Градска лига Новог Сада: Важна победа Каменичана

05.06.2018. 12:07 12:09
Извор: Tiker

​​​​​​​Фрушкогорац - Бачка 4:3 (1:1)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалац 100, судија: Стефановић (Нови Сад), стрелци: Јевтић у 41. и 62. Поповић у 55. и Миавец у 83. минуту за Фрушкогорац, Кукурузовић у 8. (ауготол), Куриш у 80. и Мајсторовић у 93. минуту (из пенала) за Бачку. Жути картони: Беговић (Фрушкогорац), Гавранич (Бачка),

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Караћ (Варничић), Васојевић, Перовић, Кукурузовић, Поповић, Јевтић, Шкрбић, Лукић (Беговић), Бркљача (Мијавец), Глишић

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић, Павлов, Гавранић, Танцик, Инђић, Слепчев (Куриш), Глишић, Леђанац, Латиновић (Кнежевић), Сиришки.

Доста су се на почетку меча мучили Каменичани, а томе је сигурно допринело и аутогол Драгана Кукурузовића. До полувремена успели су домаћи да среде редове, али су само стигли голом Милојка Јевтића до изједначења. У наставку је игра домаћих била пуно квалитетнија што је допринело да голом Горана Поповића, а потом и другим Јевтића дођу до лепе предности.

Успела је екипа из Бегеча да голом Куриша смањи резултат, али је радост кратко трајала јер је резервиста Атила Мијавец савладао Штрпца. У надокнади времена судија Стефановић досудио је казнени ударац, а  Мирослав Мајсторовић је смањио резултат.

М. По.

Борац - Ченеј 4:0 (1:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Недељковић у 33. Рогановић у 68. Војиновић у 70. Идризи у 79. минуту. Жути картони: Војновић (Борац), Рогић (Ченеј).

БОРАЦ: Вебер 7, Вукмировић 7, Недељковић 8, Маричић 8, Рапић 8, Јовановић 7, Рогановић 8, Војновић 8, Идризи 8, Васиљевић 7, Шнајдер 7.

ЧЕНЕЈ: Костић 5, Ђуричић 6, Ковачевић 6, Проле 6, Милутиновић 5 (Паулин 6), Лукић 5, Салонски 6, Алиловић 6, Радосављевић 6, Брзак 5 (Рогић 6), Малетић 6.

Фудбалери Борца лако и убедљиво савладали су госте са Ченеја, који су само у првом полувремену успели да парирају разиграним Раковчанима. У другом делу поготово у самом финишу стрелци домаће екипе су се распуцали што говори и резултат. Виђено је четири гола, а  треба издвојити гол искусног Вујиновића са преко 20 метара.

Б. Старчевић

Москва - Железничар 1:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звзеде, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Черњак у 10. за Москву, а Митровић у 60. минуту за Железничар.

МОСКВА: Чамбор, Миљевић, Лечић, Пећанац, Комазец, Мацура, Мрђеновић, Периновић, Кременовић (Дашић), Черњак, Шљивић (Томов).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Нешић, Берић, Поповић, Кнежевић, Шатара, Ћетковић, Радић, Лаловић, Марковић, Плавшић, Митровић.

У отвореној игри без гарда подела бодове на равне части, мада је по приказаној игри и пропуштеним приликама гост био ближи победи. Гости су на почетку стварали шансе, промашивали а казна је стигла готово из првог шута на оквир гола уз стрелца Черњака. Исплатила се нападачка игра момака тренера Владимира Ћетковића тек у наставку игре када је Горан Митровић прецизним ударцем са двадесетак метара скинуо паучину са гола Москве. До краја и поред неколико прилика резултат се није мењао.

М. По.

Москва - Железничар 1:1, Сусек - Милетић 0:7, Борац - Ченеј 4:0, Фрушкогорац - Бачка 4:3, Центар - Обилић 0:1, Динамо - Хајдук 5:0. Слободан је био Тител.

1. Милетић                  21     17     3      1      80:14        54

2. Фрушкогорац          21     17     2      2      74:18        53

3. Обилић                   21     16     1      4      45:12        49

4. Борац                     21     13     3      5      47:27        42

5. Железничар           22     10     3      9      39:29        33

6. Бачка                      21     9      4      8      54:40        31

7. Ченеј                       21     8      3      10     29:45        27

8. Москва                    21     7      4      10     28:31        25