Novosadska liga: Rumenčani nastavili žetvu bodova

23.04.2019. 09:18 09:20
Izvor: Momenat sa utakmice između Jedinstva i Indeksa, foto: FK Jedinstvo

​​​​​​​Jedinstvo - Indeks 2:0 (0:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Pekić u 60. i Rodić u 92. minutu. Žuti kartoni: Berić (Jedinstvo), Senderak, Kiš (Indeks).

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Stanar, Stamenković (Bakić), Gadžić, Pekić, Mitrović (Stojanović), Đekić, Ćetković, Stričević, Šodić (Rodić).

INDEKS: Subašić, Kisić, Kovačević, R. Knežević, Vuković, Senderak, Ribar (Ostojić), Kiš, Zvekan (Đukanović), Nađ, B. Kneževć (Varga).

Ekipa Jedinstva nastavila je sa žetvom bodova ovoga proleća. U prvom delu obe ekipe prikazale su dopadljiv fudbal, ali se igra odvijala između dva šesnaesterca bez pravih prilika.  Na početku drugog dela „studenti” su imali lepu priliku da dođu do vođstva, ali je Kosturanov bio na visini zadatka.

Bravu odbrane odlične ekipe Indeksa otključao je udarcem za fudbalske udžbenike Jovan Pekić. Sve dileme oko konačnog pobednika rešio je rezervista Slavko Rodić u drugom minutu sudijske nadoknade.

M. Po.

Bačka - Novi Sad 4:4 (2:3)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 250, sudija: Grmuša (Petrovaradin), strelci: Marković u 9. Du. Trivunović u 18. 50. (iz penala) i 73. za Bačku, a Rosić u 10. i 24. Bakoš u 38. i Milovanović u 67. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: LJ. Trivunović (Bačka), Ilić, Stakić (Novi Sad).

BAČKA: Lišić, M. Marković, LJ. Trivunović (M. Trivunović), Dejanović, Vujović, Rogić, Petrović (Janković), P. Marković, Bagić, D. Trivunović (Soldat).

NOVI SAD: Romić, Vujić (Stakić), Popadić, Ilić, Kremenović, Dermanović (Jovanović), Ignjić, Simić, Rosić, Milovanović, Bakoš (Kovačević).

Odavno u Đurđevu nije viđena revija golova, pa su gledaoci i pored nerešenog ishoda zadovoljno napustili igralište. Domaći su već u 9. minutu došli do prednosti nakon nabačene lopte iz kornera Predrag Marković je bio neumoljiv. Čim su krenuli sa centra „kanarinci” su uzleteli. Na pas Aleksandra Ignjića najbolji strelac Novog Sada Srđan Rosić je matirao Lišića. Potom je Rosić s penala promašio gol.

Tri minuta kasnije najbolji akter meča Dušan Trivunović uspeo je da donese prednost domaćinu. Iskupio se Rosić za neiskorišćeni kazneni udarac, pa je na pas Milovanovića po drugi put savladao Lišića. Bilo je izuzetno uzbudljivo i u nastavku meča. Domaći su uspeli da poravnaju rezultat, sa penala, ali su Novosađanio ponovo poveli, Milovanović je pogodio sam ugao.  Međutim najbolji akter meča Dušan Trivunović, je svojim trećim pogotkom uspeo da izjednači.

M. Po.

ŽSKFruškogorac 3:2 (1:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 200. Sudija: Ćulum (Šajkaš). Strelci: Kaurin u 21, Tošić u 88, Ninković u 89. za ŽSK. a Jevtić u 35, Popović u 68. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Ćirin, Damjanović, Markov, Tanasić, Tošić (ŽSK). a Perović, Glišić, Popović, Karać, Lalić, Starovlah, Trivunčić (Fruškogorac). Crveni karton: Tošić u 90. minutu ŽSK.

ŽSK: Savanović 7, Zeljko 7, Ćirin 7, Damjanović 7 (Matić 8), Tanasić 8, Džambas 7 (Marić 7), Markov 7, Ninković 8, Bogdanov 7, Klisara 7, Kaurin 7 (Tošić 8).

FRUŠKOGORAC: Lalić 6, Karać 6, Majkić (Vlasojević 6), Kuruzović 6, Malešević 6, Popović 7 (Baba), Jevtić 7, Starovlah 6, Spasojević 6, Glišić 6, Lukić 6.

Tek u trećem pokušaju ovog proleća na svom stadionu u neverovatnoj završnici u kojoj je sudija Jovan Ćulum pokazao 12 žutih i jedan crveni karton, Žabaljci su uspeli da stignu do pobede nad gostima iz Sremske Kamenice. Domaćin je golom Bože Kaurina prvi stigao do prednosti, da bi gosti do poluvremenaizjednačili, a strelac je bio Milojko Jevtić.

