Međuopštinska liga Srem: Žakula za slavlje Obrežana

25.10.2017. 10:53 10:58
Izvor: Ekipa Graničara iz Obreža, foto: Privatna arhiva

Graničar (O) - Zeka Buljubaša 1:0 (1:0)

OBREŽ: Stadion Graničara, gledalaca 120, sudija Radić (Irig). Strelac: Žakula u 29. minutu. Crveni kartoni: Simić, i trener Siniša Aćimović (Zeka Buljubaša).

GRANIČAR: Petković 7, Miličević 7,  Mitrović 7, Živić 7, S. Jovanović 6 (M. D. Nikolić 7), M. R. Nikolić 7, Žakula 7 (Lisulov 7), Devrnja 7, Naumov 6 (Crnković 7), Rakić 7, M. Živanović 7.

ZEKA BULJUBAŠA: Ivić 6, M. Begović 6, Kopunović 6 (Pavlović 6), Marko Belovuković 6, Simić 6, U. Nikolić 6, U. Begović 6 (Martinović 6), Petrić 6, D. Belovuković 6, Đonlić 7, Turudić 6.

Domaćini su stvorili više šansi, a postigli su samo jedan gol, i zasluženo slavili protiv gostiju iz Ravnja, koji su celu utakmicu odigrali nekako prgavo i u svađi.

D. Orlović

Polet - Fruška gora 5:0 (0:0)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar).Strelci: Delibos u 48, R. Kesić u 55. i 80, Todorović u 58. i Poljak u 82. minutu. Žuti kartoni: Ružičić, Pejović, Starac (Polet), Dejanović, V. Samaryija, Knežević, Anđelić, Grubješić, Borović (Fruška gora).

POLET: Branislav Ćalić 8, Milić 7, Poljak 8 (Lazarević 6), Draganić 8, Delibos 8, Ružičić 8, Bakić 7, Pejović 8, Jović  7 (R. Kesić 8), Todorović 7, Kalezić  7 (Starac 6).

FRUŠKA GORA: Gojković 5, Knežević 6, Trnić 6, Dejanović 5, V. Samardžija 6, Mušicki 6, Mijajlović 6 (Ljubinković), Anđelić 6, Borović 6, Grubješić 6 (N. Samaryija), Janjić 7.

Utakmica, sa mnogo, uzbudljivih, trenutaka. Domaćini zasluženo ubedljivo slavili. A, poveli su tek u drugom poluvremenu, kada je Delibos posle kornera bio najspretniji pred golom gostiju. Radovan Kesić, dva puta, Todorović i Poljak su odbijene lopte i vraćali u mrežu, iznenađenog golmana Gojkovića.

B. Rađenović

Donji Petrovci - Hajduk (V) 4:3 (3:1)

DONJI PETROVCI: Igralište Donjih Petrovaca, gledalaca 200, sudija Zečević (Irig). Strelci: Popović u 13, Jakšić u 29, Čvorkov u 41. i Miljković u 75. minutu.za Donje Petrovce, Vejnović u 33. (iz penala) i 64. i Đ. Hrček u 65. za Hajduk. Žuti karton: Đorđević (Hajduk).

DONJI PETROVCI: Vidanović 7 (Ivanović 6), Jovanović 7, Putica 7, Jorgić 7, Popović 7, Jakšić 7,  Čvorkov 8, Nedimović 7, Miljković 7 (Oparušić 7), Šaša 7, Dinić 7 (Krstić 7).

HAJDUK: Mitrović 8, Đorđević 7, S. Hrček 8, Radovanović 7, Petrović 7, U. Bošnjaković 7, Gvero 7 (Bolić), Vejnović 9, Jurošević 7 (Đ. Hrček 7), Arbić 7, Perić 7.

U, veoma dinamičnoj igri, domaćin, ostvario planiranu pobedu.U 41. minutu viđen je retko lep, i efektan gol, Boška Čvorkova, nekadašnjeg igrača Zemuna. On je opalio po lopti sa nešto više od 20 metera. I lopta je završila u samim rašljama. Golman gostiju Mitrović, nije stigao, ni da trepne.

G. Zakić

Bikić Do - Donji Srem 0:2 (0:1)

BIKIĆ DO: Stadion Bikić Dola, gledalaca 100, sudija Kulić (Sremska Mitrovica). Strelci: M. Ilić u 25. i Nenadov u 47. minutu. Žuti karton: Tepšić (Bikić Dol).

BIKIĆ DO: Bugarski 7, Tepšić 6 (Vranov 6), Kekić 5, Nedić 6, Basrak 8, Subić 6, Kladušić 6 (Kurbalija), Utvić 6, Jovičić 6, Dobrić 5, Ristić 5.

DONJI SREM: Bašić 7, Nenadov 7, Panić 7,  Božić 7, Mitrović 7 (Čavić), Miličević 7, Radivojević 7, M. Ilić 7, Gmizić 7, Dinčić 7 ( Nikolić), Babić 7.

Gosti, iz Pećinaca, su iznenadili,  veoma dobrom igrom. Već, dugo vremena, nije igrao, tako, neko, dobro u Bikić Dolu. M. Ilić, je postigao, gol, posle solo prodora, od sredine igrališta, a Nenadov, je matirao Bugarkog glavom sa pet metara, posle idealnog nabacivanja.

D. Hnatko

Sloga (Č) - Graničar (K) 5:1 (3:1)

ČALMA: Stadion Sloge, gledalaca 50, sudija  Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Panić u 3, 12, 56. i 79. i Maričić u 30. za Slogu, a  Gombar u 82. minutu (iz penala) za Graničar.

