Новосадска лига: Руменчани наставили жетву бодова

23.04.2019. 09:18 09:20
Извор: Моменат са утакмице између Јединства и Индекса, фото: ФК Јединство

​​​​​​​Јединство - Индекс 2:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Пекић у 60. и Родић у 92. минуту. Жути картони: Берић (Јединство), Сендерак, Киш (Индекс).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Станар, Стаменковић (Бакић), Гаџић, Пекић, Митровић (Стојановић), Ђекић, Ћетковић, Стричевић, Шодић (Родић).

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Ковачевић, Р. Кнежевић, Вуковић, Сендерак, Рибар (Остојић), Киш, Звекан (Ђукановић), Нађ, Б. Кнежевћ (Варга).

Екипа Јединства наставила је са жетвом бодова овога пролећа. У првом делу обе екипе приказале су допадљив фудбал, али се игра одвијала између два шеснаестерца без правих прилика.  На почетку другог дела „студенти” су имали лепу прилику да дођу до вођства, али је Костуранов био на висини задатка.

Браву одбране одличне екипе Индекса откључао је ударцем за фудбалске уџбенике Јован Пекић. Све дилеме око коначног победника решио је резервиста Славко Родић у другом минуту судијске надокнаде.

М. По.

Бачка - Нови Сад 4:4 (2:3)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 250, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Марковић у 9. Ду. Тривуновић у 18. 50. (из пенала) и 73. за Бачку, а Росић у 10. и 24. Бакош у 38. и Миловановић у 67. минуту за Нови Сад. Жути картони: Љ. Тривуновић (Бачка), Илић, Стакић (Нови Сад).

БАЧКА: Лишић, М. Марковић, Љ. Тривуновић (М. Тривуновић), Дејановић, Вујовић, Рогић, Петровић (Јанковић), П. Марковић, Багић, Д. Тривуновић (Солдат).

НОВИ САД: Ромић, Вујић (Стакић), Попадић, Илић, Кременовић, Дермановић (Јовановић), Игњић, Симић, Росић, Миловановић, Бакош (Ковачевић).

Одавно у Ђурђеву није виђена ревија голова, па су гледаоци и поред нерешеног исхода задовољно напустили игралиште. Домаћи су већ у 9. минуту дошли до предности након набачене лопте из корнера Предраг Марковић је био неумољив. Чим су кренули са центра „канаринци” су узлетели. На пас Александра Игњића најбољи стрелац Новог Сада Срђан Росић је матирао Лишића. Потом је Росић с пенала промашио гол.

Три минута касније најбољи актер меча Душан Тривуновић успео је да донесе предност домаћину. Искупио се Росић за неискоришћени казнени ударац, па је на пас Миловановића по други пут савладао Лишића. Било је изузетно узбудљиво и у наставку меча. Домаћи су успели да поравнају резултат, са пенала, али су Новосађанио поново повели, Миловановић је погодио сам угао.  Међутим најбољи актер меча Душан Тривуновић, је својим трећим поготком успео да изједначи.

М. По.

ЖСКФрушкогорац 3:2 (1:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 200. Судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Каурин у 21, Тошић у 88, Нинковић у 89. за ЖСК. а Јевтић у 35, Поповић у 68. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Ћирин, Дамјановић, Марков, Танасић, Тошић (ЖСК). а Перовић, Глишић, Поповић, Караћ, Лалић, Старовлах, Тривунчић (Фрушкогорац). Црвени картон: Тошић у 90. минуту ЖСК.

ЖСК: Савановић 7, Зељко 7, Ћирин 7, Дамјановић 7 (Матић 8), Танасић 8, Џамбас 7 (Марић 7), Марков 7, Нинковић 8, Богданов 7, Клисара 7, Каурин 7 (Тошић 8).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић 6, Караћ 6, Мајкић (Власојевић 6), Курузовић 6, Малешевић 6, Поповић 7 (Баба), Јевтић 7, Старовлах 6, Спасојевић 6, Глишић 6, Лукић 6.

Тек у трећем покушају овог пролећа на свом стадиону у невероватној завршници у којој је судија Јован Ћулум показао 12 жутих и један црвени картон, Жабаљци су успели да стигну до победе над гостима из Сремске Каменице. Домаћин је голом Боже Каурина први стигао до предности, да би гости до полувременаизједначили, а стрелац је био Милојко Јевтић.