U nastavku gosti preko Gorana Popovića dolaze do prednosti, da bi u završnici Petar Tošić i Miloš Ninković doneli pobedu domaćinu.

P. Bundalo

Fruškogorski partizanTSK 0:1 (0:1)

BUKOVAC: Igralište Frupkogorskog partizana, gledalaca 300, sudija: Stojić (Novi Sad). Strelac: Rosić u 44. minutu. Žuti kartoni: D. Dević, V. Dević, Klincov, Kantar, M. Babić (Fruškogorski partizan), Ristić, Brežjak, Blanuša (TSK). Crveni karton: M. Babić (Fruškogorski partizan, dva žuta).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Roganović, Klincov, M. Babić, V. Dević, Podraščanin (Makivić), Vuković, Čergić (Grubišić), Ilić (A. Babić), Kantar.

TSK: Dovedan, Ristić, Kosić, Nikolić (Brežjak), Varga, Lukić, Pavlović, Đukić, Rosić, Pupovac, Zečević (Blanuša).

Kad neće, onda neće. Domaći su u svemu nadigrali goste u derbiju, ali da postignu gol nikako nisu mogli. Imali su šanse. Temerinci su poveli u 44. minutu izuzetnim golom Marka Rosića. On je dobio loptu na nekih dvadeset metara od gola, snažno šutirao i ona se našla u mreži Vulina. Nekoliko sekundi posle toga, odlični sudija Uroš Stojić dosudio je jedanaesterac za crno – bele, lopti je prišao Miroslav Klincov, ali je pogodio desnu stativu. Crno – beli su mnogo bolje zaigrali u drugom delu i prosto gospodarili terenom, a onda je Marko Babić (78. minut) dobio drugi žuti karton. Domaći su i dalje atakovali na gol iskusnog Davora Dovedana, ali nisu uspeli da pogode mrežu.       M. Pavlović

Miletić - Mladost 0:6 (0:6)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Vučković u 7. i 69. Mijić u 14. Renić u 23. Živojnov u 29. i Vučić u 38. minutu.

MILETIĆ: Slavnić, Jojaart, Pavlović, Janković, Banjac, Lišić, Rogić, T. Trivunović, N. Trivunović, Bagić, M. Trivunović (Mir. Trivunović).

MLADOST: A. Slijepčević, Stajić, L. Slijepčević, Barać, Gačeša, Mijić (Nešković), Janić, Vučković, Renić (Popin), ŽivOjnov, Vučić.

Razigrani gosti sa pola tuceta golova u mreži Slavnića završili su posao. Goleadu je započeo Vučković, a završio Vučić. U nastavku nije se desilo ništa vredno pomena.

D. Ivanić

Šajkaš - Petrovaradin 1:0 (0:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelac: Panić u 74. minutu. Žuti kartoni: Karas, Gojkov (Šajkaš), Kovačevć, Surdučki, Lalić (Petrovaradin).

ŠAJKAŠ: Petković, Karas, Zaov, Gojkov, Pantelić, Graorac, Kotuljač, Stanković (Pavkov), Igračev (Živanov), Nikolaš, Panić (Šeguljski).

PETROVARADIN: Sakan, Gardinovački, Matić, Džarić, Lalić, Surdučki, Mudrić (Šimulija), Kokanović, Ikonić, Kovačvić (Doroslovački), Šarac (Šavija).

Posle verike borbe domaći su golom Stevana Panića došli do vrednih bodova. Bilo je očito dsa su oba tima igrala pod pritiskom „moranja”. U takvom odnosu snaga na terenu bolje su se snašli Koviljčani.

M. Po.

Jedinstvo - Indeks 2:0, Bačka - Novi Sad 4:4, Omladinac - Sirig 0:2, Fruškogorski partizan - TSK 0:1, Miletić - Mladost 0:6, ŽSK - Fruškogorac 3:2, Šajkaš - Petrovaradin 1:0. Slobodna je bila Slavija.

1. Mladost         20     14     6      0      55:15        48

2. TSK                20     13     6      1      42:15        45

3. Novi Sad       19     13     4      2      49:17        43

4. Fr. partizan  20     11     3      6      42:24        36

5. Jedinstvo      19     7      7      5      35:21        28

6. Bačka              19     7      7      5      25:23        28

7. Indeks           20     6      9      5      21:18        27

8. Fruškog.        20     7      5      8      36:33        26