Gradska liga Novog Sada: Goleada Mošorinaca

29.05.2018. 13:07 13:09
Izvor: Dnevnik.rs

Lider na tabeli ekipa Miletića nastavila je sa ubedljivim pobedama. Ovog puta na svojoj koži to su osetili Rakovčani, koji za 90. minuta igre nisu uspeli da ugroze gol Aleksandra Lišića.

Miletić - Borac (R) 6:0 (3:0)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 200, sudija: Vukmanović (N.Sad) strelci: Bagić u 10. Dejan Trivunović u 30. i 54. minut, Prugić u 40. i 50. i Subotin u 53.  minutu.

MILETIĆ:  Al.Lišić-, Dobrivoje Trivunović7 (B.Lišić), Rogić7 (Požarev), N. Lišić 7, Subotin 8, Prugić 8, Banjac 7(Bačkalić), Bagić 8, Dejan Trivunović 8, Mračajac 7 i Kalaković 7.

BORAC: Gelić 5, Nedeljković 5, Šnajder 5, Roganović 5, Rapić 5, Bursać 5, Jadrizi 5, Jovanović 5, Vasiljević 5, Jerković 5 i Vojinović 5.

Seriju golova otvorio je prvi strelac lige (do sada postigao 21. gol) Nebojša Bagić u 10. minutu, koji je ujedno zadavao velike muke gostujućoj odbrani, Dejan Trivunović je u 30. minutu udvostručio prednost da bi Prugić samo 10 minuta kasnije uvećao prednost. U nastavku susreta za samo 4 minuta domaći su postigli tri gola.

Ž. M.

Titel - Moskva 2:0 (1:0)

TITEL: Sportski centar Vašarište, gledalaca 100, sudija Jeftić(Budisava), strelci: Kremenović u 25 i 90 minutu, žuti kartoni: Stojanović i Pavlović (Titel), a Lecić, Perinović i Lazić (Moskva)

TITEL: Đuričić 6, Babić 6, Trkulja 6, Paunić 6, Pavlović 6, N. Karataševski 6, Stojanović 6, Berar 5 (J. Karataševski), Hucki 7, Mladenović 6 i Petrović 6.

MOSKVA: Dasić 7, Mrđenović 6, Lecić 7, Macura 7, Komazec 7, Miljević 6 (Lazić), Krasići 7, Perinović 7, Kremenović 8, Cevnjak 7 i Šljivić 7(Tomov).

U dopadljivoj i lepoj fudbalskoj predstavi za nijansu su bili bolji i efikasniji igrači Moskve. Posle greške domaće odbrane najspretniji je bio Kremenović. Kada je sudija Jeftić spremao da odsvira kraj susreta gosti su u 90. minutu preko Kremanovića postigli gol kojim su overili pobedu.

Ž. M.

Čenej - Fruškogorac 0:3 (0:2)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 100, sudija: Stefanović (Novi Sad), strelci: Vasojević u 6, Karać u 11. i Begović u 82. minutu.

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Rogić, Salonski, Vilotijević (Stojković), Lukić, Arsić (Radosavljević), Milošev, Jaćimovski, Paulinji (Alilović), Maletić.

FRUŠKOGORAC: Borojević, Karać (Mijavec), Vasojević, Perović, Kukuruzović, Popović, Jeftić (Begović), Varničić, Lukić, Škrbić (Mladenović), Lišić.

Furiozno su meč otvorili Kameničani. Od prvog minuta presingom pritisnuli domaćina da se brani svim raspoloživim sredstvima. Već u 6. minutu odbrana Čeneja je poklekla, a strelac za goste bio je Vasojević. Nekoliko minuta kasnije talentovani Uglješa Karać bio je neumoljiv.

U nastavku su šansu kod domaćina dobili talentovani kadet David Radosavljević, a potom i omladinac Nikola Alilović. Posao su obavili korektno. Zadovoljni vođstvom gosti su smanjili gas,  pa je mreža Kostića do samog finiša mirovala, a onda je rezervista Igor Begović postigao gol za konačan epilog.

M. Po.

Železničar - Susek 1:3 (1:1)

NOVI SAD: Igralište u Industrijskoj zoni, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Lalović u 2. za Železničar, a Šovljanski u 41. Podnar u 57. i Starčević u 72. minutu za Susek. Žuti kartoni: Đorđijevski, Pap (Železničar), Marković (Susek).

ŽELEZNIČAR: Nešić, Berić, Popović, Knežević, Stevanović (Hayi), Radić, Pap, Lalović, Plavšić, Đorđijevski, Mitrović.

SUSEK: Jakšić, Šovljanski, Mihajlović (Vojinović), Starčević, Šipka, Šodić, M. Vukmiroivć, Marković, Prgonjić (Nićetić), B. Vukmirović, Podnar (Begojević).

Nakon nekoliko odličnih mečeva i dobrih rezultata ekipa trenera Vladimira Ćetkovića pretrpela je kod kuće poraz od Suseka. Domaćinu za bolji rezultat nije pomogao ni rani gol iskusnog Đoke Lalovića. Susečani su nekoliko minuta pre isteka prvog dela golom Đorđa Šovljanskog uspeli da izjednače.

U nastavku je Davor Podnar doneo prednost da bi bi pobedu overio Pavle Starčević.

M. Po.

Obilić - Dinamo 5:0, Bačka - Centar 6:4, Čenej - Fruškogorac 0:3, Miletić - Borac 6:0, Železničar - Susek 1:3, Titel - Moskva 0:2. Slobodan je tim: Hajduk.