Међуопштинска лига Срем: Жакула за славље Обрежана

25.10.2017. 10:53 10:58
Извор: Екипа Граничара из Обрежа, фото: Приватна архива

Граничар (О) - Зека Буљубаша 1:0 (1:0)

ОБРЕЖ: Стадион Граничара, гледалаца 120, судија Радић (Ириг). Стрелац: Жакула у 29. минуту. Црвени картони: Симић, и тренер Синиша Аћимовић (Зека Буљубаша).

ГРАНИЧАР: Петковић 7, Миличевић 7,  Митровић 7, Живић 7, С. Јовановић 6 (М. Д. Николић 7), М. Р. Николић 7, Жакула 7 (Лисулов 7), Деврња 7, Наумов 6 (Црнковић 7), Ракић 7, М. Живановић 7.

ЗЕКА БУЉУБАША: Ивић 6, М. Беговић 6, Копуновић 6 (Павловић 6), Марко Беловуковић 6, Симић 6, У. Николић 6, У. Беговић 6 (Мартиновић 6), Петрић 6, Д. Беловуковић 6, Ђонлић 7, Турудић 6.

Домаћини су створили више шанси, а постигли су само један гол, и заслужено славили против гостију из Равња, који су целу утакмицу одиграли некако пргаво и у свађи.

Д. Орловић

Полет - Фрушка гора 5:0 (0:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија Павловић (Огар).Стрелци: Делибос у 48, Р. Кесић у 55. и 80, Тодоровић у 58. и Пољак у 82. минуту. Жути картони: Ружичић, Пејовић, Старац (Полет), Дејановић, В. Samaryija, Кнежевић, Анђелић, Грубјешић, Боровић (Фрушка гора).

ПОЛЕТ: Бранислав Ћалић 8, Милић 7, Пољак 8 (Лазаревић 6), Драганић 8, Делибос 8, Ружичић 8, Бакић 7, Пејовић 8, Јовић  7 (Р. Кесић 8), Тодоровић 7, Калезић  7 (Старац 6).

ФРУШКА ГОРА: Гојковић 5, Кнежевић 6, Трнић 6, Дејановић 5, В. Самарџија 6, Мушицки 6, Мијајловић 6 (Љубинковић), Анђелић 6, Боровић 6, Грубјешић 6 (Н. Samaryija), Јањић 7.

Утакмица, са много, узбудљивих, тренутака. Домаћини заслужено убедљиво славили. А, повели су тек у другом полувремену, када је Делибос после корнера био најспретнији пред голом гостију. Радован Кесић, два пута, Тодоровић и Пољак су одбијене лопте и враћали у мрежу, изненађеног голмана Гојковића.

Б. Рађеновић

Доњи Петровци - Хајдук (В) 4:3 (3:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 200, судија Зечевић (Ириг). Стрелци: Поповић у 13, Јакшић у 29, Чворков у 41. и Миљковић у 75. минуту.за Доње Петровце, Вејновић у 33. (из пенала) и 64. и Ђ. Хрчек у 65. за Хајдук. Жути картон: Ђорђевић (Хајдук).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Видановић 7 (Ивановић 6), Јовановић 7, Путица 7, Јоргић 7, Поповић 7, Јакшић 7,  Чворков 8, Недимовић 7, Миљковић 7 (Опарушић 7), Шаша 7, Динић 7 (Крстић 7).

ХАЈДУК: Митровић 8, Ђорђевић 7, С. Хрчек 8, Радовановић 7, Петровић 7, У. Бошњаковић 7, Гверо 7 (Болић), Вејновић 9, Јурошевић 7 (Ђ. Хрчек 7), Арбић 7, Перић 7.

У, веома динамичној игри, домаћин, остварио планирану победу.У 41. минуту виђен је ретко леп, и ефектан гол, Бошка Чворкова, некадашњег играча Земуна. Он је опалио по лопти са нешто више од 20 метера. И лопта је завршила у самим рашљама. Голман гостију Митровић, није стигао, ни да трепне.

Г. Закић

Бикић До - Доњи Срем 0:2 (0:1)

БИКИЋ ДО: Стадион Бикић Дола, гледалаца 100, судија Кулић (Сремска Митровица). Стрелци: М. Илић у 25. и Ненадов у 47. минуту. Жути картон: Тепшић (Бикић Дол).

БИКИЋ ДО: Бугарски 7, Тепшић 6 (Вранов 6), Кекић 5, Недић 6, Басрак 8, Субић 6, Кладушић 6 (Курбалија), Утвић 6, Јовичић 6, Добрић 5, Ристић 5.

ДОЊИ СРЕМ: Башић 7, Ненадов 7, Панић 7,  Божић 7, Митровић 7 (Чавић), Миличевић 7, Радивојевић 7, М. Илић 7, Гмизић 7, Динчић 7 ( Николић), Бабић 7.

Гости, из Пећинаца, су изненадили,  веома добром игром. Већ, дуго времена, није играо, тако, неко, добро у Бикић Долу. М. Илић, је постигао, гол, после соло продора, од средине игралишта, а Ненадов, је матирао Бугарког главом са пет метара, после идеалног набацивања.

Д. Хнатко

Слога (Ч) - Граничар (К) 5:1 (3:1)

ЧАЛМА: Стадион Слоге, гледалаца 50, судија  Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Панић у 3, 12, 56. и 79. и Маричић у 30. за Слогу, а  Гомбар у 82. минуту (из пенала) за Граничар.

