KRAGUJEVAČKA ISTORIJA: Prva evropska pobeda Radničkog, savladan Mornar u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija

25.07.2024. 22:19 22:21
Izvor: FK Radnički

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su barski Mornar rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, prvoj utakmici kluba u evropskim takmičenjima.

Kragujevčani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika. Ofanzivniji i bolji bio je od prvog minuta Radnički, ali revanš neće biti lak jer je Mornar pokazao da nije predaleko po borbenosti i kvalitetu u odnosu na Šumadince.

Pobeda crveno-belih mogla je da bude ubedljivija, ali blistao je golman Stefan Popović. Upisao je nekoliko intervencija, ali u 72. minutu je konačno savladan. Kilijan Bejvis je centrirao, a Milan Aleksić udarcem glavom poslao loptu u mrežu Barana.

Revanš meč igra se u sredu 31. jula u Podgorici.

Pobednik dvomeča će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Pakš (Mađarska) - AEK Larnaka (Kipar). Mađari su mnogo bliži prolazu pošto su večeras kao domaćini pregazili Kiprane rezultatom 3:0.

Radnički 1923 – Mornar 1:0 (1:0)

LESKOVAC: Stadion Dubočica. Gledalaca: 3.000. Sudija: Joanis Papadopulos (Grčka). Strelac: Aleksić u 72. minutu.

RADNIČKI 1923: Lijeskić – Čosić (od 84. Adžić), Šerbečić, Simović, Dadić – Ristić, Aleksić (od 84. Bukumira) – Gluščević (od 60. Evandro), Sali Vižđi (od 60. Ortiz), Bevis (od 73. Mirčetić) – Vidosavljević.

MORNAR: Popović – Stevanović (od 84. Vuković), Mitrović, Baošić, Vukotić (od 63. Seratlić) – Kaluđerović, Dubljević (od 63. Trifunović) – Zorić (od 84. Ćetković), Đurišić (od 90. Ljutica), Vušurović – Ondong.

RADNIČKI U EVROPI PRVI PUT U ISTORIJI: Radost "đavolima" doneo Partizan pobedom nad Čukaričkim

17.05.2024. 21:12 21:29