17°C
08.10.2024.
117.0102
106.5279

НОВОСАЂАНИ ДОМИНАНТНИ, РАБОТНИЧКИ БЕЗ ШАНСЕ Кошаркаши Војводине остали на максималном учинку у АБА 2 лиги

08.10.2024. 17:58 19:41
KK Vojvodina

Кошаркаши Војводине убедљиво су савладали Работнички на свом паркету, у другом колу Б групе АБА 2 лиге.

Одлично су домаћи отворили утакмицу. Ширили су терен и били веома прецизни за три поена. Урош Бањац је наставио са шутерски врло добром формом, пратио га је Скучи Смит и на томе су црвено-бели изградили плус шест. Није пореметило Новосађане ни то што је Работнички покушао са зонском одбраном, тако да је после првих 10 минута било плус осам за вицешампиона такмичења. Са дистанце је састав Милоша Исаков-Ковачевића посебно био расположен - 5/6.

Оно што је било још импозантније - 11 асистенција, а остало је још пуне три четвртине. Убрзо је Војводина дошла до двоцифрене залихе после поена Марка Љубичића, стекла и плус 13 и претила да буде још убедљивија, али је македонска екипа наставила са одличном шутерском представом и колико-толико се држала. Готово исључиво са дистанце су гости поентирали, јер су средином другог квартала имали 8/17 за три и само 2/5 за два. Упркос томе, домаћи су водили девет разлике пред одлазак на велики одмор.

Константан заостатак од три-четири поседа имао је Работнички, али се и поред тога није предавао. Жилави су били гости, стигли и до двоцифреног броја тројки и искористили то што Новосађани нису били најагресивнији у одбрани. Убрзо се и то променило, док су се на другој страни паркета пробудили Лука Ашћерић и Стефан Савић, за нову максималну предност Војводине од 65:50. Ишла је та серија и до 11:0, за плус 23 домаћих пред четврту четвртину и тада је питање победника било практично решено.

Потом су црвено-бели само привели меч крају и на убедљив начин остали максимални у две утакмице регионалног такмичења.

У наредном колу, Војводина гостује Сутјеској, док Работнички дочекује Босну.

Војводина - Работнички 93:62 (28:20, 19:18, 26:12, 20:12)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 400, судије: Стапић, Милићевић, Марић.

ВОЈВОДИНА: Ребрача 14, Бањац 11, Љубичић 6, Ашћерић 8, Бумбић 3, Смит 6, Савић 5, Стајчић 8, Јагодић-Куриџа 5, Савановић, Дингл 15, Џонсон 12.

РАБОТНИЧКИ: Хот 6, Стојановски, Двојаковски 5, Робер 2, Грујоски 15, Јовичић, Спасовски, Ефремовски 17, Полутак 7, Шошкик 10.