Gradska liga Novog Sada: Važna pobeda Kameničana

05.06.2018. 12:07 12:09
Izvor: Tiker

​​​​​​​Fruškogorac - Bačka 4:3 (1:1)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalac 100, sudija: Stefanović (Novi Sad), strelci: Jevtić u 41. i 62. Popović u 55. i Miavec u 83. minutu za Fruškogorac, Kukuruzović u 8. (augotol), Kuriš u 80. i Majstorović u 93. minutu (iz penala) za Bačku. Žuti kartoni: Begović (Fruškogorac), Gavranič (Bačka),

FRUŠKOGORAC: Borojević, Karać (Varničić), Vasojević, Perović, Kukuruzović, Popović, Jevtić, Škrbić, Lukić (Begović), Brkljača (Mijavec), Glišić

BAČKA: Štrbac, Majstorović, Pavlov, Gavranić, Tancik, Inđić, Slepčev (Kuriš), Glišić, Leđanac, Latinović (Knežević), Siriški.

Dosta su se na početku meča mučili Kameničani, a tome je sigurno doprinelo i autogol Dragana Kukuruzovića. Do poluvremena uspeli su domaći da srede redove, ali su samo stigli golom Milojka Jevtića do izjednačenja. U nastavku je igra domaćih bila puno kvalitetnija što je doprinelo da golom Gorana Popovića, a potom i drugim Jevtića dođu do lepe prednosti.

Uspela je ekipa iz Begeča da golom Kuriša smanji rezultat, ali je radost kratko trajala jer je rezervista Atila Mijavec savladao Štrpca. U nadoknadi vremena sudija Stefanović dosudio je kazneni udarac, a  Miroslav Majstorović je smanjio rezultat.

M. Po.

Borac - Čenej 4:0 (1:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: Jevtić (Budisava), strelci: Nedeljković u 33. Roganović u 68. Vojinović u 70. Idrizi u 79. minutu. Žuti kartoni: Vojnović (Borac), Rogić (Čenej).

BORAC: Veber 7, Vukmirović 7, Nedeljković 8, Maričić 8, Rapić 8, Jovanović 7, Roganović 8, Vojnović 8, Idrizi 8, Vasiljević 7, Šnajder 7.

ČENEJ: Kostić 5, Đuričić 6, Kovačević 6, Prole 6, Milutinović 5 (Paulin 6), Lukić 5, Salonski 6, Alilović 6, Radosavljević 6, Brzak 5 (Rogić 6), Maletić 6.

Fudbaleri Borca lako i ubedljivo savladali su goste sa Čeneja, koji su samo u prvom poluvremenu uspeli da pariraju razigranim Rakovčanima. U drugom delu pogotovo u samom finišu strelci domaće ekipe su se raspucali što govori i rezultat. Viđeno je četiri gola, a  treba izdvojiti gol iskusnog Vujinovića sa preko 20 metara.

B. Starčević

Moskva - Železničar 1:1 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvzede, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Černjak u 10. za Moskvu, a Mitrović u 60. minutu za Železničar.

MOSKVA: Čambor, Miljević, Lečić, Pećanac, Komazec, Macura, Mrđenović, Perinović, Kremenović (Dašić), Černjak, Šljivić (Tomov).

ŽELEZNIČAR: Nešić, Berić, Popović, Knežević, Šatara, Ćetković, Radić, Lalović, Marković, Plavšić, Mitrović.

U otvorenoj igri bez garda podela bodove na ravne časti, mada je po prikazanoj igri i propuštenim prilikama gost bio bliži pobedi. Gosti su na početku stvarali šanse, promašivali a kazna je stigla gotovo iz prvog šuta na okvir gola uz strelca Černjaka. Isplatila se napadačka igra momaka trenera Vladimira Ćetkovića tek u nastavku igre kada je Goran Mitrović preciznim udarcem sa dvadesetak metara skinuo paučinu sa gola Moskve. Do kraja i pored nekoliko prilika rezultat se nije menjao.

M. Po.

Moskva - Železničar 1:1, Susek - Miletić 0:7, Borac - Čenej 4:0, Fruškogorac - Bačka 4:3, Centar - Obilić 0:1, Dinamo - Hajduk 5:0. Slobodan je bio Titel.

1. Miletić                  21     17     3      1      80:14        54

2. Fruškogorac          21     17     2      2      74:18        53

3. Obilić                   21     16     1      4      45:12        49

4. Borac                     21     13     3      5      47:27        42

5. Železničar           22     10     3      9      39:29        33

6. Bačka                      21     9      4      8      54:40        31

7. Čenej                       21     8      3      10     29:45        27

8. Moskva                    21     7      4      10     28:31        25