NOVOSAĐANI DOMINANTNI, RABOTNIČKI BEZ ŠANSE Košarkaši Vojvodine ostali na maksimalnom učinku u ABA 2 ligi

08.10.2024. 17:58 19:41
KK Vojvodina

Košarkaši Vojvodine ubedljivo su savladali Rabotnički na svom parketu, u drugom kolu B grupe ABA 2 lige.

Odlično su domaći otvorili utakmicu. Širili su teren i bili veoma precizni za tri poena. Uroš Banjac je nastavio sa šuterski vrlo dobrom formom, pratio ga je Skuči Smit i na tome su crveno-beli izgradili plus šest. Nije poremetilo Novosađane ni to što je Rabotnički pokušao sa zonskom odbranom, tako da je posle prvih 10 minuta bilo plus osam za vicešampiona takmičenja. Sa distance je sastav Miloša Isakov-Kovačevića posebno bio raspoložen - 5/6.

Ono što je bilo još impozantnije - 11 asistencija, a ostalo je još pune tri četvrtine. Ubrzo je Vojvodina došla do dvocifrene zalihe posle poena Marka Ljubičića, stekla i plus 13 i pretila da bude još ubedljivija, ali je makedonska ekipa nastavila sa odličnom šuterskom predstavom i koliko-toliko se držala. Gotovo isljučivo sa distance su gosti poentirali, jer su sredinom drugog kvartala imali 8/17 za tri i samo 2/5 za dva. Uprkos tome, domaći su vodili devet razlike pred odlazak na veliki odmor.

Konstantan zaostatak od tri-četiri poseda imao je Rabotnički, ali se i pored toga nije predavao. Žilavi su bili gosti, stigli i do dvocifrenog broja trojki i iskoristili to što Novosađani nisu bili najagresivniji u odbrani. Ubrzo se i to promenilo, dok su se na drugoj strani parketa probudili Luka Ašćerić i Stefan Savić, za novu maksimalnu prednost Vojvodine od 65:50. Išla je ta serija i do 11:0, za plus 23 domaćih pred četvrtu četvrtinu i tada je pitanje pobednika bilo praktično rešeno.

Potom su crveno-beli samo priveli meč kraju i na ubedljiv način ostali maksimalni u dve utakmice regionalnog takmičenja.

U narednom kolu, Vojvodina gostuje Sutjeskoj, dok Rabotnički dočekuje Bosnu.

Vojvodina - Rabotnički 93:62 (28:20, 19:18, 26:12, 20:12)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 400, sudije: Stapić, Milićević, Marić.

VOJVODINA: Rebrača 14, Banjac 11, Ljubičić 6, Ašćerić 8, Bumbić 3, Smit 6, Savić 5, Stajčić 8, Jagodić-Kuridža 5, Savanović, Dingl 15, Džonson 12.

RABOTNIČKI: Hot 6, Stojanovski, Dvojakovski 5, Rober 2, Grujoski 15, Jovičić, Spasovski, Efremovski 17, Polutak 7, Šoškik 10.