СЛОГА: Р. Пејаковић, Плавшић, Топић, Антонић, Видовић (Арамбашић), Богосављевић, Р. Маричић (Славко Кекић), Цвјетић, Секулић, Бабић, Панић.

ГРАНИЧАР: Зечевић, Дејан Печеница, Коњевић, Гомбар, Барић, А. Симић, Шојић, Савић.

Изванредну игру, домаћина, украсио је головина Панић.А, гости, су били емоћни, јер су допутовали са само осам играча, и тако играли целу утакмицу.

Г. Малешевић

Брестач - Слобода 4:1 (2:1)

БРЕСТАЧ: Стадион Брестача, гледалаца 75, судија Ипач (Марадик).Стрелци: Д. Ковачевић у 8, Балабан у 43. и 82. и Инајетовић у 66. за Брестач, а В. Ковачевић у 38. минуту (аутогл) за Слободу. Жути картони: Свилар (Брестач), Радојчић, Лучић, А. Томић, С.Томић, Милановић, Богдановић (Слобода).

БРЕСТАЧ: Младеновић 7, М. Јовичић 6, Дрпа 6, Бошковић 7, В. Ковачевић 7, Д. Ковачевић 8, Стојковски 8 (Цветковић 7), Свилар 8, Вучковић  (Ј. Јовичић), Балабан 9 (Белић 8), Инајатовић 9.

СЛОБОДА: Богдановић 6, Ивановић 7, Шулаја 6, Стојнић 6, Лучић 6, Ристановић 6, А. Томић 7, Милановић 7, Жегарац 7, С. Томић 6 (Петковић 6), Радојчић 6.

Добра утакмица, у којој су, домаћини, имали сталну иницијативу, али домаћи стрелци нису могли погодити межу одличног голмана гостију Богдановића више од четири пута. Изванредан гол је постигао, Инајетовић у 66. минуту из слободног ударца са више од 20 метара. То је било 3:1.

И само је још, Балабан, успео да се упише у листу стрелаца, други пут, у овом мечу, и то је било све од домаћина.

Д. Брацановић

Напредак (Ж) - Митрос 3:0 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Стадион  Напретка, гледалаца 120, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Катић у 50, Љубинковић у 55. и Мадацки у 86. минуту.

НАПРЕДАК: Крнић -, Мадацки 8, Секулић 8, Јовић 7 (Катић 7), Савић 7, Пазарски 7 (С. Миљковић),    Љубинковић 8, Тица 7, Стојић 7, Деврња 7, Вујевић 7 (Топић).

МИТРОС: Стајчић 9, Јаковљевић 6, Бабић 6, Сантовац 6, Владисављевић 6, Панић 6, Аћимовић 5 (Вукотић 6), Каролић 6 ( Макитановић), Церовац 7 (Билић 6), Симјановски 5, Николић 6.

На познатом жарковачком игралишту „бонбоњери“, голман гостију, Александар Стајчић, изврсним и чудесним интервенијама и одбранама, спасао је свој тим тежег пораза. Чак, је у пром полуврему, одрбанио Тици пенал. Иначе, жарковачка, машинерија, и овог пута је показала колико добро зна да игра фудбал и победа није изостала. Само је требала  бити убедљивија.

Н. Миљковић

Фрушкогорац - Младост (Б) 2:1 (0:0)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 300, судија Радивојевић (Бачинци). Стрелци: Ж. Ђорић у 64. (из пенала) и Бојанић у 90. за Фрушкогорац, а Прљић у 52. минуту .за Младост. Жути картони: Богосавац, Ж. Ђорић (Фрушкогорац), Јовановић, Арсеновић (Младост).

ФРУШКОГОРАЦ: Вуковић 6, Н. Трнић 7, Младеновић 6, М. Трнић 7, И. Ђорић 7,  Богосавац 6, Душан Грабић 7, Ђукић 6 (Гајић 6), Ж. Ђорић 7, Бојанић 7.

МЛАДОСТ: Делић 7, Арсеновић 6, Чикић 6, Јовановић 7, Вукин 7 (Стојисављевић), Прљић 7, Лилић 6, Обрадов 6, Марковић 7, Божичковић 6,  Путник 6 (В. Југовић).

Домаћани су били бољи ривал таман за један гол. А, гости, су ипак, први повели.Прљић је искористио смушеност у домаћој одбрани. Ж. Ђорић је поравнао резултат из пенала. Предходно је срушен Младеновић, када је био у прилици да постигне гол.И онда у последњим секундама сусрета домаћини долазе до заслужене победе. Бојанић одбијену лопту од пречке, само, враћа у мрежу гостију.

Б. Трнић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Младост (Б) 2:1, БРЕСТАЧ: Брестач -Слобода 4:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Фрушка гора 5:0, БИКИЋ ДО: Бикић Дол - Доњи Срем 0:2, ОБРЕЖ: Граничар - Зека Буљубаша 1:0, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Дони Петровци - Хајдук (В) 4:3, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Митрос 3:0, ЧАЛМА: Слога - Граничар (К) 5:1.

1. Напр. (Ж)               10     8      1      1      28:8  25

2. Д. Петр.                  10     7      1      2      31:9  22

3. Млад. (Б)                10     6      2      2      21:12        20

4. Граничар (О)          10     7      0      3      17:15        21

5. Полет                      10     6      1      3      25:11        19

6. Фрушког.                 10     6      1      3      18:16        19

7. Брестач                  10     5      1      4      17:26        16

8. Слога (Ч)                10     5      0      5      20:18        15