Novosadska liga: Lider prikočio u Kovilju

12.04.2019. 09:37 09:40
Izvor: Momenat sa utakmice u Kovilju, foto: D. Ivanić

​​​​​​​Šajkaš – Mladost 3:3 (2:1)

KOVILJ: Igralište u Adi., gledalaca 200. Sudija: Ćulum (Šajkaš). Strelci: Stanković u 5. i 23. i Igračev u 53. za Šajkaš, a Renić u 30. Graorac (autogol) u 65. i Vučiću 72. Minutu za Mladost. Žuti kartoni: Gojkov, Rulić, Karas, Igračev (Šajkaš), Zorić, Slijepčević, Gaćeša (Mladost). Crveni kartoni: Igračev (Šajkaš), Sljepčević (Mladost).

ŠAJKAŠ: Petković 6, Karas 6, Zaov 6, Gojkov 6, Rulić 6, Graorac 6 (Pantelić), Kotuljač 7, Stanković 8 (Malešević), Igračev 6, Nikolaš 6, Pantić 6 (Dakić).

MLADOST: S. Popin 6, Stajić 6, Gaćeša 6, Slijepčević 6, Barać 6 (Vučković), Zorić 6, Mijić 6, Vučić 7, Kaurin 6 (Živojinov), Renić 8, N. Popin 6.

U Kovilju je odigrana utakmica za fudbalske sladokusce, prevazišla stepen takmičenja. Lider je diktirao igru, a  domaćin je iz kontrana pada tražio priliku. Iz takvih akcija imali su momci trenera Dušana Švedića  prednost  golovima dva Stankovića i Igračeva ali su uporni „Bistričani“ uspeli da dođu do izjednačenja, a u finišu imali prilike da odnesu ceo plen, na veliku radost domaćina ,a tugu gostiju što nisu uspeli da naprave potpuni preokret. Sudija Jovan Ćulum iz igre je zbog parnih kartona pre vremena u svlačionicu poslao u 72 minutu Luku Slijepčevića a tri minuta kasnije  Živana Igračeva pa su rivali kraj meča dočekali sa desetoricom.

D. Ivanić

Petrovaradin Fruškogorac 3:2 (3:0)

PETROVARADIN: Petrovaradina, gledalaca 100. Sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelci. Šarac u 17. (iz penala), Kokanović u 24. i Popović u 40. za Petrovaradin, Varničić u 47. (iz penala) i Jevtić u 90. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Momčilov i Pavlov (Petrovaradin).

PETROVARADIN: Sakan, Tatić, Lazarević, Džarić, Surdučki, Momčilov, Šarac, Doroslovački (Pavlov), Popović (Ikonić), Šimulija (Mitrović), Kokanović.

FRUŠKOGORAC: Ranisavljević, Karać, Čović (Baba), Perović, Majkić, Popović (Starovlah), Jevtić, Glišić, Lukić (Jokić), Varničić, Pećić.

Duel komšija pripao je ekipi Petrovaradina. Na početku meča Kameničani su propustili dve lepe prilike od kojih je ona Lukića bila stopostotna. Kazna za promašaje stigla je iz kaznenog udarca uz strelca iskusnog Šarca. Predvođeni raspoloženim Kokanovićem strelcem drugog i asistentom kod trećeg domaći su do poluvremena stigli do ubedljive prednosti.

Na samom početku drugog dela Varničić je sa bele tačke smanjio rezultat. Od tog trenutka gosti su sve karte bacili u napad stvorili nekoliko prilika od kojih je u poslednjem minutu Jeftić iskoristio da smanji rezultat.

M. Po.

Fruškogorski partizanSirig 2:0 (0:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca: 100, sudija: Čobanov (Rumenka). Strelac: Vuković u 84. i 85. minutu. Žuti kartoni: D. Dević i Delić (Fruškogorski partizan), Dražić (Sirig).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Roganović, Makivić, Klincov (Podraščanin), Kantar, V. Dević, Dulić, Vuković, Grubišić (Đurđević), Ilić.

SIRIG: Miščević, Grujičić (Milovanović), Jelić (Brešnjak), Petrović (Vulić), Narančić, Dražić, Radovanović, Misini, Ferati, Vujanović, Pavlović.

Fudbaleri Fruškogorskog partizana, posle dva uzastopna poraza, uspeli su da osvoje nova tri boda i ostanu u vrhu tabele. Slavili su crno – beli sasvim zasluženo, jer su u drugom delu utakmice igrali onako kako se od njih očekuje. Imali su nekoliko izuzetnih šanski, ali lopta je prolazila tik pored stative, ili se našla u rukama odličnog golmana Miloša Miščevića. Napadali su domaći i posle dva izuzetna centaršuta Vladimira Devića, odnosno Luke Dulić, u 84. i 85. minutu na mestu se našao Vladimir Vuković i pogodio mrežu Sirižana. Međutim, imali su i Sirižani svoje delove u igri, ali stameni Zoran Roganović je dobro „čistio“ pred golom Vulina, koji je branio povređen, jer je udario u stativu i ostao na golu do kraja.

