NOVOSADSKA LIGA Rumenčani bolji od „kanarinaca”

30.04.2019. 11:07 11:11
Izvor: D. Ivanić

Proteklog vikenda odigrane su utakmice u okviru 21. Kola Novosadske lige i postignuti su sledeći razultati:

Novi Sad - Jedinstvo 0:2 (0:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 300, sudija: Pjevac (Temerin), strelci: Pekić u 38. i Mitrović u 63. minutu. Žuti kartoni: Simić (Novi Sad), Berić, Pekić, Rodić (Jedinstvo).

NOVI SAD: Romić, Papović, Popadić, Ilić, Kremenović, Suvajdžić, Ignjić, Milovanovć (Jovanović), Rosić, Simić, Bakoš (Vujić).

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Stanar (Marić), Stojanović, Stamenković (Radin), Gadžić, Pekić, Mitrović (Kitić), Džekić, Ćetković, Rodić.

Po veoma lošem vremenu i pravom pljusku u derbiju su se gosti iz Rumenke bolje snašli, odneli su bodove.  Na početku utakmice domaći su preko Simića imali priliku, ali je golman Kosturanov uspeo da otkloni opasnost. U 22. minutu domaćini su žućno protestvovali tražili su najstrožu kaznu, ali je sudija Pjevac pokazao da se igra nastavi. U 38. minutu iskosa s desne strane centaršut je uputio Stamenković, a na drugoj stativi našao se Pekić i pogodio mrežu.

Propustili su „kanarinci” dve izgledne šanse preko Rosića i Smića koji je sa samo nekoliko metara uputio loptu kraj gola. Da se na kraju gosti raduju potvrdio je nakon solo prodora Mitrović.

M. Po.

Sirig – Bačka (Đ) 3:2 (2:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 120, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Ferati u 3. i 45 (iz penala), Radovanović u 68. za Sirig, Bagić u 25. i Gelić u 85. za Bačku, žuti kartoni: Vasić, Dekić (Sirig), Gelić, M. Marković, P. Marković (Bačka).

SIRIG: Miščević 6,5, Dekić 6,5, Jelić 7, Vasić 7,5, Narančić 6,5, Dražić 7, Radovanović 7,5, Novaković 7 (Misini - ), Ferati 8, Vujanović 7,5, Papak 7,5 (Brežnjak - ).

BAČKA (Đ): Lišić 7,5, M. Marković 6,5, Dejanović 6,5, Vujović 7 (Balog 7,5), Petrović 7, P. Marković 6,5, Bagić 7,5, Gelić 7,5, Du. Trivunović 7, Dr. Trivunović 6,5, Soldat 6 (Rogić 6,5).

Za dobru predstavu, neophodni su raspoloženi akteri, a upravo to su bili Sirižani i vrlo dobri gosti iz Đurđeva. Dvostruki strelac Edin Ferati, potvrdio je sjajnu formu, pa su domaći, pod vođstvom trenera Dragana Miškovića, nastavili seriju odličnih prolećnih rezultata i već premašili broj bodova osvojen jesenas. Od pet postignutih golova, najlepši je viđen u 25. minutu, kada je Nebojša Bagić, igrač gostiju, topovskim udarcem pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

M. Men.

Mladost - Fruškogorski partizan 2:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Mijić u 19. i Popin u 64. minutu.

MLADOST: Slijepčević 7, Stajić 7, Gaćeša 7, Barać 7, Mijić 7 (Nešković 7), Zorić 7 (Novaković 7), Vučković 7, Popin 7, Kaurin 7, Vučić 7, Stanišić 8.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Jokić 7, Bulatović 6, Roganović 6, Drakulić 6, Klincov 6 (Vulin 6), Podraščanin 6, Babić 6, Grumšić 7, Čergić 6, Đorđević 6 (Simović 6), Kantar 6.

U 19. minutu Stajić je nabacioloptu s desne strane, a Popin je produžio do Mijića koji je sa 16 metara pogodio desni gornji ugao. Imali su i gosti nekoliko kontranapada u 30. minutu šutirao je Roganović, lopta je prošla tik pored leve stative. U nastavku kiša i  tamni oblaci poremetili su ighru, pa su uključeni i reflektori.  U 65. minutu Novković je izveo korner sa leve strane kod prve stative, a  Popin je bio najviše i glavom smestio loptu pod prečku.    D. Ivanić

Slavija - Omladinac 2:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 50, sudija: Jeftić (Budisava), strelac: Grubović u 67. i 75. minutu. Žuti kartoni: Galić (Slavija), Makarić (Omladinac).

