108.4794

Новосадска лига: Судија ударен у гужви

22.05.2018. 10:40 10:44

​​​​​​​Футог - ТСК 1:2 (1:2) (прекинуто у 60. минуту)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Ардалић у 32. за Футог, а Станковић у 16. и 45. минуту за ТСК. Жути картон: Чепић (Футог). Црвени картон: Барачанин (Футог).

ФУТОГ: Савковић, Барачанин, Стелкић, Ардалић, Косић, Вуканац, Чепић, Тополић, Стевановски, Бероња, Малеш.

ТСК: Војводић, Кнежевић, Јелић, Варга, Станковић, Стојановић, Зукић, Савић, Самарџић (Зечевић), Блануша, Милосављевић.

Неславно је завршен меч у Футогу који је прекинут у 60. минуту при вођству гостију. У 50. минуту судија Тепић није свирао очигледан једанаестерац за домаће, већ је лопту извукао на ивицу казненог простора. Што је већ тада „распалило” ватру. Десет минута касније на другој страни констакт гостујућег и домаћег играча окракретисао је судија Стефан Тепић за најстрожу казну.

Била је то иницијална каписла да домаћин са свих страна опколи судију, који је био вређан и у гужви ударен, па није желео да настави меч већ се упутио у свлачионицу. До прекида Темеринци су повели голом Станковића. Резултат је изједначио Ардалић, а најбољи актер Владимир Станковић други гол постигао је у првом минуту надокнаде времена, резантним ударцем са 30 метара погодио је пражну мрежу истрчалог Савковића.

М. По.

Јединство (Г) - Петроварадин 0:4 (0:1)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Субашић (Нови Сад), стрелци: Стефановић у 39. Торбица у 65. Кокановић у 77. и Мудрић у 88. минуту. Жути картони: Трнинић (Јединство), Бандић (Петроварадин).

ЈЕДИНСТВО: Р. Тепић, Трнинић, Зорић, Ђорђевић, О. Тепић (Крмпот), Ковачевић, Малиновић, Пајић (Реџовски), Бубњевић, М. Тепић, Виторац.

ПЕТРОВАРАДИН: С. Кнежић, Торбица, Лазаревић, Митровић, Шарац, Момчилов, Бандић (Мудрић), Н. Кнежић, Стефановић, Кокановић, Иконић (Гавришић).

Држали су се домаћи, одолевали скоро цело прво полувреме, а онда је Марко Стефановић откључао браву иза леђа голмана Радослава Тепића. У наставку је екипа Петроварадина постигла још три гола уз поготке Миљана Торбице, Игора Кокановића и резервисте Николе Мудрића стигла је до убедљиве победе.

М. По.

СиригНови Сад 2:2 (1:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 250, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Јовановић у 36. (из пенала)  и Миловановић у 60. за Сириг, Крповић у 10. и Калин у 81. минуту за Нови Сад. Жути картони: Декић, Јокић, Васић (Сириг), Стакић, Багаш, Ћирић, Грлица, Спиридоновић, Калин (Нови Сад).

СИРИГ: Видовић 6, Јокић 7, Брежњак 7, Грујичић 6, Васић 7, Наранчић 7, Декић 7, Кузмановић 6, Папак 6 (Убипарип – ), Миловановић 7, Јовановић 8.

НОВИ САД: Багаш 6, Стакић 7 (Калин 7), Крповић 7, Свркота 7, Мирић 6, Ћирић 6, Максимовић 7 (Стричевић - ), Спиридоновић 7, Стојановић 6, Бајић 6 (Станчић - ), Грлица 7.

Неизвестан меч у Сиригу, проткан борбеношћу обе екипе, где су домаћи прижељкивали победу за опстанак и мирнију завршницу трке, али су грешком у финишу омогућили ‘’канаринцима’’ да кљуцну бод. Најлепши гол, постигао је Милан Крповић, ударцем левицом искоса, уз помоћ стативе, после додавања Драге Максимовића. До одласка на одмор Сирижани су успели да се врате на колосек, јер је Радојица Јовановић реализовао најстрожу казну. Искусни офанзивац, у 60. минуту, уписао је и асистенцију, проследивши лопту до Александра Миловановића, добро постављеног код друге стативе – 2:1. Девет минута пре краја, Кузмановић је вратио лопту ка голману, али је резервиста гостију Мирослав Калин био бржи и скројио реми. Сирижани су протестовали у 30. минуту, када је лопта погодила у руку штопера Мирића, али судија Ћулум није досудио пенал. Утисак је да је могао мирне душе.

М. Менићанин

ЖСК - Татра 4:3 (1:2)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца 150, судија: Дуња Вукчевић (Нови Сад), стрелци: матић у 15. Џамбас у 46. и 65. и Клисара у 75. минуту за ЖСК, Буђик у 35. и 37. и Вучић у 55. минуту за Татру. Жути картон: Матић (ЖСК).

ЖСК: Калајџић 7, Кезија 7, Ћирин 7, Ђурђић 7 (Мрђен), Тансић 7, Лазић 7, Каурин 7 (Трнинић 7), Дамјановић 7, Матић 7 (Џамбас 8), Клисара 7, Богданов 7.

ТАТРА: Мусањ 7, Срнка (Клајић 7), Павловић 7 (Јамбрих ), Дражић 7, Самарџија 7, Перић 7, Вучић 7, Гаџић 7, Милићевић 7 (Ожват), Ћирић 7, Буђик 8.

Освојили су Жабаљци злата вредне бодове у сусрету против лидера на табели Татре из Кисача. Сусрет је протекао у занимљивој игри где се резултат није знало до краја а обележили су га двоструки стрелци Тихомир Џамбас, а код гостију Мартин Буђик.