У наставку гости преко Горана Поповића долазе до предности, да би у завршници Петар Тошић и Милош Нинковић донели победу домаћину.

П. Бундало

Фрушкогорски партизанТСК 0:1 (0:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрупкогорског партизана, гледалаца 300, судија: Стојић (Нови Сад). Стрелац: Росић у 44. минуту. Жути картони: Д. Девић, В. Девић, Клинцов, Кантар, М. Бабић (Фрушкогорски партизан), Ристић, Брежјак, Блануша (ТСК). Црвени картон: М. Бабић (Фрушкогорски партизан, два жута).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Рогановић, Клинцов, М. Бабић, В. Девић, Подрашчанин (Макивић), Вуковић, Чергић (Грубишић), Илић (А. Бабић), Кантар.

ТСК: Доведан, Ристић, Косић, Николић (Брежјак), Варга, Лукић, Павловић, Ђукић, Росић, Пуповац, Зечевић (Блануша).

Кад неће, онда неће. Домаћи су у свему надиграли госте у дербију, али да постигну гол никако нису могли. Имали су шансе. Темеринци су повели у 44. минуту изузетним голом Марка Росића. Он је добио лопту на неких двадесет метара од гола, снажно шутирао и она се нашла у мрежи Вулина. Неколико секунди после тога, одлични судија Урош Стојић досудио је једанаестерац за црно – беле, лопти је пришао Мирослав Клинцов, али је погодио десну стативу. Црно – бели су много боље заиграли у другом делу и просто господарили тереном, а онда је Марко Бабић (78. минут) добио други жути картон. Домаћи су и даље атаковали на гол искусног Давора Доведана, али нису успели да погоде мрежу.       М. Павловић

Милетић - Младост 0:6 (0:6)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Вучковић у 7. и 69. Мијић у 14. Ренић у 23. Живојнов у 29. и Вучић у 38. минуту.

МИЛЕТИЋ: Славнић, Јојаарт, Павловић, Јанковић, Бањац, Лишић, Рогић, Т. Тривуновић, Н. Тривуновић, Багић, М. Тривуновић (Мир. Тривуновић).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић, Стајић, Л. Слијепчевић, Бараћ, Гачеша, Мијић (Нешковић), Јанић, Вучковић, Ренић (Попин), ЖивОјнов, Вучић.

Разиграни гости са пола туцета голова у мрежи Славнића завршили су посао. Голеаду је започео Вучковић, а завршио Вучић. У наставку није се десило ништа вредно помена.

Д. Иванић

Шајкаш - Петроварадин 1:0 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелац: Панић у 74. минуту. Жути картони: Карас, Гојков (Шајкаш), Ковачевћ, Сурдучки, Лалић (Петроварадин).

ШАЈКАШ: Петковић, Карас, Заов, Гојков, Пантелић, Граорац, Котуљач, Станковић (Павков), Играчев (Живанов), Николаш, Панић (Шегуљски).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Гардиновачки, Матић, Џарић, Лалић, Сурдучки, Мудрић (Шимулија), Кокановић, Иконић, Ковачвић (Дорословачки), Шарац (Шавија).

После верике борбе домаћи су голом Стевана Панића дошли до вредних бодова. Било је очито дса су оба тима играла под притиском „морања”. У таквом односу снага на терену боље су се снашли Ковиљчани.

М. По.

Јединство - Индекс 2:0, Бачка - Нови Сад 4:4, Омладинац - Сириг 0:2, Фрушкогорски партизан - ТСК 0:1, Милетић - Младост 0:6, ЖСК - Фрушкогорац 3:2, Шајкаш - Петроварадин 1:0. Слободна је била Славија.

1. Младост         20     14     6      0      55:15        48

2. ТСК                20     13     6      1      42:15        45

3. Нови Сад       19     13     4      2      49:17        43

4. Фр. партизан  20     11     3      6      42:24        36

5. Јединство      19     7      7      5      35:21        28

6. Бачка              19     7      7      5      25:23        28

7. Индекс           20     6      9      5      21:18        27

8. Фрушког.        20     7      5      8      36:33        26