SLAVIJA: Čavić, Vučković (Ždero), Stajić, Okiljević, Radanović, Gajić, Ubiparip, Galić, Grubović (Dimitrov), Ćulić (Gligorić), Žakula.

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Batar (Perduh), Pecelj, Vujičić, Makarić (Tomčić), Stojanović, Biričić, Đurić, S. Pilipović, Jovanović, Abramović.

U derbiju začelja Salajčani su golovima kapitena Grubovića došli do vredne pobede. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu prvi je pripretio Stojan Pilipović, ali je mreža domaćih ostala netaknuta. Istakao se i golman Zeljković odbranivši neugodne udarce, ali su ipak Salajčani stigli do vođstva. Na nabačenu loptu uklizao je Grubović i savladao Zeljkovića. I drugi gol postignut je na istovetan način i ponovo je koban po goste bio Grubović.    M. Po.

Petrovaradin - ŽSK 3:1 (2:1)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Šarac u 32. Šimulija u 36. i Šavija u 85. za Petrovaradin, a Ninković u 30. minutu za ŽSK. Žuti karton: Momčilov, Lazarević, Šarac (Petrovaradin), Topić, Markov, Đurđić, Marić (ŽSK).

PETROVARADIN: Sakan, Tatić, Lazarević, Džarić (Lalić), Doroslovački (Šavija), Momčilov, Gardinovački, Surdučki, Šimulija (Pavlov), Kokanović, Šarac.

ŽSK: Savanović, Markov (Marić), Ćirin, Đurđić (Popržen), Tanasić, Damjanović, Topić, Ninković, Bogdanov, Klisara, Kaurin (Zeljko).

I drugi derbi u borbi za očuvanje statusa pripao je domaćinu. Nije dobro počelo za ekipu Petrovaradina, jer su gosti nakon prekida golom Ninkovića poveli. Nije dugo trajala radost ekipe iz Žablja, jer je nakon udarca sa ugla Doroslovačkog iskusni Šarac na drugoj stativi loptu  zahvatio glavom i savladao Savanovića. Četiri minuta kasnije domaći su stigli dopotpunog rezultatskog preokreta, a za vođstvo se potrudio Šimulija.

Kokanović u 80. minutu, nije iskoristio najstrožu kaznu, uputio je udarac pored gola. Pet minuta pre kraja rezervista Šavija je golom rešio sve dileme oko pobednika za vredne bodove za opstanak.

M. Po.

Indeks - Šajkaš 3:0 (0:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Vuković u 70. Banjac u 74. i Stojanović u 90. minutu. Žuti kartoni: Vuković, Ostojić (Indeks), Rulić, Kotuljač, Zaov (Šajkaš).

INDEKS: Subašić, Kisić, Kovačević, Vuković, Senderak, B. Knežević (Vukašinović),  Zvekan (Stojanović), Ostojić, Đukanović, Banjac, Nađ (Varga).

ŠAJKAŠ: Petković, Gojkov, Zaov (Šeguljski), Rulić, Pantelić, Majurić, Kotuljač, Graorac, Stanković (Pavkov), Nikolaš, Živanov (Malešević).

Ekipa iz Kovilja pružila je žestok otpor domaćinu, pogotovo u prvih 45. minuta kada se igra odvijala između dva šesnaesterca.  Nastavak je u potpunosti pripao momcima trener Grujića koji su atakovali na gol Petkovića koji je savladan u 70. minutu. Prekid je izveo Banjac, a na odbijenu loptu od odbrane gostiju natrčao je Vuković i Petković je bio savladan.

Četiri minuta kasnije odličnu loptu upućenu od Vukašinovića, najbolji strelac Indeksa Banjac pretvorio je u novi gol za povećanje rezultata. Imali su gosti samo jednu priliku da barem postignu počasni gol, ali je stamena odbana na čelu sa Subašićem uspela da otkloni opasnost. Da domaći dođu do ubedljive pobede potrudio se na idealan pas Ostojića Stojanović.         M. Kovačević

Indeks - Šajkaš 3:0, Petrovaradin - ŽSK 3:1, Fruškogorac - Miletić 10:0, Mladost - Fruškogorski partizan 2:0, Slavija - Omladinac 2:0, Sirig - Bačka 3:2, Novi Sad - Jedinstvo 0:2. Slobodan je tim: TSK.