Međuopštinska liga Srem: Kostić se vratio golovima

11.10.2017. 10:39 10:42
Izvor: Ekipa Fruškogorca iz Manđelosa, foto: Privatna arhiva

Polet - Zeka Buljubaša 4:0 (1:0)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta, gledalaca 50, sudija  Mitrović (Ruma).Strelci: Poljak u 4, Delibos u 65. i R. Kesić u 82. i 87. minutu. Žuti karton: D. Belovuković (Zeka Buljubaša).

POLET: Branislav Đalić 7, Milić 7, Poljak 7, Draganić 6, Delibos 8, Ružičić 8, Bakić 7, Pejović 7, Jović 7 (R. Kesić 8), Todorović 6, Kalezić 7 (Lazarević).

ZEKA BULJUBAŠA: Ivić 7, M. Begović 6 (Kopunović), Pavlović 6, Petrić 7, U. Begović 6, U. Nikolić 7 (Danojlić), D. Belovuković 6, M. Belovuković 7, Đonlić 6, Samaryić 7, Turudić 6.

Posle dužće pauze vratio se iskusni lisac Radovan Kesić i to sa golovima. Dva puta je uputio ubojete šuteve, i oba puta pogodio.Poljak, je glavom, dočekao loptu, i lako matirao Ivića.A, Delibos, je iz volej udarca, sa 18 metara, povisio rezultat.

B. Rađenović

Bikić Do - Hajduk (V) 2:0 (1:0)

BIKIĆ DO: Stadion Bikić Dola, gledalaca 200, sudija Radivojević (Bačinci). Strelci: Nedić u 5. i Utvić u 56. minutu. Žuti kartoni: Kladušić, Đorđević, Nedić (Bikić Dol), Vejnović, Petrović (Hajduk).

BIKIĆ DO: Bugarski 8, Tepšić 8, Kladušić 8, Nedić 8, Basrak 9, Subić 8 (Kurbalija), Đaković 7,  Solaković 8, Utvić 8 (Jovičilić), Đorđević 8 (Mrvaljević 7), Dobrić 8.

HAJDUK: Mitrović 7, Đorđević 6 (Bolić), Arbić 7, Petrović 7, U. Bošnjaković 7, Gavrilović 7, Vlaisavljević 7, Vejnović 5, Jurošević 7, Savić 6, Perić 7 (Đ. Hrček 6).

Domaćini su stvorili više šansi. Nedić je iskoristio dobro nabacivanje iz kornera.U buketu igrača bio je najviši i glavnom je prosto zakucao lopu u nebranjeni deo mreže.A, Utvić, je  bio brži od cele gostujuće odbrane, i lako je sa pet metara, matirao Mitrovića.  D. Hnatko

Fruškogorac - Sloboda 3:1 (2:0)

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 100, sudija Kulić (Sremska Mitrovica).Strelci: Ž. Đorić u 4. i 61. i M. Trnić u 26. za Fruškogorac, a Nedeljković u 77. minujtu za Slobodu. Žuti kartoni: Đurić (Fruškogorac), A.Tomić (Sloboda).

FRUŠKOGORAC: Vuković 6, Ilić 6, M. Trnić 7, Bogosavac 7, Kočić 6, Gajić 6 (Kusić), Mladenović 6 (I. Đorić), N. Trnić 6, Ž. Đorić 7, Bojanić 6, Đukić 6 (Tešanović).

SLOBODA: Milovanović 6, S. Tomić 7, Šulaja 7, Ristanović 6, Milanović 6, A. Tomić 6, Milutinović 6, Radojčić 6, Zmijanac- (Petković 6), Nedeljković 7, Žegarac 6.

Manđelošani su bili bolji rival. Dobro su  i prošli gosti. A, imali su i veliki peh. Najbolji igrač gostiju Zmijanac povredio se već u petom minutu. Pre toga Ž. Đorić je posle brze akcije svojih saigrača, loptu, sa pet metara, gurnuo u praznu mrežu.

Drugi gol je postigao efektno iz slobodnog udarca s 18 metara. A, M. Trnić, je posle centaršuta, dočekao loptu na svega tri metra. I Nedeljković, je za goste, postigao retko lep gol. Iz šuta s 18 metara. B. Trnić

Brestač - Donji Srem 3:1 (0:1)

BRESTAČ: Igralište Brestača, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelci: Inijatović u 73. (iz penala) i 77. i Zujić u 90. za Brestač, a Mitrović u 17. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: V. Kovačević, M. Jovičić (Brestač), Čavić. M. Ilić, Miličević (Donji Srem).

BRESTAČ: Mladenović 7, V. Kovačević 8 (M. Jovičić 7), Drpa 9 (J. Jovičić), Belić 9, D. Kovačević 8, Vučković 7, Svilar 8, Zujić 7, Balaban 8, Sandić 6 (Cvetković), Inajatović 9.

DONJI SREM: Jelača 8, S. Ilić 6, Božić 7, Čavić 7, Mitrović 8, Miličević 8 (Stojčević 7), Nikolić 6, Nebrigić 7,  Panić 6, M. Ilić 7, Nenadov 7.

Bio je to derbi. Utakmica, sa mnogo, uzbudljivih, trenutaka. Gosti su zasluženo poveli, a posle toga sve je bilo u znaku, odlične igre domaćina u drugom poluvremenu.Domaći su izjednačili iz penala. Predhodno je srušen Zujić u šansi za gol. Drugi gol Inajatović je postigao posle centaršuta. Odbijenu loptu je prihvatio na 16 metara i samo je vratio u mrežu gostiju. A, Zujić, je iskoristio dubinsko ubacivanje lopte. Stigao je pre gostujuće odbrane i lako rutinski savladao Jelaču.

