Gradska liga Novog Sada: Lider čvrsto gazi

08.05.2018. 12:45 12:49
Izvor: Tiker

​​​​​​​Fruškogorac - Titel 4:1 (2:1)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Jevtić (Budisava), strelci: Jevtić u 18. Karać u 23. Jokić u 65. i 74. za Fruškogorac, a Stojanović u 35. minutu za Titel. Žuti kartoni: Karas (Fruškogorac), Pavlović (Titel).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Karać, D. Vasojević, Perović, Čipe (M. Vasojević), Popović, Glišić, Jevtić, Škrbić (Jokić), Brkljača, M. Lukić (U. Lukić).

TITEL: Đuričić, Berar, Babić, Fodor, J. Karataševski, Ilić, Pavlović, Hucki, Mladenović, Stojanović, N. Karataševski (Đorđević).

Ekipa iz Sremske Kamenice ne posustaje, a pobedom protiv Titela zadržala je bodovnu razliku u odnosu na konkurente. U 18. minutu Milojko Jevtić doneo je prednost koju je raspoloženi Uglješa Karać uvećao lepim golom.

Rezultatsku neizvesnost u prvom poluvremenu doneo je Miloš Stojanović smanjenjem rezultata. U nastavku je sve na svoje mesto stavio rezervista Aleksandar Jokić. Uspeo je sa dva gola da donese ubedljivu pobedu.

M. Po.

Centar - Železničar 1:3 (1:2)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 50, sudija: Stefanović (Novi Sad), strelci: Milešević u 8. za Centar, a Nešić u 15. Milutinović u 27. i Pap u 71. minutu.

CENTAR: Vulin, Jovanović, Erbez, Vućurević, Milešević (Besermenji), Šašić (Tomić), Matić, M. Vućurević (Čalija), Mušicki, Brljak, Ćelić.

ŽELEZNIČAR: Šatara, Radić, Nešić, Knežević, Pap, Stevanović, Berić (Ćetković), Papović, Milutinović (Jović), Đorđijevski, Popović.

Dobro je počelo za igrače Centra, jer je golom Mileševića doša do vođstva. Sedam minuta kasnije gosti su uspeli da izjednače golom Nešića. Za potpuni  preokret potrudio se golom Milutinović. Do kraja utakmice gosti su u fer i koretnom meču uspeli da samo potvrde zasluženu pobedu.

M. Po.

Dinamo - Miletić 2:4 (0:1)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 50, sudija: Rikić (Šajkaš), strelci: Panić u 49. i Kuzmanović u 56. za Dinamo, a Pavkov u 45. (iz penala), Prugić u 65. i 69. i Subotin u 71. minutu za Miletić. Žuti kartoni: Savić, Mitrić (Dinamo)

DINAMO: Kapor, Bilak, Savić, Milošević, Pinter (Gavrilović), Vukša, Perić (Miškić), Mitrić, Kumanović, N. Milošević, Slokar (Lojanica).

MILETIĆ: Lišić, Požarev (Vučić), Rogić, Đurić, Prugić (Lišić), Banjac, Trivunović, Pavkov, Mračajac, Kalaković, Subotin.

Ekipa Dinama pružila je žestok otpor kandidatu za najviši plasman. U 45. minutu sudija Rikić dosudio je kazneni udarac za ekipu iz Mošorina koga je u vođstvo pretvorio Nebojša Pavkov.

U nastavku je Nikola Panić uspeo da poravna rezultat, a Damjan Kuzmanović čak da dovede domaćina u vođstvo. Međutim, radost je kratko trajala, jer je Gena Prugić sa dva gola ponovo doneo prednost, a Milan Subotin je golom zapečatio sudbinu.

M. Po.

Hajduk (G) - Čenej 0:1 (0:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100, sudija: Vukčević (Novi Sad), strelac: Jaćimovski u 60. minutu. Žuti kartoni: Krstić, Somoru (Hajduk), Hrubik, Salonski (Čenej).

HAJDUK: Benović, Petrović, Ilić, Rakić, Krstić (Galić), Jevrić (Berak), Kandić (Anikić), Jovanović, Cvetković, Milenković, Somoru.

ČENEJ: Rogić, Ćurčić, Hrubik, Brzak, Salonski, Lukić, Stojković, Vilotijević, Jaćimovski, Arsić, Paulinji (Jovanović).

Protiv fenjeraša Hajduka ekipa Čeneja teškom mukom došla je do pobede. Iako su u Kovilj došli bez golmana jer je na golu stajao igrač Rogić, gosti su taktički mudrom igrom uspeli da ostvare trojku.

Gol odluke nakon prodora Vilotijevića postigoa je Jaćimovski.

M. Po.

Borac - Moskva 3:1, Fruškogorac - Titel 4:1, Centar - Železničar 1:3, Dinamo - Miletić 2:4, Hajduk - Čenej 0:1, Obilić - Bačka 3:0. Slobodan je bio Susek.

1. Fruškogor.              17     14     2      1      63:12        44

2. Miletić                   17     13     3      1      61:14        42

3. Obilić                     18     13     1      4      36:12        40

4. Borac                       17     10     3      4      37:19        33

5. Železnič.               18     10     2      6      36:17        32

6. Bačka                       17     7      4      6      40:30        25

7. Centar                    18     7      4      7      29:27        25

8. Čenej                        17     7      3      7      26:35        24