FIFA klupsko SP: Al Ain izbacio River na penale (video)

18.12.2018. 20:41 20:47
Izvor: Fonet/AP

U prvom meču polufinala Svetskog prvenstva za klubove šampion Ujedinnjenih Arapskih Emirata Al Ain pobedio je argentinsku River platu 5:4 posle penala (2:2, 1:2).

Al Ain je poveo sa 1:0 posle kornera sa leve strane izveo je Barman, Šveđanin Berg je zakačio loptu, ona je Armaniju prošla kroz noge i završila u mreži.

Šampion Južne Amerike je u 11. minutu izjednačio. Prvo je Prato šutirao sa pet metara, ali je golman Eisa odbranio, lopta je ponovo stigla do Prata koji je pronašao Borea a ovaj je pogodio za 1:1. Kolumbijac je u prodoru sa desne strane postigao drugi gol i River je poveo sa 2:1.

Domaćin je do izjednačenja stigao u 51. minutu kada je Kaio dobio sjajnu loptu od levog beka, prošao je svog čuvara, šutirao u bliži ugao i pogodio za 2:2.

U produžecima po jedna šansa sa obe strane. Prvo je River zapretio u 108. minutu preko Pinole, ali je lopta otišla pored gola, da bi u 118. minutu slobodan udarac izveo sjajno Ahmad, a odbrano Armani. Pristupilo se izvođenju penala.

Svi izvođači bili su precizni do poslednje serije kada je za Al Ain pogodio Al Džaberi, a Perezu je Eisa odbrano šut za veliko slavlje na ‘Hazan Zajed’ stadionu.

Al Ain u finalu čeka boljeg iz duela Real Madrida i Kašime Antlers koji se igra 19. decembra od 17.30.