17°C
19.09.2024.
117.0602
105.2321

КРАГУЈЕВАЧКА ИСТОРИЈА: Прва европска победа Радничког, савладан Морнар у првом мечу другог кола квалификација за Лигу конференција

25.07.2024. 22:19 22:21
Извор: ФК Раднички

Фудбалери Радничког из Крагујевца победили су барски Морнар резултатом 1:0 у првом мечу другог кола квалификација за Лигу конференција, првој утакмици клуба у европским такмичењима.

Крагујевчани су били много бољи ривал у првих 45 минута игре, али нису успели да искористе неколико добрих прилика. Офанзивнији и бољи био је од првог минута Раднички, али реванш неће бити лак јер је Морнар показао да није предалеко по борбености и квалитету у односу на Шумадинце.

Победа црвено-белих могла је да буде убедљивија, али блистао је голман Стефан Поповић. Уписао је неколико интервенција, али у 72. минуту је коначно савладан. Килијан Бејвис је центрирао, а Милан Алексић ударцем главом послао лопту у мрежу Барана.

Реванш меч игра се у среду 31. јула у Подгорици.

Победник двомеча ће у трећем колу играти против бољег из дуела Пакш (Мађарска) - АЕК Ларнака (Кипар). Мађари су много ближи пролазу пошто су вечерас као домаћини прегазили Кипране резултатом 3:0.

Раднички 1923 – Морнар 1:0 (1:0)

ЛЕСКОВАЦ: Стадион Дубочица. Гледалаца: 3.000. Судија: Јоанис Пападопулос (Грчка). Стрелац: Алексић у 72. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Лијескић – Чосић (од 84. Аџић), Шербечић, Симовић, Дадић – Ристић, Алексић (од 84. Букумира) – Глушчевић (од 60. Евандро), Сали Вижђи (од 60. Ортиз), Бевис (од 73. Мирчетић) – Видосављевић.

МОРНАР: Поповић – Стевановић (од 84. Вуковић), Митровић, Баошић, Вукотић (од 63. Сератлић) – Калуђеровић, Дубљевић (од 63. Трифуновић) – Зорић (од 84. Ћетковић), Ђуришић (од 90. Љутица), Вушуровић – Ондонг.

РАДНИЧКИ У ЕВРОПИ ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Радост "ђаволима" донео Партизан победом над Чукаричким

17.05.2024. 21:12 21:29