDINSTVO: Brojčin, Dangubić 8, Stanar 7 (Marić 7), Stevanović 8, Filipović 8, Đekić 7, Trivunović 7, Vućičević 8, Novičević 8, Zeljković 7 (Đanković 7), Stamenković - (Bakić 8).

SIRIG: Vidović 7, Jokić 7 (Grubović 6), Đekić 6, Brežnjak 6, Narandžić 7, Papak 6 (Perišić 6), Kuzmanović 7, Milovanović 6, Vujanović 6, Jovanović 7, Grujčić 6 (Ubiparip 6).

Rumenčani ni za pedalj ne posustaju u borbi za viši plasman. Dominirali su tokom meča, a već u uvodnim minutima lepim golom Novičevića krunisali su igru. Do poluvremena inicijativa je bila na strani domaćih, ali bez prave prilike za povećanje rezultata.

U nastavku ulaskom Bakića Rumenčani su kidisali ka golu Vidovića, pa je nakon duplog pasa sa Novičevićem, Bakić odličnu igru krunisao retko viđenim golom, mada je do kraja moglo doći još do kojeg gola uz pogođenu stativu Đankovića i dve propuštene prilike Bakića.      M. Po.

ŽSK - Sofeks 0:1 (0:1)

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a, gledalaca oko 150, sudija Pavićević (Novi Sad), strelac: Mrđen 10. minutu. Žuti kartoni: Tanasić, Marić, Damjanović, Kaurin (ŽSK), Lazić, Popadić (Sofeks).

ŽSK: Kalajdžič 7, Kezija 7, Osadkovski (Trninić 7), Dimić (Brkić 7), Tanasić 7, Marić 7, Bogdanov 6, Damjanović 7, Matić 6, Klisara 6, Kaurin 6 (Ćirin).

SOFEKS: Glišić 8, Lazić 7, Popadić 7, Karanović 7, Škrbić 7, Kovačević 7, Obradović 7, Radin 6 (Đurikin), Mrđen 8, Sofranin 6, Trifunović 6 (Marković).

Mnogo truda i želje uložili su Žabaljci u susretu protiv favorizovanih Futožana, ali uzalud, jer su se spretniji i srećniji gosti na kraju radovali. Gol odluke je delo najboljeg igrača ove utakmice, Petra Mrđena. Razočarenje igrača i gledalaca je na kraju bilo usmereno na suđenje Danila Pavićevića, pa je stadion u Žablju morao da napusti uz pratnju policije.

P. Bundalo

Mladost - Novi Sad 1:0, Jedinstvo (R) - Sirig 2:0, Futog - Vinogradar 4:0, Omladinac - Šajkaš 1:1, Jedinstvo (G) - TSK 0:2, Proleter - Veternik 2:0, Bačka - Petrovaradin 2:0, ŽSK - Sofeks 0:1, Tatra - Fruškogorski partizan 6:0.

1. Tatra                    29     20     7      2      68:16        67

2. Sofeks                 29     18     4      7      76:37        58

3. Jedinst. (R)           29     16     8      5      58:18        56

4. TSK                        29     16     8      5      63:24        56

5. Mladost                 29     15     7      7      57:32        52

6. Omladinac            29     12     7      10     46:41        43

7. Novi Sad               29     11     8      10     50:51        41

8. Bačka                      29     10     10     9      62:49        40