П. Бундало

Јединство (Р) - Шајкаш 3:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Ђанковић у 30. Филиповић у 53. и Новичевић у 90. минуту. Жути картони: Павков, Карас (Шајкаш). Црвени картони: Тривуновић (Јединство), Радивојевић (Шајкаш).

ЈЕДИНСТВО: Бројчин, Латиновић 8, Дангубић 8, Стевановић 8, Филиповић 8, Ђекић 8, Ђанковић 8 (Бакић 7), Вућичевић 8 (Станар 7), Новичевић 8, Зељковић 8 (Видосављевић 7), Тривуновић 7.

ШАЈКАШ: Попин 7, Граорац 6, Павков 6, Гојков 6, Шегуљски 6, Карас 6, Котуљач 7, Малешевић 6 (Пешић), Радивојевић 6, Николаш 6, Панић 6.

Још једна убедљива победа Руменчана на путу ка баражу. Пре водећег гола домаћи су се испромашивали уз погођену пречку Ђанковића. Исти играч је на центаршут Тривуновића захватио лопту волејем и савладао солидног Попина. Два минута пре полувремена Новичевић је срушен у казненом простору, а Ђанковић са беле тачку пребацио гол. Прекид из угла био је кобан, где је Пилиповић правовремено одреаговао и погодио мрежу.

У последњем минуту тачку на „и” на асистенцију најбољег играча утакмице Мирослава Ђекића ставио је Новичевић.

М. По.

Омладинац - Ветерник 5:2 (1:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Стојановић у 43. Пецељ у 60. (из пенала), Пилиповић у 65. Живковић у 67. и 83. за Омладинац, а Ковачевић у 20. и Субашић у 37. минуту за Ветерник. Жути картони: Ћурчић (Омладинац), Гашић (Ветерник).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, У. Томић (Ћурчић), Пецељ, С. Топимић (Муратовић), Пилиповић, Грубјешић, Макарић (Самарџић), Стојановић, Живковић, Радовић.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Малиновић (Нинић), Релић (Хавловић), Гашић, Шапић, Ковачевић, Гвозден, Марковић, Адамек (Старчевић), Субашић, Настић.

Изненадили су момци тренера Гојка Перишића домаћина, ухватили га на дремежу, па су головима Александра Ковачевића и Јова Субашића повели са два гола разлике. Два минута пре краја првог дела Ђорђе Стојановић успео је да смањи резултат.

У наставку су домаћи свим силама покушавали да дођу до промене резултата, а то им је успело након оправдано досуђеног једанаестерца уз стрелца капитена Бојана Пецеља. До потпуног преокрета екипа из Степановичева је стигла пет минута касније. Мрежу Глигоријевића погодио је Стојан Пилиповић. Да домаћи дођу до убедљиве победе потрудио се ветеран Владо Живковић са два гола.

М. По.

Пролетер - Софекс 1:1 (0:1)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 150, судија: Клајић (Бачки Јарак), стрелци: Лукаја у 90. за Пролетер, а Обрадовић у 22. минуту за Софекс. Жути картони: Грујић, Крстић, Сурдучки (Пролетер), Косић, Обрадовић, Софранин (Софекс).

ПРОЛЕТЕР: Сакан 8, Човић 7, Малешеивћ 7, Мрвичин 7, Џарић 7, М. Аџић 7 (Сурдучки 6), Крстић 7, Шијачки 6 (Грујић 6), Митровић 7, Лукаја 7.

СОФЕКС: Глишић 7, Лазић 7, Попадић 6, Карановић 6, Косић 7, Обрадовић 8, Трифуновић 7, Китић 7, Мрђан 7, Софранин 7, Ивковић 6 (Марковић 6).

Утакмица је протекла нервозно. Футожани су прво дошли до вођства и имали још неколико идеалних прилика у првом полувремену, међутим истакао се млади голман Пролетера Никола Сакан храбрим интервенцијама. У самом финишу фудбалери Пролетера крећу на све или ништа и плод тога је гол Лукаје за реми.

Мора се нагласити да су се гости представили у добром издању Баношторској публици.

Д. Об. - Б. Ст.

Бачка - Фрушкогорски партизан 2:2 (1:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Стојиљковић (Нови Сад), стрелци: Пантић у 7. Павлов у 84. за Бачку, а Клинцов у 51. и Митић у 83. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Гелић, Ду. Тривуновић (Бачка), Клинцов, Митић, Бабић (Фрушкогорски партизан).

БАЧКА: Игњић 6, Др. Тривуновић 7, Вујовић 7 (Јанковић 6), Дангубић 6, Павлов 7, Пантић 7, Летић 6 (Радин 7), Марковић 7, Ружић 7, Ду. Тривуновић 7, Гелић 7.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов 6, Ђукић 7, Мисини 7, Макивић 6 (Иличић 7), Клинцов 7, Бабић  7, Васиљев 6, Томљановић 6 (Подрашчанин 7, Миловановић 7, Митић 7, Крстић 7.

М. По.

Сириг - Нови Сад 2:2, Младост - Виноградар 3:0, Јединство (Р) - Шајкаш 3:0, Футог - ТСК 0:3, Омладинац - Ветерник 5:2, Јединство (Г) - Петроварадин 0:4, Пролетер - Софекс 1:1, Бачка - Фрушкогорски партизан 2:2, ЖСК - Татра 4:3.

1. Татра              31     20     8      3      73:22        68

2. Једин. (Р)       31     18     8      5      67:20        62

3. ТСК                 31     18     8      5      69:24        62

4. Софекс           31     18     5      8      80:42        59

5. Младост          31     16     7      8      60:33        55

6. Омладинац     31     13     7      11     51:46        46

7. Петровар.       31     12     9      10     54:44        45

8. Бачка              31     11     11     9      68:54        44