Inače, utakmica je bila prilično tvrda i u nekim trenucima rastrzana, ali može da se podvede pod interesantnu i napetu.

M. Pavlović

ŽSK - TSK 1:5 (0:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a gledalaca oko 200. Sudija: Grahovac (Novi Sad). Strelci: Tošić u 46. za ŽSK; a Kosić u 45, Pavlović u 47. Pupovac u 70. (iz penala), Nedeljković u 77. i Samardžić u 80. minutu za TSK. Žuti kartoni: Kalajdžić, Đurđić, Damjanović, Ninković, Klisara ŽSK; Rosić, Samardžić TSK.

ŽSK: Kalajdžić 5, Zeljko 6 (Trninić), Ćirin 6, Đurđić 6, Tanasić 6, Damjanović 5, Markov 6, Topić 5 (Tošić 6), Ninković 5, Klisara 6, Kaurin 5 (Matić).

TSK: Vojvodić 7, Ristić 7, Kosić 7, Pavlović 7, Varga 7, Lukić 7, Nedeljković 7 (Samardžić), Đukić 7, Rosić 7 (Broćeta), Pupovac 8, Zečević 8 (Nikolić 7).

Prštalo je u susretu komšija u kojem su Temerinci na kraju stigli do ubedljive pobede.

P. Bundalo

OmladinacJedinstvo 2:3 (1:1)

STEPANOVIĆEVO:  Igralište Omladinca, gledalaca 100. Sudija  Štumpf (Novi Sad). Strelci. S. Pilipović u 9. i 66. za Omladinac. Gadžić u 39. i 78. i Pekić u 55. za Jedinstvo. Žuti kartoni: Batar (Omladinac), Vučićević (Jedinstvo).

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Batar, Maksimović, Mirković, Tomčić, Đ. Stojanović, M. Stojanović (Makarić), Đurić, S. Pilipović (Uvaček), Đuričić ( Jovanović).

JEDINSTVO: Kosturanov, Đekić, Pekić (Bakić), Berić, Rodić, Šodić (Vučićević), Stamenković (Radin), Gadžić, Stričević, Ćetković, Stanar.

Ekipa Omladinca pružila je žestok otpor odličnim Rumenčanima koji su morali da ulože maksimum truda i zalaganja da dođu do pobede. Potpuno neočekivano domaćin je došao do prednosti. Slobodan udarac odlično je izveo Stojan Pilipović, lopta je zakačila igrača u zidu ,prevarila Kosturanova. Napadali su gosti u talasima i do poluvremena  uspeli da golom Gadžića izjednače.

I u nastavku je posed lopte i igra bila na strani momaka trenera  Vladimira Šponje koji su golom Pekića došli do rezultatskog preokreta. Da meč do kraja bude neizvestan potrudio se u jeku ofanzive gostiju Stojan Pilipović za izjednačenje. Smogli su snage gosti da drugim golom najboljeg pojedinca Borisa Gadžića dođu do nove prednosti koju su uspeli da sačuvaju i odnesu bodove.

M. Po.

BačkaIndeks 1:1 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledaalaca 100. Sudija: Stojić (Novi Sad). Strelci Du. Trivunović u 66. (iz penala) za Bačku, a Banjac u 79. minutu za Indeks. Žuti kartoni: Bagić, Du. Trivunović, Soldat (Bačka). Zvekan, Ribar, Vuković, Ostojić (Indeks).

BAČKA: Lišić 7, Dr.Trivunović 8, LJ.Trivunović 7, Dejanović 7, Vujović 7, Rogić 7 (M.Trivunović 7). Petrović 7, Gelić 7, Marković 7, Bagić 7 (Du.Trivunović 7, Janković -), Sodat 7.

INDEKS: Subašić 7, Kisić 7, Ostojić 7, R. Knežević 7, Vuković 7, Senderak 7, Zvekan 7, Ribar 7 ( B. Knežević 7), Banjac 8, Nađ 7 (Kiš 7), Čičić 7 (Varga 7).

Gosti su na početku diktirali tempo, ali bez prave prilike. U nastavku je u kaznenom prostoru „studenata“ oboren Petrović, a odlični sudija Stojić pokazao je na belu tačku. Siguran sa penaltika bio je Dušan Trivunović. Da novosađani izjednače potrudio se  Petar Banjac.

M. Po.

Bačka - Indeks 1:1, Omladinac - Jedinstvo 2:3, Fruškogorski partizan - Sirig 2:0, Miletić - Slavija 0:3, ŽSK - TSK 1:5, Šajkaš - Mladost 3:3, Petrovaradin - Fruškogorac 3:2. Slobodan je bio Novi Sad.

1. Mladost           18     12     6      0      46:15        42

2. Novi Sad         17     12     3      2      42:12        39

3. TSK                  18     11     6      1      34:14        39

4. Fr. part.         18     11     2      5      42:23        35

5. Bačka              17     7      6      4      21:16        27

6. Indeks           18     5      9      4      20:16        24

7. Fruškog.        18     6      5      7      32:30        23

8. Jedinstvo      17     5      7      5      30:21        22