SLOGA: R. Pejaković, Plavšić, Topić, Antonić, Vidović (Arambašić), Bogosavljević, R. Maričić (Slavko Kekić), Cvjetić, Sekulić, Babić, Panić.

GRANIČAR: Zečević, Dejan Pečenica, Konjević, Gombar, Barić, A. Simić, Šojić, Savić.

Izvanrednu igru, domaćina, ukrasio je golovina Panić.A, gosti, su bili emoćni, jer su doputovali sa samo osam igrača, i tako igrali celu utakmicu.

G. Malešević

Brestač - Sloboda 4:1 (2:1)

BRESTAČ: Stadion Brestača, gledalaca 75, sudija Ipač (Maradik).Strelci: D. Kovačević u 8, Balaban u 43. i 82. i Inajetović u 66. za Brestač, a V. Kovačević u 38. minutu (autogl) za Slobodu. Žuti kartoni: Svilar (Brestač), Radojčić, Lučić, A. Tomić, S.Tomić, Milanović, Bogdanović (Sloboda).

BRESTAČ: Mladenović 7, M. Jovičić 6, Drpa 6, Bošković 7, V. Kovačević 7, D. Kovačević 8, Stojkovski 8 (Cvetković 7), Svilar 8, Vučković  (J. Jovičić), Balaban 9 (Belić 8), Inajatović 9.

SLOBODA: Bogdanović 6, Ivanović 7, Šulaja 6, Stojnić 6, Lučić 6, Ristanović 6, A. Tomić 7, Milanović 7, Žegarac 7, S. Tomić 6 (Petković 6), Radojčić 6.

Dobra utakmica, u kojoj su, domaćini, imali stalnu inicijativu, ali domaći strelci nisu mogli pogoditi mežu odličnog golmana gostiju Bogdanovića više od četiri puta. Izvanredan gol je postigao, Inajetović u 66. minutu iz slobodnog udarca sa više od 20 metara. To je bilo 3:1.

I samo je još, Balaban, uspeo da se upiše u listu strelaca, drugi put, u ovom meču, i to je bilo sve od domaćina.

D. Bracanović

Napredak (Ž) - Mitros 3:0 (0:0)

ŽARKOVAC: Stadion  Napretka, gledalaca 120, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Katić u 50, Ljubinković u 55. i Madacki u 86. minutu.

NAPREDAK: Krnić -, Madacki 8, Sekulić 8, Jović 7 (Katić 7), Savić 7, Pazarski 7 (S. Miljković),    Ljubinković 8, Tica 7, Stojić 7, Devrnja 7, Vujević 7 (Topić).

MITROS: Stajčić 9, Jakovljević 6, Babić 6, Santovac 6, Vladisavljević 6, Panić 6, Aćimović 5 (Vukotić 6), Karolić 6 ( Makitanović), Cerovac 7 (Bilić 6), Simjanovski 5, Nikolić 6.

Na poznatom žarkovačkom igralištu „bonbonjeri“, golman gostiju, Aleksandar Stajčić, izvrsnim i čudesnim intervenijama i odbranama, spasao je svoj tim težeg poraza. Čak, je u prom poluvremu, odrbanio Tici penal. Inače, žarkovačka, mašinerija, i ovog puta je pokazala koliko dobro zna da igra fudbal i pobeda nije izostala. Samo je trebala  biti ubedljivija.

N. Miljković

Fruškogorac - Mladost (B) 2:1 (0:0)

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 300, sudija Radivojević (Bačinci). Strelci: Ž. Đorić u 64. (iz penala) i Bojanić u 90. za Fruškogorac, a Prljić u 52. minutu .za Mladost. Žuti kartoni: Bogosavac, Ž. Đorić (Fruškogorac), Jovanović, Arsenović (Mladost).

FRUŠKOGORAC: Vuković 6, N. Trnić 7, Mladenović 6, M. Trnić 7, I. Đorić 7,  Bogosavac 6, Dušan Grabić 7, Đukić 6 (Gajić 6), Ž. Đorić 7, Bojanić 7.

MLADOST: Delić 7, Arsenović 6, Čikić 6, Jovanović 7, Vukin 7 (Stojisavljević), Prljić 7, Lilić 6, Obradov 6, Marković 7, Božičković 6,  Putnik 6 (V. Jugović).

Domaćani su bili bolji rival taman za jedan gol. A, gosti, su ipak, prvi poveli.Prljić je iskoristio smušenost u domaćoj odbrani. Ž. Đorić je poravnao rezultat iz penala. Predhodno je srušen Mladenović, kada je bio u prilici da postigne gol.I onda u poslednjim sekundama susreta domaćini dolaze do zaslužene pobede. Bojanić odbijenu loptu od prečke, samo, vraća u mrežu gostiju.

B. Trnić

MANĐELOS: Fruškogorac - Mladost (B) 2:1, BRESTAČ: Brestač -Sloboda 4:1, NOVI KARLOVCI: Polet - Fruška gora 5:0, BIKIĆ DO: Bikić Dol - Donji Srem 0:2, OBREŽ: Graničar - Zeka Buljubaša 1:0, DONJI PETROVCI: Doni Petrovci - Hajduk (V) 4:3, ŽARKOVAC: Napredak - Mitros 3:0, ČALMA: Sloga - Graničar (K) 5:1.

1. Napr. (Ž)               10     8      1      1      28:8  25

2. D. Petr.                  10     7      1      2      31:9  22

3. Mlad. (B)                10     6      2      2      21:12        20

4. Graničar (O)          10     7      0      3      17:15        21

5. Polet                      10     6      1      3      25:11        19

6. Fruškog.                 10     6      1      3      18:16        19

7. Brestač                  10     5      1      4      17:26        16

8. Sloga (Č)                10     5      0      5      20:18        15