D. Bracanović

Graničar (O) - Mitros 1:0 (0:0)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 150, sudija Koldžić (Nikinci).Strelac: Naumov u 69. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Knežević, Čavić, Naumov (Graničar), Cerovac ( Mitros). Crveni karton: Vladisavljević (Mitros).

GRANIČAR: Petković 7, Z. Miličević 7, M. R. Nikolić 7 (Mitrović 7), S. Čavić 7, S. Jovanović 7 (Naumov 7), M. Živanović 7, Drljača 7, Crnković 7, Žakula 7, Živić 7, Knežević 7.

MITROS: Stajčić 7, Jakovljević 7, Babić 7, Santovac 7, Vladisavljević 6, Panić 7 (Aćimović 6), Bilić 7, Nikolić 7 (Petković), Cerovac 7, Karolić 7 (Makitanović 6), Simjanovski 7.

Da gosti nisu dirali loptu u svom kaznenom prostoru rukom, svakom rivalu bi najrealnije pripao po bod. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Naumov.

D. Orlović

Napredak (Ž) - Sloga (Č) 2:0 (1:0)

ŽARKOVAC: Stadion Napretka, gledalaca 100, sudija  Inđić (Inđija). Strelci: Pazarski u 19. i Ljubinković u 87. minutu. Žuti kartoni: Sekulić, Savić (Napredak), Babić, Bogosavljević (Sloga).

NAPREDAK: Krnić 7, Devrnja 7, Sekulić 7, Savić 7, Katić 7, Jović 7, M. Božić 7, Ljubinković 8, Pazarski 8 (Vučetić 7), Stojić 8 (Tica), Vujević 7 (Topić).

SLOGA: R. Pejaković 8, Plavšić 6, Antonić 6, Bogosavljević 6, Panić 6, Majstorović 6, R. Maričić 7 (Cvjetić), M. Kekić 6 (Zec), Sekulić 7, Babić 7, Đurđević 6.

Izvanrednu igru, domaćina, ukrasili su golovina Pazarski i Ljubinković, posle izvanrednih centaršuteva sa strane.Oni su samo završavli akcije efektnim golovima.

N. Miljković

Mladost (B) - Fruška gora 1:1 (0:0)

BUĐANOVCI: Stadion Mladosti, gledalaca 100, sudija Radić (Irig). Strelci: Beronja u 55. za Mladost, a Borović u 81. minutu za Frušku goru.

MLADOST: Jokić 7, Čikić 7, Arsenović 7, Jovanović 7, Vukin 7 (Nikolić), M. Stojiljković 7, Jugović 7, Putnik 7, Marković 7, Beronja 8, S. Stojiljković 7 (Prljić).

FRUŠKA GORA: Ilić 7, Knežević 7, Trnić 7, Mušicki 7 (Dražić), Ljubinković 7, Mijajlović 7, Borović 8, Grubješić 7 (N. Samaryija), Anđelić 7, V. Samaryija 7, Janjić 7.

Dobra utakmica, u kojoj su, domaćini, imali stalnu inicijativu, posebno u drugom poluvremenu bili bolji rival.Ali, nisu pobedili. Beronja je doveo domaćine u vođstvo posle solo prodora. Provozao je u driblinzima, skoro celu gostujuću odbranu, a onda, je lako izblizine samo ćušnuo loptu u mrežu gostiju. Izjednačio je Borović. Odbijenu loptu, sa oko 15 metara, je precizno je šutnuo, tamo, gde golman Jokić nije bio.

S. Jovanović

Donji Petrovci - Graničar (K) 4:0 (3:0)

DONJI PETROVCI: Stadion  Donjih Petrovaca, gledalaca 100, sudija Todorović (Inđija). Strelci: Stojanović u 12, Jakkšić u 27, Kovačević u 30. i Jorgić u 80. minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Radišić (Donji Petrovci).

DONJI PETROVCI: Vidanović 7 (Ivanović), Putica 8, Jorgić 8 (Krstić), Popović 7, Jakšić 8, Kovačević 7, Stojanović 7,  Radišić 7, Nedimović 7, Mudrinić 7, Devrnja 7.

GRANIČAR: Zečević 7, Rakić 6, Tomščić 6, Dejan Pečenica 6, Konjević 6, Gombar 7 (A. Simić), Barić 6, Drmanović 6, Šojić 6, Vićentić 6, M. Simić 6 (Savić).

Domaćini su prikazali očekivanu partiju, iako, su, igrali u kombinovanom sastavu. I, mogli su, već u prvom poluvremenu voditi sa pet, šest golova razlike. Na kraju, meča, Kuzminci mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom.

G. Zakić

MANĐELOS: Fruškogorac - Sloboda 3:1, BUĐANOVCI: Mladost - Fruška gora 1:1, BRESTAČ: Brestač  - Donji Srem 3:1, NOVI KARLOVCI: Polet - Zeka Buljubaša 4:0, BIKIĆ DO: Bikić Dol - Hajduk (V) 2:0, OBREŽ: Graničar - Mitros 1:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Graničar (K) 4:0, ŽARKOVAC: Napredak - Sloga (Č) 2:0.

1. Donji Pet.                 8      6      1      1      26:4  19

2. Napred. (Ž)              8      6      1      1      22:8  19

3. Graničar (O)             8       6      0      2      16:12        18

4. Mladost (B)              8      5      2      1      16:10        17

5. Fruška gora             8      4      2      2      20:15        14

6. Fruškogorac            8      4      1      3      13:13        13

7. Hajduk (V)                  8      3      3      2      14:13        12

8. Sloga (Č)                  8      4      0      4      13:14        12